Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Czas głosowania minął 18 sty 2020, 09:44

Nie – gdyż niektóre asy mogą nie czuć się komfortowo w „mieszanym” towarzystwie
4
36%
Tak – to nie powinno mieć znaczenia
7
64%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Post autor: Ankha »

Ta Ankieta skierowana jest do osób aseksualnych, które brały/ biorą udział w Asowych spotkaniach. Opierając się na własnym doświadczeniu - jak sądzicie, czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Post autor: Nautilus1992 »

Co prawda nie byłem na takim spotkaniu, ale to raczej będzie zależeć od zachowania tych osób. Jeśli podejdą ze zrozumieniem do tematu aseksualności i będą powściągliwi w okazywaniu uczuć, to spokojnie mógłbym z nimi miło spędzać czas. Natomiast jeśli przyjdą na spotkanie z zamiarem nawracania społeczności aseksualnej i zaczną opowiadać o swoich przygodach łóżkowych, to nie chciał bym ich w grupie.
Awatar użytkownika
Rashek
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2019, 00:31

Re: Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Post autor: Rashek »

- A istnieją seksualne osoby, którą są też asami? (Patrzy na tytuł)
- Nie wiem nie byłem na takim spotkaniu. Powinniśmy milczeć.
- Opcja, że się będą czuć niekomfortowo jest kuriozalna z takiego względu, że ponad 95% społeczeństwa (w wieku zbliżonym do reprodukcyjnego) jest "seksualna", no i co, w jakimkolwiek innym towarzystwie też się źle czujecie?
- Chyba że na spotkanie asów przyjdzie 80% allo, a aski będą tam udzielać wywiadu kategorii FAQ /Q&A.
- Czas wymaszerować z transparentem "it's okay to be straight!"
Awatar użytkownika
ba001sia
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2019, 15:47

Re: Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Post autor: ba001sia »

Rashek pisze: 11 paź 2019, 01:25 - Opcja, że się będą czuć niekomfortowo jest kuriozalna z takiego względu, że ponad 95% społeczeństwa (w wieku zbliżonym do reprodukcyjnego) jest "seksualna", no i co, w jakimkolwiek innym towarzystwie też się źle czujecie?
Ale ta większość społeczeństwa nie wie że jestem asem.
Tu nie chodzi o to że źle się czuję w takim towarzystwie, bo w takim towarzystwie żyję na co dzień. Ale o to że niektórzy pierwszy raz przed kimkolwiek przyznają się że są aseksualni. I w takich spotkaniach chodzi o to że mają wsparcie od innych podobnych ludzi.
A jeśli będą to spotkania osób seksualnych tylko z dodatkiem asów, to niektórzy mogą czuć się źle.
Mi akurat to nie przeszkadza, ale tylko jeśli osoby które będą uczestniczyć w takich spotkaniach, będą dobrze do asów nastawione. I tutaj zacytuję kolegę który się wcześniej wypowiedział bo całkowicie się z tą wypowiedzią zgadzam.
Nautilus1992 pisze: 10 paź 2019, 17:22 Jeśli podejdą ze zrozumieniem do tematu aseksualności i będą powściągliwi w okazywaniu uczuć, to spokojnie mógłbym z nimi miło spędzać czas. Natomiast jeśli przyjdą na spotkanie z zamiarem nawracania społeczności aseksualnej i zaczną opowiadać o swoich przygodach łóżkowych, to nie chciał bym ich w grupie.
Nawet na forum co jakiś czas pojawiają się osoby które chcą nam wmówić chorobę psychiczną, lub inne problemy. Ogólnie traktują asów jako gorsze osoby. Choć za nic nie rozumiem po co spędzają czas na forum dla asów :)
Quod scimus, gutta est, ignoramus mare
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Post autor: Nautilus1992 »

