Orientacja romantyczna

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
KaskayV
starszASek
Posty: 31
Rejestracja: 26 cze 2021, 07:06
Lokalizacja: Wrocław

Orientacja romantyczna

Post autor: KaskayV »

Hej! Po czym można poznać swoją orientację romantyczną?
Cześć :D
Mieczysław Rakowski
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 12 paź 2021, 22:07

Re: Orientacja romantyczna

Post autor: Mieczysław Rakowski »

Zgaduję że masz już jakąś wstępną wiedzę o różnicach w między romantyczną a seksualną orientację. Zgaduję też że jesteś asem albo pytasz się pod kątem asów.

Jeśli czujesz że chcesz być z kimś w związku, że chcesz z kimś spędzać czas, że czujesz do kogoś zauroczenie lub miłość to po tym można to poznać. To jest dosyć proste, kiedy ta osoba do której czujesz te uczucia ma pewną płeć to tak samo jak seksualność, jeśli ta sama płeć to homo, jak przeciwna hetero itd.

Jeśli nie miałaś/łeś takich uczuć to tutaj jest problem że za bardzo nie da się tego określić chociaż czasem to oznacza aromantyzm.

Też warto nie mylić tego że ktoś podoba nam się wizualnie, że ktoś jest według nas ładny bo niekoniecznie to oznacza naszą orientację.
Awatar użytkownika
as_lub_demi
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2021, 21:41

Re: Orientacja romantyczna

Post autor: as_lub_demi »

To jest właśnie coś przez co tak długo nie docierało do mnie, że jestem asem.
Podobają mi się faceci, byłam zakochana i zawsze jak wyobrażałam sobie związek to pod kątem zrozumienia, opiekuńczości, przytulania. Nigdy nie wyobrażałam sobie tego związku od strony bardziej intymnej.
Ale wtedy jeszcze żyłam w przekonaniu, że jak lubię facetów to jestem po prostu heteroseksualna.
MP87
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2022, 23:02

Re: Orientacja romantyczna

Post autor: MP87 »

To chyba jest dość proste. Ja na przykład lubię się przytulać się do kobiet czy spać obok nich, ale myśl o seksie zwyczajnie mnie odrzuca.
Bruks
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2023, 22:44

Re: Orientacja romantyczna

Post autor: Bruks »

Ja nie rozumiem w ogóle czym jest miłość, bo nigdy nie doświadczyłem zakochania.
Przed moją "przemianą", nota bene niezależną ode mnie, seksu w ogóle nie łączyłem z żadnym uczuciem.
ODPOWIEDZ