ASY NA BILLBOARDY!!!

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: Ankha »

ASY NA BILLBOARDY!!!

W tym roku z okazji Asexual Awareness Week szykuje się kampania billboardowa w Polsce. Kampania ma być sfinansowana ze zbiórki publicznej i mieć miejsce w październiku, ale środki trzeba zgromadzić o wiele szybciej, aby móc zarezerwować nośniki w dobrych punktach. Planowane są jeden lub dwa billboardy oraz citylighty na przystankach w kilku miastach.

Zarówno kampania jak i zbiórka realizowana jest przez Stowarzyszenie Afera i ma na celu poprawę wizerunku aseksualności i wzmocnienie głosu osób aseksualnych w przestrzeni publicznej.

Hasztag kampanii #nienaprawiajmnie

Jeśli uzbiera się wystarczająca kwota Asfera będzie poszukiwać chętnych na billboardy i plakaty o czym ogłosi oddzielnie, zarówno na fan page’u na fb jak i tutaj
Link do zbiórki poniżej. Pomóżcie proszę sfinalizować ją do końca miesiąca lipca.

https://pomagam.pl/6fk4at8d

Asfera również dziękuje bardzo tym wszystkim, którzy już wsparli projekt. Liczy się każda wpłata – nawet symboliczna złotówka.

Obrazek
Naberius
łASuch
Posty: 158
Rejestracja: 4 gru 2018, 13:53
Lokalizacja: Nieopodal miasta Królów Polskich
Kontakt:

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: Naberius »

Chciało się zostawić bez odpowiedzi ten post, ale jednak to napiszę.
Mianowicie całościowy wygląd powyższego obrazu, o co chodzi: powielone zdjęcie wydaje się być całkiem dobrej rozdzielczości, podczas gdy na całym tle widać piksele, które to 'gryzą' się z dobrą fotografią.
Korzystniejszą opcją dla loga ASfery byłoby umiejscowienie go na dolnym pasku, nie przy bocznym.
Dodatkowo #nienaprawiajmnie jest nieco za nisko i chyba zbyt prosto ustawiony a nie pod lekkim kątem, choć mogę się mylić. I kilka innych rzeczy.

Od razu przepraszam za to, ale prawdopodobnie jest to moje spaczenie jakie dał mi poprzedni kierunek nauki <i troch obecny> + 1,5 roku tworzenia zgodnie z opisem ulotek na zajęcia, które były... nie będę o nich wspominać :lol:
Nie jestem mówcą
Jedynie słuchaczem i obserwatorem


"Did I ever tell You the definition of Insanity?"
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: Ankha »

Naberius pisze: 3 lip 2020, 18:23 Chciało się zostawić bez odpowiedzi ten post, ale jednak to napiszę.
Mianowicie całościowy wygląd powyższego obrazu, o co chodzi: powielone zdjęcie wydaje się być całkiem dobrej rozdzielczości, podczas gdy na całym tle widać piksele, które to 'gryzą' się z dobrą fotografią.
Korzystniejszą opcją dla loga ASfery byłoby umiejscowienie go na dolnym pasku, nie przy bocznym.
Dodatkowo #nienaprawiajmnie jest nieco za nisko i chyba zbyt prosto ustawiony a nie pod lekkim kątem, choć mogę się mylić. I kilka innych rzeczy.

Od razu przepraszam za to, ale prawdopodobnie jest to moje spaczenie jakie dał mi poprzedni kierunek nauki <i troch obecny> + 1,5 roku tworzenia zgodnie z opisem ulotek na zajęcia, które były... nie będę o nich wspominać :lol:
Obraz jest tylko dla przykucia uwagi. Przecież tak nie będzie wyglądał billboard. Logo Asfery nie wyglądało dobrze w dolnym pasku - kolaży stworzonych z tych i innych elementów było całe mnóstwo - uznaliśmy ten za najfajniejszy.
PS. Chętnie następnym razem skonsultujemy z zawodowcem, o ile zawodowiec się zgodzi i udziela dobrych rad również "przed" a nie tylko "po".
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: Ankha »

W rocznicę przykrych wydarzeń z Marszu Równości w Białymstoku, Tęczowy Białystok serią billboardów przypomina, że ich miasto, jak i wszystkie pozostałe, są miejscem dla wszystkich! W kampanii nie zapomniano o asach.
To pierwsza taka inicjatywa w Polsce na wielkim formacie, poprawiająca widoczność osób aseksualnych. :rozowe:
Zachęcamy przy okazji do dorzucenia się do zbiórki Asfery (post wyżej) - na kolejną kampanię billboardową z okazji AAW, w której Asy pokażą swoje twarze. Część aseksualnej społeczności zdecydowanie nie chce dłużej pozostawać anonimowa.



