Kolejne informacje prasowe

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Kolejne informacje prasowe

Post autor: Qwerty »

Znalazłem coś takiego w sieci. Może będzie to Was interesować. :)
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Kolejne informacje prasowe

Post autor: magellan »

hi :wink:,

ciekawy artykul - u nas niedawno tez takie cos mozna bylo przeczytac, ale ten tekst troche bardziej mi sie podoba. tylko nie wiem; jest to strona, ktora jest bardzo znana i czesto odwiedzana, albo jest to cos, czego i tak prawie nikt nie czyta...

ale i tez w tym artykule jest pare zdan, ktore w moich oczach troche dziwnie sie czytaja, i z ktorymi sie nie calkiem zgadzam :

.."Czy jestesmy swiadkami narodzin aseksualnej rewolucji? zastanawia sie brytyjski magazyn "New Scientist"...

oni chyba nie maja pojecia, co jest rewolucja...

.."Osoby, które w ogóle nie odczuwaja pozadania i glosza, ze maja prawo, aby nie wspolzyc z partnerami jakiejkolwiek plci"...

no nie wiem - ja sie jeszcze nigdy o to nie glosilem, zeby miec takie prawo - troche przesadzone... jestem taki, jaki jestem, i zyje tak jak mi sie podoba.

.."W latach 70. walke o równouprawnienie podjeli geje i lesbijki. Czy teraz aseksualisci pójda ich sladem"...

tego sobie raczej tez nie wyobrazam; przeciez to jest obojetne, jak kto zyje. co to kogo obhodzi?... jesli as. nie szukaja osoby/partnerki do zycia, to przeciez zyja swoje zycie tak, jak sobie je wybrali - nic wiecej i nic mniej. o jakie rownouprawnienie wogole chodzi???...

.."Wielu nieseksualnych chce miec dzieci, najczesciej jednak poprzez sztuczne zaplodnienie, aby uniknac intymnego kontaktu"...

hmmm..,z tego, co ja do tej pory czytalem, to duzo as. interesuje sie adoptowaniem dzieci. o tym nic nie zostalo napisane.

.."David przypuszczal, ze moze pózniej "zakwitnie", lecz kiedy to nie nastapilo, nie poszedl do psychiatry czy do terapeuty"...

to jest to, co mnie zawsze troche denerwuje - jak juz nie jest taki jak inni, to odrazu go do psyhiatry wysylaja...grrrrr.... osobiscie widze to na odwrot; czesto powinni sie wlasnie tacy do terapeuty udac, ktorzy innych wysylaja...

..."rocznika Narodowej Konferencji Powolania Religijnego USA: "Ludzie aseksualni nie istnieja. Seksualnosc to dar Boga, a wiec fundamentalny element ludzkiej tozsamosci"...

za przeproszeniem - ale to jest dla mnie typowy idiotyzm amerykanski...

.."Niektórzy eksperci uwazaja jednak, ze unikajacy seksu, zamiast z duma porównywac sie z amebami, powinni poszukac pomocy specjalisty. Waznym czynnikiem redukujacym poped seksualny sa przeciez kopoty zdrowotne. Choroby psychiczne, takie jak schizofrenia, oslabiaja; libido"...

nie widzialem jeszcze zadnego z aseksualnych, ktory by sie z duma porownywal z amebami - to chyba jakies przekrecone zdanie naukowcow przez jakiegos reportera, ktorego raczej wielkosc mozgu odpowidada wielkosci takiej ameby... uwazam ze to, co moze w tym przypadku czlowieka doprowadzic do choroby psychicznej to nie brak popedu seksualnego - to raczej go zewszad otoczajacy sex i ludzie, ktozy nie rozumia ze nie wszyscy go chca...

moje zdanie :wink:

magellan :D
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejne informacje prasowe

Post autor: Qwerty »

Że dziennikarze piszą często głupoty to osobna kwestia - temat wręcz bezdyskusyjny (nawet na osobny wątek :wink: ).
Ja wklejeniem powyższego linka chciałem Wam tylko umożliwić zapoznanie się z tekstem, który dotyczy bezpośrednio przynajmniej jednej z obecnych tu osób, bo jest Ona (założycielka strony) w artykule wręcz cytowana. Swoją drogą to "cytowanie", to było też z tego co zauważyłem wybraniem jakiegoś kawałka ze środka i wstawieniem na swoje potrzeby do tekstu.