Rashek pisze: 11 paź 2019, 01:25 - Opcja, że się będą czuć niekomfortowo jest kuriozalna z takiego względu, że ponad 95% społeczeństwa (w wieku zbliżonym do reprodukcyjnego) jest "seksualna", no i co, w jakimkolwiek innym towarzystwie też się źle czujecie?
Fakt, w pracy czy na uczelni nie możemy uciec od obcowania ze zwykłymi osobami seksualnymi. Musimy to znosić i pewnie dla większości jest to męczące, ale poprzez organizowanie spotkań wyłącznie dla naszej społeczności mielibyśmy fajną i miłą odskocznię od codziennego życia przepełnionego seksem. Nadal jednak twierdzę, że ciepło przyjął bym aktywną seksualnie osobę towarzyszącą, ale muszą zostać spełnione warunki, o których wspomniałem wcześniej.
Musimy pamiętać, że nie wszyscy alloseksualni są ignorantami. Niektórzy będą zainteresowani tematem aseksualności i chętnie dowiedzieli by się czegoś więcej.

A poza tym, idąc takim tokiem myślenia, to jaki jest sens organizowania jakichkolwiek spotkań tematycznych wśród osób posiadających wspólne zainteresowania? Nie wiem, ludzie z kółek wędkarskich, miłośnicy motoryzacji, gracze komputerowi należący do klanu. Posadźmy ich wszystkich razem i niech sobie szukają wspólnego języka, bo organizowanie zjazdu dedykowanego wyłącznie jednej tematyce jest kuriozalne. Jeśli tak to ma wyglądać, to nie wróżę takim zlotom dużej frekwencji.
ba001sia pisze: 11 paź 2019, 07:50 Ale ta większość społeczeństwa nie wie że jestem asem.
Tu nie chodzi o to że źle się czuję w takim towarzystwie, bo w takim towarzystwie żyję na co dzień. Ale o to że niektórzy pierwszy raz przed kimkolwiek przyznają się że są aseksualni. I w takich spotkaniach chodzi o to że mają wsparcie od innych podobnych ludzi.
Otóż to. Wielokrotnie czytałem o przypadkach, w których osoba aseksualna wyoutowała się przy znajomych i spotkała z niezrozumieniem i niedowierzaniem. "Wyjście z szarej szafy" na spotkaniu odbędzie się na zupełnie innych warunkach i może być bardzo budujące, bo kto lepiej zrozumie asa, niż drugi as?
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Re: Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Post autor: Ankha »

Rashek pisze: 11 paź 2019, 01:25
- Nie wiem nie byłem na takim spotkaniu. Powinniśmy milczeć.
Właśnie dlatego pytanie było do osób, które na takich spotkaniach bywają. Aby na bazie własnego doświadczenia odpowiedziały jak widzą obecność allo na takich spotkaniach. Nie zależało mi specjalnie na "gdybaniu" i opinii osób, które nigdy na żadnym spotkaniu nie były.
PS. Zabieg "stylistyczny" w tytule ankiety był celowy
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Post autor: chochol »

Byłam na spotkaniach (2 lub 3) grupy ludzi z forum. Na tych spotkaniach nie było osób spoza forumowiczów/ek. Myślę, że wszystko powinno zależeć od decyzji grupy, która weźmie udział w spotkaniu. Osobiście nie przeszkadza obecność osób spoza szacownego grona.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Nightfall

Re: Czy w spotkaniach Asów powinny brać udział seksualne osoby towarzyszące, które nie są Asami?

Post autor: Nightfall »

Moim zdaniem tak, jeśli są to partnerzy osób, które są również na spotkaniu. W innym przypadku raczej jestem na nie, w końcu ma to być spotkanie określonej grupy osób. Jak ktoś ma ochotę pozadawać pytania asom, zawsze może wziąć udział inicjatywie typu żywa biblioteka. Zdecydowanie jestem na nie, jeśli ma to być ciekawska koleżanka/kolega z pracy, którzy przyjdą sobie popatrzeć na "dziwnych ludzi" ;p
ODPOWIEDZ