Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Film godny polecenia

Post autor: Słomiany Zapał »

"Oko kota" (1985r.) - trzy krótkie historie, w których - w większym lub mniejszym stopniu - bierze udział czworonożny zwierzak. Najbardziej podobała mi się trzecia historia, następnie pierwsza i druga.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Film godny polecenia

Post autor: Słomiany Zapał »

"Mroczne wody" - ciekawy film, wciągający od samego początku do końca.
Anonimowy

Re: Film godny polecenia

Post autor: Anonimowy »

Właśnie z powodu koronawirusa i izolacji odkrywam na nowo filmy. Kiedyś byłem miłośnikiem kina. Tego z fotelami i ekranem. Minęło. Jak wiele rzeczy. Miałem też etap zaczytywania się odkąd nabyłem kindla. Razem 6 lat. Jeśli mogę polecić coś z kina to filmy Wonga Kar-Wai'a. Szczególnie pierwszy, który obejrzałem 2 tygodnie temu. Spragnieni miłości z 2000 roku. Zwróćcie uwagę jak Maggie Cheung gra oczami. Po tym filmie stwierdziłem, że czegoś podobnego już nie znajdę i można już zejść z tego padołu. Myliłem się. 2046 (Wong Kar Wai, 2004) zachwycił mnie identycznie jeśli nie bardziej. Zazdroszczę tym, którzy jeszcze nie widzieli. Podobnie jak w książce Miłoszewskiego (Uwikłani?) bohaterka zazdrości tym, którzy jeszcze nie czytali Mistrza i Małgorzaty. Swoją drogą właśnie wtedy przeczytałem. Jeden z dwu największych gniotów jakie znam. Drugi to Comedia Infantil Mankela. Chungking express Wonga już kiedyś obejrzałem. Powtórka była rewelacyjna. Upadłe anioły też świetne, ale już bez takiego entuzjazmu. Razem proponuję jakieś 8 godzin dobrego kina. W sam raz na całe dnie spędzane w domu. Chyba jestem na etapie fascynacji Chinami. Może ktoś chciałby się wybrać do Chin jak trochę się unormuje?

Dzisiaj dorzucę jeszcze dwie pozycje. Pusty dom Wonga Kar-Wai'a oraz Pani Zemsta Parka Chan-wooka (koreański), na który trafiłem przypadkiem. Jego zwiastun znalazł się po Pustym domu. Panią Zemstę z rewelacyjną rolą Lee Young-ae szczególnie polecam naszym Paniom. Co ciekawe w Spragnieni Miłości i 2046 jest świetna muzyka, ale wykonywana po hiszpańsku, co jak na chiński film jest trochę dziwne. W Pustym domu jest muzyka arabska (o ile dobrze rozpoznaję). Natomiast w Pani Zemsta super sound track z muzyką klasyczną (fortepian i symfoniczna) i rewelacyjne zdjęcia. W sumie jak dla mnie książka czy film mogą być o niczym. Byleby były rzetelnie napisane lub nakręcone.
CaptainPlanet
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 3 paź 2019, 21:15

Re: Film godny polecenia

Post autor: CaptainPlanet »

Ooo jeżeli chodzi o panią zemstę to również polecam. A w zasadzie warto obejrzeć całą trylogię zemsty (pan zemsta i oldboy).
Poza tym mogę polecić filmy Pedro Almodovara. Z nowszych dzieł warto obejrzeć skóra, w której żyję oraz ból i blask.
A tak w ogóle to najlepiej odpalić sobie film animowany :aniol: :rozowe:
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Film godny polecenia

Post autor: Słomiany Zapał »

"Countdown" - całkiem niezły horror, potrafiący zaciekawić już od początku i budować napięcie.
"Na noże" - dobry, wciągający kryminał z odrobiną humoru i mający w sobie trochę klimatu z dawnych lat.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Film godny polecenia

Post autor: urtika »

Postanowiłam się dokształcić w znajomości klasyki filmu polskiego, gdyż dotarłam do czegoś, co zwie się Filmoteka Szkolna. Gdyby ktoś był ciekawy co to takiego: KLIK
Aktualnie jestem na szóstej płycie.
Quirkyalone
mypointofview
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2021, 23:40

Re: Film godny polecenia

Post autor: mypointofview »

"Piękny umysł"
Awatar użytkownika
CathDiva
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 5 mar 2021, 00:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Film godny polecenia

Post autor: CathDiva »

„Siła strachu”.
Cath.
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Film godny polecenia

Post autor: Mikenoge »

W dobie ostatnich wydarzeń polecam film "Seksmisja". Może ktoś niepewny co się na świecie dzieje w końcu zrozumie, że to co ogląda w TV to spektakl a zakończenie tego największego kłamstwa się ludziom przy władzy nie opłaca więc będą utrzymywali, że ludzie i powietrze są dla nas zagrożeniem tak długo jak my tego nie skończymy.

Obrazek
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Anonimowy

Re: Film godny polecenia

Post autor: Anonimowy »

Wczoraj po długiej przerwie obejrzałem koreańską nowość na Netflixie: Sweet & Sour. Film trochę przerysowany, ale ogląda się wygodnie. Porusza kilka kwestii współczesnych związków. Z perspektywy piwniczaka/betabankomatu i współczesnej kobiety. Końcówka jest zaskakująca. Polecam. Szczególnie feministkom. @nattandroses?
Anonimowy

Re: Film godny polecenia

Post autor: Anonimowy »

Oglądał ktoś Squid Game? Ja próbowałem. Dalej niż za pierwszy odcinek nie dam rady. Nie moja bajka. Ale jakiś sukces jest. Aktorsko wypłynęła Jung Ho-yeon. Konsekwencją sukcesu ma być boom na zainteresowanie koreańskimi serialami. Hallyu w natarciu. Pisałem, że jestem dobrym estymatorem zachowań ludzkich. Lansuję od półtora roku. Czekam na efekty.
Ewa_EDC
mASełko
Posty: 132
Rejestracja: 23 wrz 2021, 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Film godny polecenia

Post autor: Ewa_EDC »

Jeśli ktoś lubi dziwne ale wciągające animację, to polecam moje ostatnie odkrycia "Świat Centaurów" i "Final Space". Ten drugi ma soundtrack że palce lizać.
Libra

Re: Film godny polecenia

Post autor: Libra »

Byłam w kinie na Diunie - w porządku. Piękna muzyka.
heART
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 25 paź 2021, 18:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Film godny polecenia

Post autor: heART »

Amatorski Gang
Neon Demon
Sok z Żuka
Homoromantyczny, Kraków, 24
ODPOWIEDZ