Pytanie

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Anetta91
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2021, 20:36

Pytanie

Post autor: Anetta91 »

Witam, ostatnio spotykałam się z facetem i od tego momentu zaczęłam się zastanawiać nad swoją orientacją , fajny był itd ale nie pociagał mnie seksualnie, wcześniej też się spotykałam z innymi i było tak samo ale wtedy nie myślałam nad tym i nie dawno znalazłam że jest aseksualność i teraz zaczęłam szukac, nigdy nie byłam zakochana, gdy zauważyłam że oni chcą coś więcej i był to początek znajomości zaczęłam ich odpychać od siebie. Czy to znaczy że jestem aseksualna ?
konijn
ASiołek
Posty: 94
Rejestracja: 5 wrz 2016, 14:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pytanie

Post autor: konijn »

Cześć, według mnie to niekoniecznie znaczy, że jesteś aseksualna.
Być może zwyczajnie nie czujesz się jeszcze wystarczająco dojrzała i gotowa. Obecnie z telewizji i internetu seks wylewa się strumieniami i często młodzież odczuwa presję, żeby mieć ten pierwszy raz już za sobą, ale każdy dojrzewa w swoim tempie.

Być może nie trafiłaś jeszcze na tę właściwą osobę? Być może poczujesz ochotę na zbliżenie, gdy poznacie się lepiej i dłużej? Być może miałaś bardzo surowych lub religijnych rodziców i podświadomie wypierasz myśli o seksie? Być może wolisz dziewczyny?

Jeśli chodzi o sam aseksualizm to jest on dość szerokim pojęciem: zawierają się w nin osoby, które nie wyobrażają sobie najmniejszego dotyku, ale także takie, które odczuwają popęd seksualny do partnera wyłącznie po nawiązaniu głębokiej więzi emocjonalnej (demiseksualizm)

Niżej wklejam linki do dwóch prostych testów, które być może będą pomocne:
https://www.idrlabs.com/pl/aseksualnosc/test.php
https://brainfall.com/quizzes/the-asexuality-quiz/
Anetta91
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2021, 20:36

Re: Pytanie

Post autor: Anetta91 »

Wydaje mi się że poczuje coś jak kogoś właśnie lepiej poznam, wydaje mi się ze jestem dojrzała i gotowa, chce związku itd, byłam w związku ale krótkim on cały czas chciał, do dziewczyn nigdy nic nie czułam, faceci i dziewczyny powiem że coś mi się w nich podoba ale nie że już pociągaja mnie. Robiłam różne testy i wychodziło że możliwe jestem aseksualnana w tym drugim wyszło że demiseksualna.
ODPOWIEDZ