hi, hello

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
nattandroses
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2021, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

hi, hello

Post autor: nattandroses »

Cześć, mam na imię Natalia. Pochodzę z Poznania, studiuję kulturoznawstwo i jestem tu nowa :)
Postanowiłam przełamać swoją nieśmiałość i społeczną niezręczność, żeby poznać inne osoby, które też są aseksualne. Jeszcze nie wiem, czy szukam miłości, ale przyjaźni jak najbardziej :D
Interesuję się głównie feminizmem, gender studies, kpopem (ale nie jest to jedyna muzyka jakiej słucham), Japonią, anime, kreskówkami tatuażami i piercingiem. Uwielbiam oglądać filmy, ale nie nadaję się na krytyka ;)
Mam ogromną nadzieję poznać tu kogoś fajnego ^^
:dancingdog:
Awatar użytkownika
aeurora
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 7 cze 2021, 22:16

Re: hi, hello

Post autor: aeurora »

Cześć, fajnie, że jesteś :D

Ulubieni muzycy/grupy kpopu?
Awatar użytkownika
nattandroses
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2021, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: hi, hello

Post autor: nattandroses »

aeurora pisze: 8 cze 2021, 23:21 Cześć, fajnie, że jesteś :D

Ulubieni muzycy/grupy kpopu?
^^

Moi kpopowi ulubieńvy to: Monsta X, Mamamoo, Wonho, Everglow, EXO, Taemin, Twice, Ateez, BTS, a Twoi? :D
:dancingdog:
Awatar użytkownika
aeurora
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 7 cze 2021, 22:16

Re: hi, hello

Post autor: aeurora »

nattandroses pisze: 9 cze 2021, 10:46
aeurora pisze: 8 cze 2021, 23:21 Cześć, fajnie, że jesteś :D

Ulubieni muzycy/grupy kpopu?
^^

Moi kpopowi ulubieńvy to: Monsta X, Mamamoo, Wonho, Everglow, EXO, Taemin, Twice, Ateez, BTS, a Twoi? :D
TBZ, SF9, Ateez - nie mogłam uwierzyć w lineup Kingdom XD, BTS, Taemina też bardzo lubię. Chciałam ostatnio przesłuchać Mamamoo, polecisz mi parę ulubionych piosenek? :)
Awatar użytkownika
nattandroses
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2021, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: hi, hello

Post autor: nattandroses »

aeurora pisze: 9 cze 2021, 11:24
nattandroses pisze: 9 cze 2021, 10:46
aeurora pisze: 8 cze 2021, 23:21 Cześć, fajnie, że jesteś :D

Ulubieni muzycy/grupy kpopu?
^^

Moi kpopowi ulubieńvy to: Monsta X, Mamamoo, Wonho, Everglow, EXO, Taemin, Twice, Ateez, BTS, a Twoi? :D
TBZ, SF9, Ateez - nie mogłam uwierzyć w lineup Kingdom XD, BTS, Taemina też bardzo lubię. Chciałam ostatnio przesłuchać Mamamoo, polecisz mi parę ulubionych piosenek? :)
oh god, ok, moje ulubione piosenki Mamamoo: Decalcomanie, Gogobebe, Egotistic, Starry Night, Paint Me, Star Wind Flower Sun, Destiny, AYA, Piano Man, Um Oh Ah Yeh :D
TBZ za bardzo nie słucham, ale SF9 lubię i a propos Kingdom to jeszcze Stray Kids xD
:dancingdog:
kikox
ASiołek
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2020, 19:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: hi, hello

Post autor: kikox »

hejka leci :ciasto: pytanku czysto hipotetycznie jaki jest cel feminizmu?
Awatar użytkownika
nattandroses
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2021, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: hi, hello

Post autor: nattandroses »

kikox pisze: 10 cze 2021, 15:31 hejka leci :ciasto: pytanku czysto hipotetycznie jaki jest cel feminizmu?
Umożliwienie kobietom wyboru ścieżki życiowej bez ciśnięcia ze strony społeczeństwa, że musi siedzieć w domu i rodzić dzieci albo musi iść do pracy i spełniać się zawodowo, wyrównanie szans kobiet i mężczyzn w dostępie do edukacji i rynku pracy, stworzenie społeczeństwa opartego na prawdziwej równości. Tak w skrócie :D
:dancingdog:
kikox
ASiołek
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2020, 19:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: hi, hello

