rodzice chcą mnie wziąść do psychiatry

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
mlodakobieta
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 2 sie 2020, 23:23

rodzice chcą mnie wziąść do psychiatry

Post autor: mlodakobieta »

mam problem z rodzicami ponieważ uważają że powinnam to leczyć bo nie ma czegoś takiego jak aseksualizm wiem że mogę nie iść bo jestem pełnoletnia(mam 20 lat) ale boję się że przewrócą to przeciwko mnie z drugiej strony boję się iść bo nie mam pojęcia jak na ten temat jest z wiedzą u psychiatrów czy nie uzna tego za zaburzenie(dodatkowo to miała by być wizyta płatna więc może różnie powiedzieć)
leander
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 13 lis 2020, 18:18

Re: rodzice chcą mnie wziąść do psychiatry

Post autor: leander »

Najważniejsze pytanie czy sama czujesz potrzebę pójścia do psychiatry. Chociaż jeśli masz jakieś wątpliwości co do swojego aseksualizmu to raczej do seksuologa bym poszedł. Nie wiem jakie masz relacje z rodzicami. Może im przejdzie po kilku dniach i zapomną o temacie. Stwierdzą, że powiedziałaś tak, bo miałaś gorszy dzień. Może daliby Ci spokój. Z tą wiedzą u psychiatrów, psychologów może być różnie. Jedni może uznają aseksualizm za orientację inni za zaburzenie. Ale na pewno nikt nie będzie zmuszał się do leczenia, jeśli sama nie czujesz takiej potrzeby, bo dobrze Ci samej ze sobą.
Pomyślałem teraz o tym, że możesz podsunąć rodzicom jakieś artykuły na temat aseksualizmu. Tylko nie znam ich i nie wiem jaką to mogłoby wywołać reakcję. Czy tylko by się wkurzyli a może pochyliliby się nad tematem i starali się coś zrozumieć. Najważniejsze jest to, że masz 20 lat i możesz sama o sobie decydować i mieć w nosie co rodzice o tym myślą :)
As-demi-romantyczna
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2021, 22:31

Re: rodzice chcą mnie wziąść do psychiatry

Post autor: As-demi-romantyczna »

Cześć
Ciężki temat bo rodzice się po prostu martwią
Z psychologami to bywa różnie
Trafisz na normalnego to cie zrozumie i uspokoi rodziców
( tak jak to było u mnie w dzieciństwie na inny temat )
Albo trafisz na nadgorliwego który będzie doszukiwał się u ciebie w dzieciństwie jakiejś tragedii .
Rodzice często tego nie rozumieją i nie akceptują
Albo myślą ze to wymysł albo czasowy bunt
Lub co gorsze choroba która trzeba wyleczyć
Możesz spróbować z nimi porozmawiać
Jak są tacy jak u mnie (starej daty)
To raczej nie ma sensu
Sporo Asow nie rozmawia z rodzicami na ten temat i nie ma co się dziwić .
Awatar użytkownika
wakahisa
starszASek
Posty: 47
Rejestracja: 12 mar 2021, 18:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: rodzice chcą mnie wziąść do psychiatry

Post autor: wakahisa »

Całkowicie zgadzam się z poprzednikami i jestem ciekawa, jak rozegrała się ta sytuacja, daj znać!
Natomiast wydaje mi się, że na dobrego psychologa/psychiatrę naprawdę trzeba umieć trafić. Sama oraz osoby, które poszły z najróżniejszych przyczyn, są średnio zadowoleni. Zależy czego się oczywiście chce od życia. Ja nie odnalazłam się ze względu na takie macanie po główce i chęć od razu piep... tabletek na moje problemy. Wolę jednak jakieś rozwiązanie, kiedy ja nie widzę wyjścia...
Radzę z aseksualizmem iść jednak do seksuologa, jak masz wątpliwości. :)) Jednak nie mam pojęcia, jak to może wyglądać, bo wydaje mi się, że jednak sporo lekarzy może to jednak podciągnąć pod zaburzenie, które trzeba leczyć, a nie funkcjonowanie człowieka właśnie w ten sposób.
I oczywiście powszechne jest to postępowanie, że jak się czegoś nie rozumie to wysyła się do psychiatrów, żeby tylko ściągnąć z siebie odpowiedzialność... Przykro, że masz takich rodziców. :(( A jak wiadomo niezrozumienie często jest w skrajnych przypadkach przyczyną destrukcji albo samodestrukcji... Trzymaj się! Na pewno jest z Tobą wszystko w porządku i nie ma się czego bać, jakąkolwiek decyzję podjęłaś/podejmiesz będzie dobra. <3 Każde daje inny obraz i doświadczenia na przyszłość. :3
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: rodzice chcą mnie wziąść do psychiatry

Post autor: Mikenoge »

mlodakobieta pisze: 17 lis 2020, 00:48 mam problem z rodzicami ponieważ uważają że powinnam to leczyć bo nie ma czegoś takiego jak aseksualizm wiem że mogę nie iść bo jestem pełnoletnia(mam 20 lat) ale boję się że przewrócą to przeciwko mnie z drugiej strony boję się iść bo nie mam pojęcia jak na ten temat jest z wiedzą u psychiatrów czy nie uzna tego za zaburzenie(dodatkowo to miała by być wizyta płatna więc może różnie powiedzieć)
Pytanie czemu rodzice w ogóle chcą ciebie gdzies prowadzać i czemu tak im zależy na wchodzeniu w twoją sferę seksu? To chyba z tych, co małżeństwa aranżują i układaja dzieciom całe życie od a do z
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: rodzice chcą mnie wziąść do psychiatry

Post autor: nnnxx »

Rodzice mają rację - nie ma czegoś takiego jak aseksualizm. Można jedynie wymagać od partnera mniej zbliżeń, ale to już jest twój i jego problem słodki problem.
Krzyś. :)
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: rodzice chcą mnie wziąść do psychiatry

Post autor: AlterEcho »

nnnxx pisze: 12 lip 2021, 10:52 Rodzice mają rację - nie ma czegoś takiego jak aseksualizm. Można jedynie wymagać od partnera mniej zbliżeń, ale to już jest twój i jego problem słodki problem.
"Wymagać od partnera mniej zbliżeń"?

Tzn. normalną jest sytuacją, kiedy ktoś jest zmuszany, lub zmusza się do współżycia, którego nie chce, jeśli tylko to zmuszanie nie jest bardzo częste? Coś Ci się pomyliło?
elo
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2021, 15:57

Re: rodzice chcą mnie wziąść do psychiatry

Post autor: elo »

Dlatego ja nie outowałam się przed rodzicami
ODPOWIEDZ