Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Anna21
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 5 lip 2020, 09:27

Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: Anna21 »

Chciałbym się dowiedzieć jak u was zareagował ginekolog kiedy przyszła dorosła dziewica (napiszcie ile macie lat) i czy nie pytał dlaczego tak jest.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2020, 08:37 przez Anna21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: Biała »

Tyle co pamiętam z ostatnich 2-3 lat. Po prostu przy wypełnianiu formularzy lekarki pytały, czy "regularnie współżyję", jak powiedziałam, że nie, to się pytały, czy nigdy. Kiedy potwierdziłam, tylko wpisały coś w karcie i tyle. Dalej nie pytały o przyczyny ani nic w tym stylu.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Anna21
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 5 lip 2020, 09:27

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: Anna21 »

Biała pisze: 11 lip 2020, 22:24 Tyle co pamiętam z ostatnich 2-3 lat. Po prostu przy wypełnianiu formularzy lekarki pytały, czy "regularnie współżyję", jak powiedziałam, że nie, to się pytały, czy nigdy. Kiedy potwierdziłam, tylko wpisały coś w karcie i tyle. Dalej nie pytały o przyczyny ani nic w tym stylu.
A ile masz lat
Nightfall

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: Nightfall »

Lekarz musi o to zapytać, żeby przygotować się do dalszego badania. Jednak profesjonalista nie powinien wypytywać Cię o przyczyny, a tym bardziej komentować sobie tego faktu.
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: Biała »

Anna21 pisze: 12 lip 2020, 08:37 A ile masz lat
Obecnie 27 z kawałkiem, ostatnim razem u ginekologa miałam ponad 25 bodajże.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Awatar użytkownika
Fleurynka
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2020, 09:23

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: Fleurynka »

Ja byłam u lekarki ginekolog pierwszy raz na badaniu w wieku 28 lat. Zapytała o współżycie, powiedziałam, że nie i zapisała to w dokumentacji. Przy badaniu USG brzucha poinformowała mnie, że zazwyczaj jest to wystarczająca metoda badania, chyba że pojawiłyby się jakieś komplikacje.

Idąc do lekarza miałam pewne obawy co do reakcji, ale ostatecznie podejście było profesjonalne. Lekarz to lekarz. Info jest potrzebne w wywiadzie lekarskim i po prostu od niego zależy tor badań.
Natalia3032
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2020, 18:17

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: Natalia3032 »

Pierwszy raz w dorosłym życiu u ginekologa byłam w wieku 23 lat. Gdy powiedziałam że nie współżyję gin wydał się zdziwiony i zapytał mnie na co czekam. Dodał też 'na uczelni nie ma fajnych chłopaków?'. Wtedy jeszcze nie identyfikowałam się w spektrum, więc zakłopotana tylko się zaśmiałam. Nie życzę nikomu takiego pytania. Od razu dodam że więcej do niego nie wrócę.
Samo badanie było też bardzo bolesne, lekarz nie był przygotowany do pracy z 'dziewicą' więc nabawiłam się jeszcze strachu przed ginekologiem. Nie polecam.
gabyumy
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2020, 17:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: gabyumy »

Jak odpowiedzieć jak zada takie głupie pytanie?
Libra

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: Libra »

Możesz popatrzyć nań ze stalowym chłodem w oczach i twardo powiedzieć "Mam nadzieję, że się przesłyszałam" i podtrzymać spojrzenie. Czasami działa.

Ja usłyszałam "To na co czekasz? Taka ładna dziewczyna". Zmierziło mnie wtedy i samo to stwierdzenie jak i nieoczekiwane przejście na "Ty". Miałam wtedy 29-30 lat.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: zewsząd i znikąd »

Wolalabym umrzeć niż poddać się takiemu badaniu. Zamierzam do końca życia nie pozwolić nikomu widzieć ani dotykać moich miejsc intymnych.
Ale kiedy temat pojawia się w innych sytuacjach. np. w rozmowie ze specjalistką medycyny pracy - w ogóle się nie wstydzę przyznawać do dziewictwa. Jestem dumna z tego, że nigdy nie uprawiałam seksu, bo w naszej kulturze jest to wybór głęboko nonkonformistyczny - a ja od zawsze miałam upodobanie do nonkonformizmu, do innośći, i brak potrzeby "bycia jak wszyscy".
Pomijając już, że "bycie jak wszyscy" to wielkie kłamstwo, bo wszyscy NIE są tacy sami. Są nieskończenie różni, spektrum możliwego odczuwania jest nieskończone! Ale - ze strachu przed nonkonformizmem, a może nawet przed samym odczuwaniem, przed introspekcją, przed ludźmi poznającymi siebie, przed przyznaniem jednostce autorytetu w sprawie własnego życia wewnętrznego? - to życie wewnętrzne się przemilcza i wmawia się ludziom, że prawie wszyscy są podobni, a cała reszta to potworność i dewiacja...
Awatar użytkownika
Fru
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 12 sie 2020, 18:46

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: Fru »

Jezusie, tak mi było głupio mówić mu 🙈 wtedy była duża presja społeczeństwa i było mi głupio, że JA jestem dziewicą, a reszta koleżanek nie xd
Wracając do pytania, to normalnie się zapytał czy współżyłam, ja ze nie, więc starał się być delikatniejszy i na fotelu nie musiałam mieć obu nóg rozłożonych, bardzo miły pan :)
Miałam wtedy chyba 18 max 19 lat
Jest dobrze, póki jest tętno. A jak go nie ma, to też jest dobrze. Bo jest spokój.
clavia
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2020, 00:26

Re: Jak zareagował ginekolog na wiadomość o dziewictwie

Post autor: clavia »

Mnie doktórka zaproponowała mechaniczną pomoc podczas cytologii i w efekcie cytologia się nie odbyła.
ODPOWIEDZ