Post autor: kikox »

ciśnięcia ze strony społeczeństwa no morze cos w tym jest a jak polska wypada na tle innych krajów w eu
Anonimowy

Re: hi, hello

Post autor: Anonimowy »

nattandroses pisze: 10 cze 2021, 16:40
kikox pisze: 10 cze 2021, 15:31 hejka leci :ciasto: pytanku czysto hipotetycznie jaki jest cel feminizmu?
Umożliwienie kobietom wyboru ścieżki życiowej bez ciśnięcia ze strony społeczeństwa, że musi siedzieć w domu i rodzić dzieci albo musi iść do pracy i spełniać się zawodowo, wyrównanie szans kobiet i mężczyzn w dostępie do edukacji i rynku pracy, stworzenirye społeczeństwa opartego na prawdziwej równości. Tak w skrócie :D
Fajnie. A co powiesz na taką sytuację. Rodzina, dzieci. Żona się puszcza. Sąd przyznaje horrendalne alimenty. Żona ma plan życia z kochankiem na koszt męża w domu, który służył rodzinie, zbudowanym jego staraniem. Taka hipotetyczna sytuacja jakże uprawniona w świetle aktualnego orzecznictwa. Rozwód to eldorado dla kobiet. Ale rozumiem, że jako feministka już wiesz. Za Azję wielki plus. Tam nie ma feministek.
Awatar użytkownika
nattandroses
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2021, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: hi, hello

Post autor: nattandroses »

kikox pisze: 10 cze 2021, 20:03 ciśnięcia ze strony społeczeństwa no morze cos w tym jest a jak polska wypada na tle innych krajów w eu
W statystykach Polska wypada całkiem dobrze na tle UE, np. ma jedną z niższych gender pay gap. Zostaje bardziej sprawa światopoglądowa z kościołem i obecnym rządem
:dancingdog:
Awatar użytkownika
nattandroses
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2021, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: hi, hello

Post autor: nattandroses »

Dun Wodis pisze: 10 cze 2021, 22:18
nattandroses pisze: 10 cze 2021, 16:40
kikox pisze: 10 cze 2021, 15:31 hejka leci :ciasto: pytanku czysto hipotetycznie jaki jest cel feminizmu?
Umożliwienie kobietom wyboru ścieżki życiowej bez ciśnięcia ze strony społeczeństwa, że musi siedzieć w domu i rodzić dzieci albo musi iść do pracy i spełniać się zawodowo, wyrównanie szans kobiet i mężczyzn w dostępie do edukacji i rynku pracy, stworzenirye społeczeństwa opartego na prawdziwej równości. Tak w skrócie :D
Fajnie. A co powiesz na taką sytuację. Rodzina, dzieci. Żona się puszcza. Sąd przyznaje horrendalne alimenty. Żona ma plan życia z kochankiem na koszt męża w domu, który służył rodzinie, zbudowanym jego staraniem. Taka hipotetyczna sytuacja jakże uprawniona w świetle aktualnego orzecznictwa. Rozwód to eldorado dla kobiet. Ale rozumiem, że jako feministka już wiesz. Za Azję wielki plus. Tam nie ma feministek.
Każdą sytuację można przedstawić tak, że jedna albo druga strona jest demonizowana. Można powiedzieć, że kobieta "się puszcza", ale można też zadać pytanie dlaczego? Bo jest wyrachowana? Jasne zdarza się, wśród kobiet i wśród mężczyzn. Mąż ją ignoruje i brakuje jej bliskości? Są też takie sytuacje, chociaż chyba lepiej najpierw porozmawiać zanim zacznie się zdradzać. Chodzi mi o to, że ludzie i ich motywacje nie są czarno-białe i nie nam to oceniać. Co do rozwodów akurat się z Tobą zgodzę - mężczyźni bardzo często są pokrzywdzeni w sprawie opieki na dziećmi, ale feminizm również z tym chce walczyć. Żeby ojcowie mieli równe prawa do swoich dzieci, nie tylko widzenie raz na miesiąc czy coś. Mówię, sytuacje są różne, trzeba brać pod uwagę możliwie najwięcej okoliczności i czynników.

