Quiz-w jakim miejscu powinieneś żyć?

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
msv

Re: Quiz-w jakim miejscu powinieneś żyć?

Post autor: msv »

Chiny.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2021, 17:00 przez msv, łącznie zmieniany 1 raz.
cansat
ASiołek
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:02

Re: Quiz-w jakim miejscu powinieneś żyć?

Post autor: cansat »

Dun Wodis pisze: 22 mar 2021, 20:49 Dla mnie kraje takie jak Korea Południowa czy Japonia to społeczeństwa aseksualne. Proszę się więc nie dziwić. Jest tu więcej niuansów. W tych krajach podobno (jeszcze nie byłem) na porządku dziennym jest brak seksu w małżeństwie. Mężowie korzystają natomiast powszechnie z usług różnych agencji. Jest to kulturalnie usankcjonowane. Japonia była kiedyś krajem dość rozwiązłym. Zmieniło to chrześcijaństwo. W Korei najbardziej powszechną religią jest ... też chrześcijaństwo. Nie przeszedłem przez quiz. Nie muszę. I tak wiem, że dla mnie kraje Azji to wymarzony kierunek. Do zobaczenia w Azji.
Hmm. Ostatnio Karolina Bednarz z Wydawnictwo Tajfuny mówiła, że to jest bardzo błędne myślenie o Japonii. Że funkcjonuje u nas wiele stereotypów, które nie pokrywają się z prawdą i że Japończycy wcale tak nie różnią się od Europejczyków, jak nam się wydaje. A ten nasz sposób myślenia o Japonii bierze się z polityki ich rządu, który za pomocą soft-power stara się kreować pewien wzorzec japońskości, który realnie reprezentuje zdecydowaną mniejszość mieszkańców tego kraju. Byłeś w Japonii? Masz porównanie?

Mnie wyszła Argentyna, chociaż jak zawsze w tych quizach przy większości pytań żadna z odpowiedzi mi nie pasowała i musiałem odpowiadać na siłę. Ale Argentyna jest spoko, nawet uczę się ostatnio hiszpańskiego z nadzieją na poznanie jakieś fajnej latynoski. Mogę być drugim Gombrowiczem, tylko bez gęby.
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Quiz-w jakim miejscu powinieneś żyć?

Post autor: AlterEcho »

Myślę, że nie chciałabym na stałe wyprowadzać się z Polski, ale na pewno chętnie spędziłabym jakiś czas na Islandii. Nigdy nie byłam - znam tylko z artykułów, programów, filmów, zdjęć i relacji ludzi, którzy tam zamieszkali - więc na pewno dużo w tym wyobraźni, ale tam właśnie ciągnie mnie najbardziej.
Krajobrazy przede wszystkim, północna zima, izolacja, życie podobno bez pośpiechu i presji. Ludzie, którzy, choć mają w sobie pewien dystans i tworzą bardzo zintegrowaną kulturę, są też, zdaniem mieszkających tam cudzoziemców, przyjaźni i gościnni dla obcych. Język, z którego rozumiem pojedyncze słowa, ale subiektywnie należy do najładniejszych, jakie miałam okazję słyszeć. Chciałabym się nauczyć islandzkiego, chociaż rozsądek daje znać, że nie ma sensu uczyć się języka, którym mówi 300 tysięcy ludzi. :)
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Quiz-w jakim miejscu powinieneś żyć?

Post autor: Makoto »

"Powinieneś mieszkać w: Madagaskar". Dzięki, ale z wysp wolę Spitsbergen :)
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Quiz-w jakim miejscu powinieneś żyć?

Post autor: Mikenoge »

test bez sensu, bo wyszedł mi jakiś dziwny kraj a ostatnio Chiny w których akurat najmniej chciałbym żyć. Szkoda czasu.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Quiz-w jakim miejscu powinieneś żyć?

Post autor: Hazel »

Powinieneś mieszkać w: Hiszpania

Nigdy nie myślałem o Hiszpanii... Okolice nad Morzem Śródziemnym, np. Walencji odpowiadałyby mi zimą, ponieważ w tym rejonie zima jest łagodna (w centrum klimat z tego co pamiętam jest dość surowy), natomiast latem jest tam za gorąco jak dla mnie. Pod względem pogody najbardziej odpowiadałaby mi chyba Kornwalia lub Bretania :wink: Z drugiej strony klimat oceaniczny cechuje się wietrzną pogodą, a ja tego nie lubię... Trudno mi dogodzić :mrgreen:
W internecie piszą, że miejscem o najłagodniejszym klimacie na Ziemi jest chilijskie miasto Vina del Mar. Trochę daleko :wink:
GG: 3498837
ODPOWIEDZ