Skad sie biora wasze ksywy?

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Magda pisze:Ogry były już wcześniej, np. u Tolkiena Kocha , chociaż on nazywał je orkami, ale zapewniam, że to jest jedno i to samo.
Ekhmm, jesteś absolutnie pewna? :wink: :P
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Przeczytałam całego "Władcę Pierścieni" i jestem na 99,9% pewna :)
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Orki u Tolkiena są mniejsze od ludzi, w Hobbicie bodajże używał on słowa "ork" zamiennie z "goblinem". Natomiast wielkie trolle to właśnie skandynawski odpowiednik ogrów.

Jeżeli chodzi o fantasy RPG, to różnica jest oczywista - zdanie "atakuje was ork" wywiera o wiele mniejsze wrażenie na drużynie, niż "atakuje was ogr" :mrgreen:.
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

OK, OK, poddaję się. Ale że ogry były wcześniej, to miałam rację :) .
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
njnowak
Zbanowana
Posty: 37
Rejestracja: 16 lip 2007, 17:43
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: njnowak »

Moja ksywka to po prostu: pierwsze litery obu imion oraz nazwisko. :mrgreen:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Mój nick to to angielski wyraz oznaczający mrówkę :twisted:
Czczony nie tylko w Chinach
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Myślę, że pochodzenie mojego nicku jest jasne i oczywiste - ja po prostu jestem takie wieczne... dorosłe dziecko. :mrgreen: I nie mam najmniejszego problemu z przyznaniem się do dziecięcej, (czy też może dziecinnej :wink: ) części mnie. :)
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
fonfeluch
mASełko
Posty: 144
Rejestracja: 19 lip 2007, 18:41
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

skąd się wzieła moja xywa ;) he

Post autor: fonfeluch »

o Jest miś pewien Fąfeluszek, który ma okrągły brzuszek. Ach bo z tego Fąfeluszka ładny kawał łakomczuszka.
o Ciągle nęcą go łakotki, cukier i miód słodki, że po prostu trudno zliczyć, ile miś ten zjadł słodyczy.
o Mówi mama: Tam w garnuszku jest dwadzieścia pięć racuszków. Dobrze wymyj więc paluszki i zjedz sobie dwa racuszki.
o Dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem... jeszcze jeden, jeszcze jeden –i ot, widać dno w garnuszku. Gdzie racuszki? A no... w brzuszku!
o Co tez na to mama powie? Co powiedzą dwaj wujkowie?... Lepiej chyba umknąć z domu, nie narażać się nikomu.
o Wyszedł z domu Fąfeluszek i pod wielką trafił gruszę. A pod gruszką? Gruszki leżą. Wyglądają ładnie, świeżo.
o Fąfeluszek, chociaż w brzuszku miał dwadzieścia pięć racuszków, myśli: -popróbować muszę, jaki też jest smak tych gruszek.
o I tak oto zjadł niedźwiadek tuzin gruszek na obiadek. A nadmienić trzeba przy tym, że to owoc był nie myty.
o Siadł pod gruszką Fąfeluszek, łapką trzyma się za brzuszek. –Co ci to –zajączek rzecze. –Och zajączku, kłuje, piecze!...
o Dziecioł dziobem w korę kłu-je: -W brzuszku kłu-je, w brzuszku kłu-je, bo-li brz-szek, bo-li brzu-szek, za-cho-ro-wał Fą-fe-lu-szek!
o Usłyszeli przyjaciele, wiec się zeszło zwierząt wiele. Ten się dziwi, ten coś radzi, tamten misia łapką gładzi.
o Zakrył oczy Fąfeluszek: -Już się chyba stąd nie ruszę! Wszystkie gruszki czuje w brzuszku i dwadzieścia pięć racuszków...
o Głośno widać jęczeć musiał, bo zjawiła się mamusia, niespokojna, drżąca cała – i aż łapy załamała.
o Wnet zabrała Fąfeluszka: -Musisz teraz iść do łóżka! Już łóżeczko lisek ściele, pomagają przyjaciele.
o Mama wzdycha i powiada: -Tak łakomstwo –brzydka wada! Słuszna cię spotkała kara. Po doktora biegnę zaraz.
o -Ach doktorze, ach doktorze, niech pan doktor nam pomoże. Właśnie synek, Łakomczuszek, rozchorował się na brzuszek.
o Doktor /miły to staruszek/ spojrzał, widzi: Fąfeluszek leży cicho na poduszkach –nosek blady, na dół uszka...
o Doktor słucha, puka, bada...Hm! -powiada –Hm!... –powiada. –Musisz miły Fąfeluszku, jeść kleiki, leżeć w łóżku.
o -Żeby znów był brzuszek zdrowy, weźmiesz olej rycynowy. Oto łyżka i butelka. Porcja nie jest nawet wielka.
o Fąfeluszek cichuteńko rzekł: -Posłuchaj mnie mateńko: wypij za mnie ten olejek, a ja zaraz wyzdrowieję!
o Czy mamusia się zgodziła? Czy olejek ten wypiła? Czy też musiał Fąfeluszek sam lekarstwo pić na brzuszek?

:ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto:

;)
zajrzyjcie http://www.youtube.com/fonfeluch
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
możliwe że jesteś zainteresoanya przyłączeniem do grupy aseksualistów na youtube jak tak to klik klik:
http://www.youtube.com/group/aventube :)
pozdrochy
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
świat jest o wiele ciekawszy/bogatszy gdy nam się zdaje że nikt nie pa3y --- Kofta
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

hmm...no tak po takiej ilosci :ciasto: .... :mrgreen:
podac osobno czy wymieszac wszystko w korycie :?: :mrgreen: :wink:
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
fonfeluch
mASełko
Posty: 144
Rejestracja: 19 lip 2007, 18:41
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

:)

Post autor: fonfeluch »

hehe może lepiej w wannie albo w balii :D
zajrzyjcie http://www.youtube.com/fonfeluch
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
możliwe że jesteś zainteresoanya przyłączeniem do grupy aseksualistów na youtube jak tak to klik klik:
http://www.youtube.com/group/aventube :)
pozdrochy
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
świat jest o wiele ciekawszy/bogatszy gdy nam się zdaje że nikt nie pa3y --- Kofta
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

tu wiekszosc chrumka chrum chrum wiec pomyslalem..... :mrgreen: :lol:
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Awatar użytkownika
maxiformat
ASiołek
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2007, 00:05

Post autor: maxiformat »

Hyh... ja sobie kupilam krem do rąk, ileś tam tego kremu bylo gratis a na tubce napis Maxi Format 130 ml :D
I to stąd, że ja do maluczkich się nie zaliczam :)
Miłość doskonała przecz wyrzuca bojaźń, a kto się boi jest w miłości niedoskonały.
(W. Orłow "Demon z altówką")
Awatar użytkownika
M@na
mASełko
Posty: 106
Rejestracja: 21 lip 2007, 17:03
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: M@na »

ta akurat od imienia Marlena - 2 pierwsze i 2 ostatnie, a żeby nie było nudne dodałam @
Walczyć tylko dla siebie, żyć kochając tylko siebie...
wilczek
pASibrzuch
Posty: 286
Rejestracja: 17 lip 2007, 18:46

Post autor: wilczek »

wilczek - z miłości do wilków :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Skąd się wzięły wasze ksywy?

Post autor: DZIEWICA8 »

wilczek pisze:wilczek - z miłości do wilków :wink: :mrgreen:
Wilczku, jeśli lubisz wilki, to może lubisz także zespół muzyczny Wilki z Robertem Gawlińskim? Ja uwielbiam ten zespół, mam w domu prawie wszystkie ich płyty (lub kasety) i uwielbiam ich słuchać.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