Prawo jazdy

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Prawo jazdy

Post autor: Makoto »

Nie dziękuję :) Wcześniej muszę sobie przypomnieć, jak w ogóle jeździć, bo od ponad ośmiu lat nie siedziałam za kółkiem xD Także kilka godzin trzeba będzie wykupić i praktyka.
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Anonimowy

Prawo jazdy

Post autor: Anonimowy »

Makoto pisze: 14 kwie 2021, 19:48 Nie dziękuję :) Wcześniej muszę sobie przypomnieć, jak w ogóle jeździć, bo od ponad ośmiu lat nie siedziałam za kółkiem xD Także kilka godzin trzeba będzie wykupić i praktyka.
Rozumiem, że prawo jazdy już miałaś. Coś na temat okoliczności jego utraty?
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Prawo jazdy

Post autor: Makoto »

Dun Wodis pisze: 15 kwie 2021, 18:19Rozumiem, że prawo jazdy już miałaś. Coś na temat okoliczności jego utraty?
Nie miałam prawka, więc nie ma o czym opowiadać :)
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Prawo jazdy

Post autor: Heremis87 »

Nigdy się za to nie zabierałem, nie planuję i nie nadaje się na kierowcę. Nigdy mnie do tego nie ciagło. Mam nogi i rower to mi wystarczy :) Przede wszystkim nie mam potrzeby mieć samochodu.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Prawo jazdy

Post autor: AlterEcho »

W najbliższym czasie chcę się zapisać na kurs. Prawo jazdy chciałam mieć od dawna, ale ciągle były powody, żeby to odłożyć na później, przede wszystkim finansowe. I tak wyszło, że mam 40 lat i nie mam prawka, i dopiero się zabieram za naukę jazdy. Ale jestem w tym dobrej myśli. Początki na pewno będą trudne, jednak sam fakt, że zależy, powinien mi bardzo pomóc. W sumie, to zainspirował mnie poprzedni szef. Zdał na prawko prawie w moim wieku i to za pierwszym razem. Teraz nie wyobraża sobie życia bez auta.
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Re: Prawo jazdy

Post autor: ivi »

Moja mama zrobiła prawko w wieku 50+, nieźle prowadzi. Ja zapierałam się rękoma i nogami, że nie chcę, że niepotrzebne, że się nie nadaję itp...
W końcu poszłam. Na początku ogarniałam tylko kierownicę i pedały, rzeczywistość poza autem nie istniała. Trochę czasu mi zajęło zanim potrafiłam pojąć co się dzieje dookoła na drodze i do tego prowadzić auto. Standardowy kurs obejmował wtedy 20 godzin jazdy praktycznej, ja wyjeździłam chyba ze sto. Teraz daję radę, choć raz na jakiś czas odwalę niezły numer za kierownicą ( żeby nudno nie było :wink: ). Nie jestem jedyna! Kilka dni temu autko przede mną wjechało na estakadę w jednokierunkową. Pomyślałam, oho, mistrz kierownicy podobny do mnie :rozowe:
chimaera
starszASek
Posty: 38
Rejestracja: 21 lis 2019, 22:07

Re: Prawo jazdy

Post autor: chimaera »

Zdawałam kilka razy, jeszcze za czasów jak nie było kamerek. I z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to co było na egzaminach, nijak ma się do rzeczywistości na polskich drogach. Zdałam, bo poszłam na nowy kurs z nowym instruktorem, a ten objeździł ze mną wszystkie trasy egzaminacyjne, aż się ich nauczyłam. :roll: Jeździć autem nie lubię do dziś.
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Prawo jazdy

Post autor: Makoto »

Zdałam za pierwszym razem!!! Jeszcze nie mogę w to uwierzyć :D
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
ODPOWIEDZ