Zdjęcia profilowe

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
CathDiva
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 5 mar 2021, 00:54
Lokalizacja: Kraków

Zdjęcia profilowe

Post autor: CathDiva »

Hej!
Przeglądam sobie od wczoraj forum i próbuje ogarnąć jak to tu wszystko wyglada. Uznałam, że zapytam o jedną rzecz. Czy tutaj osoby piszące w większości są anonimowe? Mam na myśli brak zdjęć chociażby. Czy są jakieś posty gdzie chociażby kto chce to może się pokazać? Zastanawiałam się nad tym jak to działa jak weszłam tu i zobaczyłam, że zwykle dużo osób jest anonimowa! :icecream:
Cath.
Hazel
AS gaduła
Posty: 433
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Zdjęcia profilowe

Post autor: Hazel »

Witaj :ciasto:
W dziale "Spotkajmy się" jest wątek, w którym niektórzy użytkownicy publikowali swój wizerunek lub linkowali do niego.
Natomiast niejako istotą forum jest anonimowość użytkowników :wink: Ja np. bardzo to cenię, bo nie lubię robić sobie zdjęć, a zwłaszcza ich upubliczniać, podobnie jak np. z nazwiskiem. Dlatego też nie mam kont na FB ani na innych mediach społecznościowych.
GG: 3498837
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Zdjęcia profilowe

Post autor: AlterEcho »

CathDiva pisze: 9 mar 2021, 00:56 Hej!
Przeglądam sobie od wczoraj forum i próbuje ogarnąć jak to tu wszystko wyglada. Uznałam, że zapytam o jedną rzecz. Czy tutaj osoby piszące w większości są anonimowe? Mam na myśli brak zdjęć chociażby. Czy są jakieś posty gdzie chociażby kto chce to może się pokazać? Zastanawiałam się nad tym jak to działa jak weszłam tu i zobaczyłam, że zwykle dużo osób jest anonimowa! :icecream:
Jest wątek "Nasze twarze" i tam możesz wstawić swoje zdjęcie i zobaczyć niektórych użytkowników.

Ja w dużej mierze podzielam odczucia Hazela. Na forum wolę być anonimowa. Zdjęcie wysyłam osobom, z którymi rozmawiam prywatnie i to nie na początku kontaktu. Tutaj mogłabym wstawić ewentualnie takie zdjęcie, na którym widać tylko fragment twarzy i i tak nie będę po nim rozpoznana ; ) Nie łączę także kontaktów forumowych z Facebookiem (choć mam konto) - nie zapraszam ludzi "stąd" "tam" ani odwrotnie.
Awatar użytkownika
CathDiva
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 5 mar 2021, 00:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Zdjęcia profilowe

Post autor: CathDiva »

AlterEcho pisze: 27 mar 2021, 16:37
CathDiva pisze: 9 mar 2021, 00:56 Hej!
Przeglądam sobie od wczoraj forum i próbuje ogarnąć jak to tu wszystko wyglada. Uznałam, że zapytam o jedną rzecz. Czy tutaj osoby piszące w większości są anonimowe? Mam na myśli brak zdjęć chociażby. Czy są jakieś posty gdzie chociażby kto chce to może się pokazać? Zastanawiałam się nad tym jak to działa jak weszłam tu i zobaczyłam, że zwykle dużo osób jest anonimowa! :icecream:
Jest wątek "Nasze twarze" i tam możesz wstawić swoje zdjęcie i zobaczyć niektórych użytkowników.

Ja w dużej mierze podzielam odczucia Hazela. Na forum wolę być anonimowa. Zdjęcie wysyłam osobom, z którymi rozmawiam prywatnie i to nie na początku kontaktu. Tutaj mogłabym wstawić ewentualnie takie zdjęcie, na którym widać tylko fragment twarzy i i tak nie będę po nim rozpoznana ; ) Nie łączę także kontaktów forumowych z Facebookiem (choć mam konto) - nie zapraszam ludzi "stąd" "tam" ani odwrotnie.
Rozumiem :) Byłam ciekawa więc uznałam, że zapytam. Dziękuje za odpowiedzi! :serce:
Cath.
Niamkal
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 30 paź 2020, 22:21

Re: Zdjęcia profilowe

Post autor: Niamkal »

Też to właśnie zauważyłam, ale ja mam swoje zdj :lol:
Chociaż rozumiem, że ktoś może nie chcieć tak robić, ale ja akurat wole jak od razu mnie ludzie widzą, bo jak ktoś mi pisze w wiadomości żebym wysłała swoje zdjęcie to czuje że rozmowa idzie na nieodpowiednie tory, dlatego też nigdy nie pytam o swoje zdjęcia ludzi.
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur
cansat
ASiołek
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:02

Re: Zdjęcia profilowe

Post autor: cansat »

Idea forum internetowego opiera się właśnie na anonimowości. Możemy tutaj bez skrępowania, bez powiązania z naszym rzeczywistym "ja" pisać o różnych tematach, których nie możemy bądź wstydzimy się poruszyć jako osoby nieanonimowe. Oczywiście z czasem dochodzi na takich forach do spotkań, zlotów (sam bywałem na kilku spotkaniach z różnych forów, ludzie wywodzący się z tego forum również praktykują spotkania, ogłaszane tutaj przez Lucyfera; nasz serwer discordowy też latem organizuje takie spotkanie (kto ciekaw, tego zapraszam na discord)), ale jednak funkcjonujemy jako nicki, nie jako Jan Kowalski z Pcimia, czy tam Obajtek. Jeśli chcemy się zapoznać z konkretnym nickiem, to po prostu się przed tą konkretną osobą otwieramy. Chociaż rdzeń idei internetowej agory - pozwolenie sobie na bycie anonimowym, zatracił się trochę w dobie mediów społecznościowych, to wciąż istnieją takie miejsce, jak fora, w których jest żywy. I niech będzie żywy. Jak najdłużej.
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Zdjęcia profilowe

Post autor: Mikenoge »

cansat pisze: 31 mar 2021, 21:18 (...)ale jednak funkcjonujemy jako nicki, nie jako Jan Kowalski z Pcimia, czy tam Obajtek. Jeśli chcemy się zapoznać z konkretnym nickiem, to po prostu się przed tą konkretną osobą otwieramy. Chociaż rdzeń idei internetowej agory - pozwolenie sobie na bycie anonimowym, zatracił się trochę w dobie mediów społecznościowych, to wciąż istnieją takie miejsce, jak fora, w których jest żywy. I niech będzie żywy. Jak najdłużej.
Tak samo uważam. Pamiętam stary internet i tak właśnie powinno trwać.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
ODPOWIEDZ