My dude, oczywiście, że w Azji są feministki ;)
:dancingdog:
kikox
ASiołek
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2020, 19:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: hi, hello

Post autor: kikox »

nattandroses fajnie ze jesteś obiektywna w temacie szkoda ze w mediach promowanie som osoby o skrajnych poglądach :cry:. a z ciekawości przeszkadza ci gender role? (nie wiem czy dobrze to pisze :P )
Anonimowy

Re: hi, hello

Post autor: Anonimowy »

Można powiedzieć, że kobieta "się puszcza", ale można też zadać pytanie dlaczego? Bo jest wyrachowana?
Tak z pamięci, bo nie mogę linka znaleźć:
- Rozwodzą się
- Pewnie ją zdradził. Jaja bym mu obcięła
- To ona zdradziła
- Widocznie sobie zasłużył.
Chyba właśnie się wpisałaś w ten dialog. Pewnie, że jak nie iskrzy to należy się rozstać. Chociaż zawsze można tez o dzieciach pomyśleć. Do pewnego wieku. Dla wielu kobiet rozwód to początek nowego udanego życia kosztem byłego męża. Zwykły rachunek zysków i strat pchnie wiele z pań ku takiej decyzji. Uwaga na wiek: około 45 lat. Nie mówię o patologii. Ziobro mówiąc ostatnio o zmianach w prawie alimentacyjnym użył stwierdzenia, że teraz wystarczy, że matka... To dopiero jest dyskryminacja. Azja to inna kultura. Pisząc o feministkach w Azji masz na myśli obie?
Awatar użytkownika
EineKleineNachtmusik
mASełko
Posty: 145
Rejestracja: 5 sty 2021, 21:54

Re: hi, hello

Post autor: EineKleineNachtmusik »

nattandroses pisze: 8 cze 2021, 23:01 Cześć, mam na imię Natalia. Pochodzę z Poznania, studiuję kulturoznawstwo i jestem tu nowa :)
Postanowiłam przełamać swoją nieśmiałość i społeczną niezręczność, żeby poznać inne osoby, które też są aseksualne. Jeszcze nie wiem, czy szukam miłości, ale przyjaźni jak najbardziej :D
Interesuję się głównie feminizmem, gender studies, kpopem (ale nie jest to jedyna muzyka jakiej słucham), Japonią, anime, kreskówkami tatuażami i piercingiem. Uwielbiam oglądać filmy, ale nie nadaję się na krytyka ;)
Mam ogromną nadzieję poznać tu kogoś fajnego ^^
Powodzenia! xd
Awatar użytkownika
nattandroses
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2021, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: hi, hello

Post autor: nattandroses »

kikox pisze: 11 cze 2021, 12:49 nattandroses fajnie ze jesteś obiektywna w temacie szkoda ze w mediach promowanie som osoby o skrajnych poglądach :cry:. a z ciekawości przeszkadza ci gender role? (nie wiem czy dobrze to pisze :P )
Staram się nie popadać w skrajności i brać pod uwagę różne punkty widzenia :) Generalnie dla mnie, jeśli ktoś nie krzywdzi innych ludzi, to niech robi co chce ^^
No niestety, media będą pokazywać tych, którzy najgłośniej krzyczą i robią najwięcej zamieszania, przez co odbiorca, który nie siedzi w temacie ma wrażenie, że poglądy jakiejś małej grupy radykałów są poglądami całej grupy :(
Gender roles? I mean nie przeszkadza mi, kiedy np. jakaś kobieta chce wejść w "tradycyjne" kobiece role, spełnia się w tym i to jest to, czego chce. Przeszkadzałoby mi gdyby ktoś chciał mnie zmusić do bycia "tradycyjną kobietą", bo czułabym się z tym bardzo źle. Również moje poglądy nie pasują do takiej roli, bo np. nie chcę mieć dzieci itp :)
:dancingdog:
ODPOWIEDZ