Ile mieliście lat kiedy zorientowaliście się że jesteście aseksualne

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Ewa_EDC
mASełko
Posty: 132
Rejestracja: 23 wrz 2021, 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile mieliście lat kiedy zorientowaliście się że jesteście aseksualne

Post autor: Ewa_EDC »

34
monika23
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2021, 23:18

Re: Ile mieliście lat kiedy zorientowaliście się że jesteście aseksualne

Post autor: monika23 »

Jakoś w wieku 22/23 lat zaczynało to do mnie docierać, ale nie chciałam tego zaakceptować, teraz mam 25.
Awatar użytkownika
Mirek
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 9 sie 2021, 12:49

Re: Ile mieliście lat kiedy zorientowaliście się że jesteście aseksualne

Post autor: Mirek »

W moim przypadku to był proces rozciągnięty w czasie. Ogólnie po skończeniu trzydziestki miałem długi okres rozmyślania na przeróżne osobiste tematy, układania sobie na nowo w głowie wielu wartości. W końcu przyszło też do związków i kwestii fizycznej bliskości z drugim człowiekiem i przypomnienie sobie, że "chyba kiedyś wpadł mi w oko termin aseksualność". Zaczęło się przegrzebywanie internetu w tej sprawie i tak w efekcie od kilku miesięcy czuję się względnie wygodnie z tą etykietką (wtedy też zarejestrowałem się tu na forum).
Libra

Re: Ile mieliście lat kiedy zorientowaliście się że jesteście aseksualne

Post autor: Libra »

Zarejestrowałam się tutaj w 2009 roku szukając siebie — miałam 22 lata.
Tak się ucieszyłam, że wreszcie się zaszufladkowałam! ;)

Nieraz słyszałam, że mi się odmieni, ale 12 lat później może i serduszko parę razy złamane, doświadczenia więcej, ale AS jak był, tak jest.
Awatar użytkownika
as_lub_demi
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2021, 21:41

Re: Ile mieliście lat kiedy zorientowaliście się że jesteście aseksualne

Post autor: as_lub_demi »

Chyba mogę się zakwalifikować jako "late bloomer" jeśli chodzi o uświadomienie - 36!
Wcześniej po prostu myślałam, że ze mną coś nie tak, a na pewno wiele innych rzeczy/problemów życiowych nie pomogły mi otworzyć oczu wcześniej...
MP87
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2022, 23:02

Re: Ile mieliście lat kiedy zorientowaliście się że jesteście aseksualne

Post autor: MP87 »

Gdzieś tak w połowie studiów. Koło 21 lat. Koledzy mówili o seksie, a u mnie zero zainteresowania. A przeoczyłem, że temat jest dla kobiet. Sorry za pomyłkę :D
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Ile mieliście lat kiedy zorientowaliście się że jesteście aseksualne

Post autor: urtika »

MP87 pisze: 5 sty 2022, 23:30 Gdzieś tak w połowie studiów. Koło 21 lat. Koledzy mówili o seksie, a u mnie zero zainteresowania. A przeoczyłem, że temat jest dla kobiet. Sorry za pomyłkę :D
Gdyby to był temat dla kobiet, to pytanie brzmiało by " ile miałyście lat kiedy zorientowałyscie się...". Poza tym kilku panów też się już wypowiedziało.
Quirkyalone
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Ile mieliście lat kiedy zorientowaliście się że jesteście aseksualne

Post autor: Hazel »

Ja uświadomiłem to sobie mając 26 lat, krótki czas po rejestracji na forum i spędzeniu pewnego czasu na lekturze wątków. Na forum wpadłem dość przypadkowo nieco wcześniej i od tamtego czasu zaczęło mi się trochę rozjaśniać.
Natomiast to poczucie, że mam trochę inaczej niż inni koledzy miałem już mając 15/16, choć wówczas myślałem, że to może kwestia tego, że byłem bardziej uczuciowy i bujający w obłokach niż rówieśnicy, którym wydawało się zależeć bardziej na fizyczności. Tak było mniej więcej do okresu jak kończyły się studia. Wówczas zacząłem sobie uświadamiać, że to jednak musi chodzić o coś innego, tzn. że nie odczuwam ogólnie pociągu do seksu, nawet jeśli jakaś dziewczyna mi się podoba.
GG: 3498837
ODPOWIEDZ