Taki szalony projekt...gra o randkowaniu z asami?

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
LetniLas
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 3 maja 2019, 18:08

Taki szalony projekt...gra o randkowaniu z asami?

Post autor: LetniLas »

Hej wszystkim, tak sobie dzisiaj przeglądałam visual novelki w które mogłabym pograć i zauważyłam, że tak 80% to symulatory randkowania. Pomyślałam sobie "Ej w sumie zagrałabym sobie w taką grę!" ale dosłownie chwilę później do głowy zaświtał mi pomysł, że fajnie byłoby zagrać w grę z postaciami aseksualnymi. Czy to hetero czy homo romantycznymi. Taka giera pewnie byłaby prosta, ale mogłaby podkreślać trochę ważnych aspektów asowatości, nie tylko to, że nie kręci nas seks. Na przykład to, jaką wagę przykładamy do drugiego człowieka, jak postrzegamy środowisko seksu z naszej własnej perspektywy, czego szukamy w drugim człowieku i tak dalej w ten deseń.

Jak już pewnie wspominałam parę razy, zajmuję się ilustracjami i w sumie bawię się trochę w pisanie nowelek na silniku ren.py. Co prawda mam do wszystkiego strasznie słomiany zapał i zazwyczaj odpuszczam sobie już po pierwszym dniu, ale kto wie, może z odpowiednią motywacją taki projekt mógłby powstać.

Także ten, jeżeli to czytacie, dajcie znać co o tym myślicie. A także, gdybyście mieli jakiekolwiek pomysły (postacie, fabuła, ważne rzeczy do umieszczenia), podzielcie się w komentarzach ;) :ciasto:
Nemek
ASiołek
Posty: 94
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:47

Re: Taki szalony projekt...gra o randkowaniu z asami?

Post autor: Nemek »

Świetny pomysł! Co prawda, osobiście nie lubię takich gier :lol:
Jednak pomysł wydaje mi się super. Dobra metoda na edukowanie ludzi na temat aseksualizmu w nieinwazyjny sposób.
Hm, myślę też, że dobrze by było umieścić w tej grze postaci nie tylko aseksualne, by dodać realizmu i kilka punktów widzenia.
Claude
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2017, 17:31

Re: Taki szalony projekt...gra o randkowaniu z asami?

Post autor: Claude »

Osobiście zastanowiłbym się nad lepszym silnikiem do gry, bo visual-novel brzmi fajnie, ale raczej elementy 3D przyciągnęły by ludzi bardziej.

Pomysł ogólnie jest dobry, ale wiąże się z nim kilka przeszkód.

Pierwsza jest taka, że więcej niż połowa visual-novel, to zazwyczaj gry erotyczne, gdzie nagrodą jest scenka intymna z postacią, która nam się spodobała. Więc jeśli nagrodzimy gracza wyznaniem ASa, to się raczej nie przyjmie. Wiem, że jest dużo visual-novelek fabularnych i wcale nie +18, ale one stawiają głównie na dobrą, wielowątkową i oryginalną fabułę, a nie opowieści o miłości. A jeśli już opowiadają o miłości to cóż, no właśnie nie ASowej.

Druga przeszkoda to środek ciężkości gry. Nie można zrobić gry z samymi ASami w rolach głównych, ale robienie gry, gdzie AS jest tylko opcją, którą można pominąć, mija się całkowicie z celem. To gra o ASach czy nie w końcu?

Ostatni kłopot wynika z prawidłowego przedstawienia historii, w której jest AS. Nie można takiej postaci spłycać, ale nie można też nagle uczynić z niej niezachwianego bohatera moralności, który nie lubi się miziać w łóżku, więc żyje bez grzechu. A zrobienie z głównego bohatera/bohaterki ASa to jeszcze durniejszy pomysł.

