Pytanie do panów. Badaliście hormony?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
leander
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 13 lis 2020, 18:18

Pytanie do panów. Badaliście hormony?

Post autor: leander »

Czy któryś z panów badał poziom hormonów? Chodzi głównie o testosteron, prolaktynę. Coś z tego wyniknęło?
Jakoś koło 20 lat miałem fazę na to, że mój brak energii i zainteresowania seksem, chodzeniem na randki może wynikać z niskiego poziomu testosteronu. Poszedłem do androloga. Zlecił badania prolaktyny, testosteronu i może jeszcze lh. Testosteron był w dolnej granicy normy. Jak zobaczyłem wyniki, to pomyślałem, że już wszystko wiadomo, hormony w normie i tyle. Lekarz powiedział, że faktycznie mam niski i że w tym wieku raczej ma się wyższy poziom. Pytał o libido ale też o problemy natury emocjonalnej. W tej drugiej kwestii nie powiedziałem prawdy o tym, że chodziłem na terapię. Nie pamiętam akurat czy w tym momencie, gdy byłem u lekarza. Przypisał mi testosteron w tabletkach i potem jak nie było widać efektów lek na zmniejszenie poziomu prolaktyny. Po jakimś czasie zrobiłem badania. Testosteron podniósł się o jakieś 50 procent a prolaktyna spadła dość mocno. Leki zadziałały. Tylko właśnie... nic się nie zmieniło. Nie odczuwałem popędu, energii też nie miałem więcej. Dałem sobie spokój. Miał ktoś podobne doświadczenia? Robił ktoś badania hormonalne pod kątem niskiego libido?
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie do panów. Badaliście hormony?

Post autor: Nemo »

Tak, testosteron 7,7 :lol:
leander
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 13 lis 2020, 18:18

Re: Pytanie do panów. Badaliście hormony?

Post autor: leander »

A w jakim przedziale? :D Czy oznacza to 7 na 7 :P
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie do panów. Badaliście hormony?

Post autor: Nemo »

leander pisze: 15 lis 2020, 19:25 A w jakim przedziale? :D Czy oznacza to 7 na 7 :P
8 to górna granica normy :lol: Ledwo się zmieściłem :lol:
leander
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 13 lis 2020, 18:18

Re: Pytanie do panów. Badaliście hormony?

Post autor: leander »

Zazdro :wink: Czyli faktycznie wychodzi na to, że aseksualizm może mieć się nijak do poziomu hormonów.
Awatar użytkownika
EineKleineNachtmusik
mASełko
Posty: 145
Rejestracja: 5 sty 2021, 21:54

Re: Pytanie do panów. Badaliście hormony?

Post autor: EineKleineNachtmusik »

Witam,

Co prawda odpowiedz spozniona o jakis miesiac czy dwa, ale jak to mowia szczesliwi czasu nie licza.

Odpowiadajac na pytanie zawarte w watku:

Badania hormonalne nie zawsze daja pelna odpowiedz.
Nie jestem ekspertem jesli chodzi o analize laboratoryjna i od czego zalezy precyzja tych badan.
W moim przypadku testosteron czasami ledwo lapal sie w granicach normy, czasami nieco ponizej.
Prolaktyna wychodzila niemal zawsze przekroczona kilkunastokrotnie.
Inne hormony to hustawka, zwlaszcza te zwiazane z tarczyca, kortyzol w normie.

Takze uzywajac mojego doswiadczenia nie powiedzialbym, ze aseksualizm ma sie nijak do hormonow.

Ludzkie cialo nie jest w pelni zbadane, co jakis czas wychodza jakies publikacje o nowych wlasciwosciach jakichs bialek itp.
Nawet jakbys wykonal wszystkie dostepne badania na calym swiecie, to i tak mozliwe jest ze jakas nie odkryta jeszcze czasteczka albo reakcja w Twoim ciele moze powodowac taki skutek.
ODPOWIEDZ