Jeśli zaś idzie o położenie artykułu w zawartości portalu - ja do niego dotarłem dopiero po zupełnie przypadkowym otwarciu listy z wyjątkami z dzisiejszej prasy. Linki do innych artykułów były podawane bezpośrednio z boku. Do tego trzeba było się "specjalnie dobierać" - rozwijając listę i w dodatku szukając wśród drobnych literek i rzędu kilkudziesięciu tytułów... Mówi to samo za siebie... Kto nie chce to przypadkowo nie trafi...
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Kolejne informacje prasowe

Post autor: magellan »

hi :wink: ,

ten artykul jest/byl w pozadku - w porownaniu do innych glupstw, ktore juz tez o asexualnosci czytalem jest ok.

.."cytowanie", to bylo tez z tego co zauwazylem wybraniem jakiegos kawalka ze srodka i wstawieniem na swoje potrzeby do tekstu"...

zgadza sie: zaznaczylem to(nie jakies tylko celowo te kawalki), z czym sie nie calkiem zgadzam i przy czym mi sie na zdrowy rozum zdaje, ze tez inni as. o tym tak samo mysla - i dlatego tez nie calkiem na swoje potrzeby do textu. :wink: jak juz ktos sie takiego artykulu podejmuje, to sie musi z tym liczyc, ze bedzie o tym dyskutowano. :wink:


tak tez myslalem, ze takie artykuly napewno nie pojawia sie na "pierwszej wazniejszej" stronie internetowej... przeciez to by moglo wywolac "straszna rewolucje!" ratunku!... :lol:

magellan :wink:
miSha
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2005, 10:02

Re: Kolejne informacje prasowe

Post autor: miSha »

Wlasnie dzieki wp.p, czyt. w/w artykulowi,l sie dowiedzialem o tejze stronce, a obecnie na glownej na samym prawie srodku jest link. Takze kto wie moze jeszcze wiekszy ruch sie zrobi na forum:)
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Kolejne informacje prasowe

Post autor: magellan »

ok - :wink: ja sam przyznaje, ze nie sprawdzilem tej strony dokladniej, bo i tak jej nie znam. zobaczymy, czy sie nas tu troche wiecej pojawi.. :)

magellan :wink:
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejne informacje prasowe

Post autor: Qwerty »

magellan pisze:tak tez myslalem, ze takie artykuly napewno nie pojawia sie na "pierwszej wazniejszej" stronie internetowej... przeciez to by moglo wywolac "straszna rewolucje!" ratunku!... :lol:
Ja bym to w innych kolorach odbierał - a mianowicie, że jest więcej o wiele bardziej nośnych tematów: przemoc, polityka, zbrodnie, kłamstwa, afery, itp. które przyciągną ludzi. A że chcieli zaprezentować ów problem na WP to trzeba im przyznać, bo z każdej gazety to po 2-3 artykuły wzięli. A więc równie dobrze mogli przeoczyć i ów temat.
Kamikola
fantAStyczny
Posty: 503
Rejestracja: 2 lut 2005, 07:54
Lokalizacja: Kraina ASmerytów
Kontakt:

Re: Kolejne informacje prasowe

Post autor: Kamikola »

hej, nie widzialam tego artykulu...
nie przeczytalam tego jeszcze w calosci ale tam gdzie mnie cytuja, to wycieli to ze strony informacyjnej, nawet niescisle, troche zmieniajac znaczenie...
Moja najnowsza fascynacja: Jackie ChanObrazek
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejne informacje prasowe

Post autor: Qwerty »

Kamikola pisze:ale tam gdzie mnie cytuja, to wycieli to ze strony informacyjnej, nawet niescisle, troche zmieniajac znaczenie...
Hehe, obecnie wszystko polega na kompilowaniu i wycinaniu z innych rzeczy, a że z tego powstanie coś całkiem sprzecznego z tekstem źródłowym? Nieważne, ważne że autor tak utworzonej pracy udowodni swoje racje. :twisted:
ODPOWIEDZ