Obrazek
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: Ankha »

Jeśli są tu osoby chętne do pokazania twarzy na bilbordzie z okazji AAW w październiku 2020 to zapraszam na profil Stowarzyszenia Asfera na fb. W najbliższych dniach ukaże się info o "castingu". Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne osoby. Wizerunki osób nie wykorzystane na bilbordzie zostaną wykorzystane w kampanii internetowej. Można też ewentualnie napisać do mnie tutaj, jeśli ktoś jest bardzo niefacebookowy.

https://www.facebook.com/aseksualizm
Ostatnio zmieniony 31 sie 2020, 21:54 przez Ankha, łącznie zmieniany 1 raz.
AjuxAmst
ASiołek
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2020, 02:09

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: AjuxAmst »

Ankha pisze: 21 sie 2020, 13:11 Jeśli są tu osoby chętne do pokazania twarzy na bilbordzie z okazji AAW w październiku 2020 to zapraszam na profil Stowarzyszenia Asfera na fb. W najbliższych dniach ukaże się info o "castingu". Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne osoby. Wizerunki osób nie wykrystalizowane na bilbordzie zostaną wykorzystane w kampanii internetowej. Można też ewentualnie napisać do mnie tutaj, jeśli ktoś jest bardzo niefacebookowy.

https://www.facebook.com/aseksualizm
Masz grzechy ciężkie za nawoływanie do bałwochwalstwa i gorszenie młodzieży.
heretyczka
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 7 kwie 2014, 14:18

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: heretyczka »

oo, to ja coś czuję że będę się smażyć w piekle :lol: ale na pewno nie w jednym kotle z Krzysiem 8)
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: Ankha »

Jest już oficjalne info o castingu na fb. W chwili obecnej poszukiwani są głównie Panowie. Trzeba mieć ukończone 18 lat.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8623737376
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: Ankha »

Media już piszą o zbliżającej się kampanii społecznej z okazji Asexual Awareness Week

https://queer.pl/artykul/204802/juz-wkr ... ami-asfery
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: Ankha »

Zbieramy nadal na kampanię internetową na AAW.

Udało nam się uzbierać na nośniki - serdecznie dziękujemy darczyńcom! 💜💜💜
Zawisną w Gdańsku, Warszawie i Łodzi
.


Link do zbórki:

https://tiny.pl/7lxtd
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: zewsząd i znikąd »

Szkoda, że się nie zdążyłam zgłosić, bo absolutnie się nie wstydzę pokazać twarzy.
Za to tak z ciekawości: na stronie Asfery widzę, że są też pary. Wariant inny niż różnopłciowy się pojawia? Byłoby niefajnie, gdyby był tylko taki, bo:
1) potem się zakłada, że wszystkie aseksualne kobiety są heteroromantyczne;
2) i w sumie napędza się pogląd, że aseksualność to taki "niskokaloryczny heteroseksualizm"...
Nie, kurde blaszka. Nie jestem zainteresowana mężczyznami i nie chodzę na kompromisy w sprawie tego, że nie zamierzam ani razu w życiu spróbować seksu.
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Re: ASY NA BILLBOARDY!!!

Post autor: Ankha »

zewsząd i znikąd pisze: 21 paź 2020, 14:59 Szkoda, że się nie zdążyłam zgłosić, bo absolutnie się nie wstydzę pokazać twarzy.
Za to tak z ciekawości: na stronie Asfery widzę, że są też pary. Wariant inny niż różnopłciowy się pojawia? Byłoby niefajnie, gdyby był tylko taki, bo:
1) potem się zakłada, że wszystkie aseksualne kobiety są heteroromantyczne;
2) i w sumie napędza się pogląd, że aseksualność to taki "niskokaloryczny heteroseksualizm"...
Nie, kurde blaszka. Nie jestem zainteresowana mężczyznami i nie chodzę na kompromisy w sprawie tego, że nie zamierzam ani razu w życiu spróbować seksu.


Kampania internetowa będzie bardziej różnorodna. Jednym z głównych mitów z jakim mierzy się aseksualność jest odbieranie jej (przez niezaznajomione z tematem osoby allo) nie tylko w kategoriach braku pociągu seksualnego, ale również braku pociągu romantycznego, nieumiejętności okazywania uczuć, deficytu emocjonalny, wyobcowania społecznego, a nawet potrzeby takiego wyobcowania. Kampania na bilbordach to nie jest event typu "asy-asom" - to jest przekaz typu "zobaczcie nas wszyscy" - zatem przekaz musi być zrozumiały przede wszystkim dla przechodniów, którzy z aseksualnością spotykają się po raz pierwszy. Właśnie na tych bilbordach. Jako, że to są pierwsze kroki w edukacji społeczeństwa przekaz zawierający więcej niż jedną, podstawową informację mógłby zostać odrzucony na poziomie percepcyjnym. Taki niczego nieświadomy pan z psem na spacerze musiałby raz - ogarnąć dlaczego aseksualność, a dwa - dlaczego tam są np. dwie dziewczyny... A może to siostry... ? Ale może aseksualne kobiety nie lubią mężczyzn, czy jak...? Wszyscy już znają pierwsze trzy/ cztery litery akronimu LGBTQIAP - dajmy szansę zaistnieć tym pozostałym w takich kontekstach, aby każdy - nie tylko spod parasola lgbtqiap - miał szansę ogarnąć czym jest aseksualność.

PS. Kampania została przygotowana przy konsultacji profesjonalistów z branży reklamy i strategii komunikacji społecznej, środowisk lgbt i asów.
ODPOWIEDZ