Ogółem moim pomysłem jest zrobienie gry, w której można być zarówno chłopcem jak i dziewczynką, a do tego mieć różnych przyjaciół (których trzeba najpierw zdobyć). Oczywiście pojawiłby się wątek romansowy, ale nie od początku byłby on najważniejszy. Spośród kilku postaci wybieramy oczywiście wybranka/wybrankę naszego serca i brniemy dalej z romansem tak jak w innych tego typu grach.
Odstępstwem od normy byłoby tutaj rozgałęzienie fabuły. Oczywiście ASa nie można odróżnić od nie-ASa, więc jeśli przypadkiem wdamy się w romans z postacią aseksualną, to w końcu dojdzie do momentu, kiedy ona nie będzie chciała z nami pójść do łóżka. Wtedy winno pojawić się kilka rozwiązań - zerwanie z tą osobą i romansowanie z inną, wymuszanie na tej osobie oddawania się w łóżku (co może skończyć się pierwszym, jeśli nasz partner/partnerka nie będzie typem uległym) lub można... wdać się w biały związek, jeśli gracz akurat też jest ASem i uważa, że tak jest okej.
W przypadku wybrania osoby seksualnej gracz będzie miał możliwość obnażyć się ze swoją aseksualnością i wtedy rozgałęzienie fabuły typu patrz wyżej.
Najtrudniejsza do ogarnięcia sytuacja to taka, w której ktoś nie-AS gra w grę i wybiera do romansu nie-ASa. Wtedy jedna z postaci typu AS powinna spotkać się z bohaterem/bohaterką i zrobić coming-out z opowiadaniem o tym, że główny bohater/bohaterka był obiektem westchnień tej postaci, ale ona jest ASem i wie, że tobie będzie lepiej z osobą seksualną, dlatego nawet do ciebie nie zarywała. To po to, żeby ludzie seksualni mogli zapoznać się z tematem, nawet jeśli trafią na ścieżkę w grze, która z ASami nie powinna mieć na pierwszy rzut oka nic wspólnego.

Rozpisałem się niemiłosiernie, ale projektowanie historii i gier to trochę moje hobby, więc tak wyszło. Przepraszam, jeśli lektura jest zbyt długa.
Nemek
ASiołek
Posty: 94
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:47

Re: Taki szalony projekt...gra o randkowaniu z asami?

Post autor: Nemek »

Claude pisze: 26 cze 2019, 00:28 Osobiście zastanowiłbym się nad lepszym silnikiem do gry, bo visual-novel brzmi fajnie, ale raczej elementy 3D przyciągnęły by ludzi bardziej.

Pomysł ogólnie jest dobry, ale wiąże się z nim kilka przeszkód.

Pierwsza jest taka, że więcej niż połowa visual-novel, to zazwyczaj gry erotyczne, gdzie nagrodą jest scenka intymna z postacią, która nam się spodobała. Więc jeśli nagrodzimy gracza wyznaniem ASa, to się raczej nie przyjmie. Wiem, że jest dużo visual-novelek fabularnych i wcale nie +18, ale one stawiają głównie na dobrą, wielowątkową i oryginalną fabułę, a nie opowieści o miłości. A jeśli już opowiadają o miłości to cóż, no właśnie nie ASowej.

Druga przeszkoda to środek ciężkości gry. Nie można zrobić gry z samymi ASami w rolach głównych, ale robienie gry, gdzie AS jest tylko opcją, którą można pominąć, mija się całkowicie z celem. To gra o ASach czy nie w końcu?

Ostatni kłopot wynika z prawidłowego przedstawienia historii, w której jest AS. Nie można takiej postaci spłycać, ale nie można też nagle uczynić z niej niezachwianego bohatera moralności, który nie lubi się miziać w łóżku, więc żyje bez grzechu. A zrobienie z głównego bohatera/bohaterki ASa to jeszcze durniejszy pomysł.

