Jakiego związku pragniecie?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Herbacianka
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2020, 19:53

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Herbacianka »

Opartego na zaufaniu, którego druga osoba nie zawiedzie, nawet jak będzie nam gorzej czy nawet złe.

Pełnego akceptacji, żeby ktoś był ze mną a nie ze swoim wyobrażeniu o mnie...
kikox
ASiołek
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2020, 19:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: kikox »

misiowaty tak lubię sie przytulać :oops: ale chciałbym po prostu się zakochać
Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Senny »

Bardzo dobry temat :)

Ja sobie wyobrażam swój związek jako przede wszystkim duchowe i mentalne zjednoczenie, całkowite zaufanie i miłość bezwarunkową. Wiem, wiem.. Nie możliwe do spełnienia. A jednak o tym marzę. Nigdy też coś takiego mnie nie spotkało, wszystkie moje nieliczne związki były.. zupełnie inne.

Wymagania? Fajnie by było, gdyby była delikatną i wrażliwą kobietą z wielką wyobraźnią ;-) I żebyśmy się akceptowali, razem z ułomnościami..
barska
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 2 wrz 2020, 17:58

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: barska »

super temat

pragnę związku w którym
1) będzie pełna akceptacja mojej (prawdopodobnie naszej wspólnej...) aseksualności
2) wsparcie, opieka i pomoc w codziennym życiu
3) szczerość
4) przytulanie i wspólne poranki przy kawie :)
Micheal
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2021, 12:27

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Micheal »

Myślę, że aseksualizm nie wyklucza bliskości, bliskości również fizycznej, np. przytulania, wspólnego leżenia, nawet delikatnych pocałunków.
Nie jestem aromantyczny, więc dla mnie te gesty są ważne, budują sferę intymności, ale opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu.
Chciałbym być z osobą, która potrafi to ciepło okazać i nie wyklucza takiej formy bliskości.
Miszkaaa
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 19 lut 2021, 15:36

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Miszkaaa »

Związku opartego na szczerości i akceptacji tego jaki jestem😉
ada1234
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2020, 21:09

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: ada1234 »

Związku, gdzie jest wsparcie i wspólne cele. Gdzie nie musimy być ze sobą cały czas i każdy rozwija swoje pasje, ale też takiego, gdzie będąc razem rozwijamy się wspólnie i cieszymy się swoją obecnością. Romantycznego, gdzie możemy się przytulić czy pocałować, ale też ugotować sobie obiad, bądź zrobić herbatę ;)
grey_wednesday
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2022, 20:58

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: grey_wednesday »

Chcę związku, w którym mogę się dużo przytulać i w którym nie irytuje mnie, kiedy moja osoba partnerska dotyka mojej głowy (tak, specyficzne wymaganie xD). W takim związku nie powinno być miejsca na kontrolę i poczucie ograniczania kogokolwiek. Żeby można się było w dwójkę czuć ze sobą swobodnie i mówić, co nam pasuje. Żeby było mnóstwo powodów do śmiechu, ale żeby nie unikać też trudnych tematów.
Elisabetta
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2021, 19:50

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Elisabetta »

Marzy mi się związek oparty na wzajemnym szacunku, lojalności i wierności (miłość i przyjaźń oczywiście są w to wliczone, żeby nie było). Bycie z druga osobą na dobre i na złe, dopóki śmierć nas nie rozłączy. Wiadomym jest, że między partnerami/małżonkami bywają kłótnie, są gorsze dni i nie zawsze jest kolorowo, ale chciałabym, aby w takich sytuacjach pozostać wiernym drugiej osobie; aby coś, co jest "zepsute" starać się naprawić, a nie wyrzucić i znaleźć sobie "lepszy model". Oczywiście nie mam tutaj na myśli sytuacji, gdy ktoś się nad kimś znęca, ale ogólnie, aby z błahych powodów nie przekreślać tego, co się zbudowało.

Moim zdaniem ważne w związku jest również to, aby nie być "uzależnionym" od partnera i aby go nie kontrolować. Wiadomo, że miło byłoby wspólnie spędzać czas, chodzić np. do kina razem, czy coś, ale znam takie osoby, które nie pozwalają swojemu/swojej partnerowi/partnerce samemu nigdzie wychodzić... albo mają problem (nie tylko kobiety), gdy partner chce się spotkać ze znajomymi i co pół godziny piszą/dzwonią, kiedy wracają i co tak długo tam siedzą... Każdy jest wolnym człowiekiem i też potrzebuje odrobiny wytchnienia dla siebie i moim zdaniem trzeba to zaakceptować, że każdy miał życie przed wejściem w związek i ma swoim znajomych/hobby, których nie musimy dzielić.
Bogdar
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 7 mar 2022, 18:23

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Bogdar »

Chciałbym zbudować trwały związek z całym inwentarzem codziennego życia. Okazywanie sobie ciepła, bliskości nie tylko fizycznej (przez przytulenie), ale również emocjonalnej i uczuciowej. Nie mam doświadczenia. Nigdy nie byłem w związku, ale chcę się odważyć ;)
stokrotka_39
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2022, 10:04

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: stokrotka_39 »

Ja podobnie jak Bogdar. Taki związek byłby fajny.
briter
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2022, 07:28

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: briter »

Spokojnego. Szukając zawsze rozwiązania, a nie się kłucąc.
Awatar użytkownika
Adam2409
ASiołek
Posty: 93
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:43

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Adam2409 »

Romantycznego, spokojnego, partnerskiego z miłą, kulturalną dziewczyną i że będziemy się nawzajem wspierać.
dagmaraa11
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2022, 15:42

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: dagmaraa11 »

Najlepiej takiego bez częstych kłótni, z szacunkiem jak i dużym wsparciem
Lidzia
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 1 lip 2022, 09:51

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Lidzia »

Ja lubię przyjaźń w związku bo uważam że tylko to pozostanie o ile byłabym w związku
ODPOWIEDZ