Ogółem moim pomysłem jest zrobienie gry, w której można być zarówno chłopcem jak i dziewczynką, a do tego mieć różnych przyjaciół (których trzeba najpierw zdobyć). Oczywiście pojawiłby się wątek romansowy, ale nie od początku byłby on najważniejszy. Spośród kilku postaci wybieramy oczywiście wybranka/wybrankę naszego serca i brniemy dalej z romansem tak jak w innych tego typu grach.
Odstępstwem od normy byłoby tutaj rozgałęzienie fabuły. Oczywiście ASa nie można odróżnić od nie-ASa, więc jeśli przypadkiem wdamy się w romans z postacią aseksualną, to w końcu dojdzie do momentu, kiedy ona nie będzie chciała z nami pójść do łóżka. Wtedy winno pojawić się kilka rozwiązań - zerwanie z tą osobą i romansowanie z inną, wymuszanie na tej osobie oddawania się w łóżku (co może skończyć się pierwszym, jeśli nasz partner/partnerka nie będzie typem uległym) lub można... wdać się w biały związek, jeśli gracz akurat też jest ASem i uważa, że tak jest okej.
W przypadku wybrania osoby seksualnej gracz będzie miał możliwość obnażyć się ze swoją aseksualnością i wtedy rozgałęzienie fabuły typu patrz wyżej.
Najtrudniejsza do ogarnięcia sytuacja to taka, w której ktoś nie-AS gra w grę i wybiera do romansu nie-ASa. Wtedy jedna z postaci typu AS powinna spotkać się z bohaterem/bohaterką i zrobić coming-out z opowiadaniem o tym, że główny bohater/bohaterka był obiektem westchnień tej postaci, ale ona jest ASem i wie, że tobie będzie lepiej z osobą seksualną, dlatego nawet do ciebie nie zarywała. To po to, żeby ludzie seksualni mogli zapoznać się z tematem, nawet jeśli trafią na ścieżkę w grze, która z ASami nie powinna mieć na pierwszy rzut oka nic wspólnego.

Rozpisałem się niemiłosiernie, ale projektowanie historii i gier to trochę moje hobby, więc tak wyszło. Przepraszam, jeśli lektura jest zbyt długa.
Bardzo mądrze piszesz.
Też uważam, że typ visual-novel nie jest najlepszą opcją, ale sama mało się na tym znam. Lepiej wybrać tą wersję, którą lepiej będzie stworzyć - myślę, że ładnie narysowana visual-novel przyciągnęłaby bardziej niż gra z kiepską grafiką 3D.

Dokładnie, same Asy w grze to zły pomysł. Trzeba to odpowiednio zbilansować.
Ale myślę, że dobrym pomysłem byłoby przedstawienie kilku asów którzy mieli by inne podejścia do sprawy - ktoś by uprawiał sex, ktoś nie, jeden by był aromantyczny, inny nie. Nawet dobrze by było pokazać asa, który jest bardzo negatywnie nastawiony do sexu. I dobrze by było też przedstawić różne poglądy nie-asów odnośnie aseksualizmu. Ale oczywiście trzeba to zrobić w odpowiedni sposób, tak by nie wydawało się to sztuczne i przesadzone.

Najtrudniejsze w przedstawieniu postaci asów byłoby chyba jednak zrobienie ich w pełni realnymi. Chodzi mi o to, by pokazać, że to są ludzie, a nie tylko NPC wprowadzone by edukować o aseksualiźmie. Bo przecież, jesteśmy asami, ale nie stanowi to całego naszego jestestwa.
Poruszenie wątku aseksualizmu w grze musi być płynne i zgrane z fabułą, realne. A nie tak, by przypominało jakieś lokowanie produktu w filmie/grze/książce (mam nadzieję, że rozumiecie o czym mówię)

Co do samej historii, moim zdaniem ciekawiej by było gdyby gra skupiała się na czymś innym niż randkowanie, a to by były wątki poboczne. Problem aseksualizmu można poruszyć też w innym temacie niż romantycznym. Np podczas odkrywania samego siebie, akceptacji itp.

Claude, lektura nie była zbyt długa. Nawet dobrze, że się tak rozpisałeś :mrgreen:
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Re: Taki szalony projekt...gra o randkowaniu z asami?

Post autor: no name inc. »

.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, 22:20 przez no name inc., łącznie zmieniany 1 raz.
R.I.P
Nightfall

Re: Taki szalony projekt...gra o randkowaniu z asami?

Post autor: Nightfall »

Fajny pomysł, super byłoby gdyby gra była w języku angielskim - wtedy grono odbiorców zwiększyło by niesamowicie zasięg. Życzę w takim razie siły w dążeniu do celu, chyba taki projekt realizowany w pojedynkę zajmuje dużo czasu?
is0990
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2020, 22:32

Re: Taki szalony projekt...gra o randkowaniu z asami?

Post autor: is0990 »

Brzmi świetnie ;) fajnie by było innym trochę pokazać jak to jest, że też wchodzimy w związki i to nie jest tak, że wszystkie asy są być samotne!
ODPOWIEDZ