Palec wskazujący/ serdeczny a Testosteron

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Krzysiu36lat
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:07

Palec wskazujący/ serdeczny a Testosteron

Post autor: Krzysiu36lat »

Czytałem teorie naukowe, że za poziom testosteronu u mężczyzn odpowiada stosunek długości palca wskazującego do serdecznego. Gdy palec serdeczny jest krótszy tym mniej testosteronu. Odkryłem u siebie,że wskazujący jest dłuższy co tłumaczyłoby moje problemy z kobietami, wrodzony brak pewności siebie i pewne wycofanie społeczne. Czytałem, że mężczyźni z dłuższym palcem serdecznym są ogólnie uznawani za bardziej atrakcyjnych w oczach kobiet i lepiej radzą sobie w sprawach zawodowych. Tacy mężczyźni łatwiej podejmuja trudne decyzje i mają statystycznie częściej dzieci. Są nawet badania naukowe na ten temat. U mnie ta różnica jest dość znaczna co mnie trochę niepokoi. Jak jest u Was?

https://www.rp.pl/nauka/art6916091-dlug ... u-mezczyzn
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Palec wskazujący/ serdeczny a Testosteron

Post autor: Hazel »

U mnie z kolei palec serdeczny wydaje się być dłuższy od wskazującego, nawet znacznie. Oczywiście zależy jeszcze czy położę dłoń na biurku czy po prostu wyprostuję palce, a to z kolei zależy czy zrobię to dość swobodnie czy wyciągnę ile sił :P Wskazywałoby na to, że testosteron aż we mnie kipi :diabel:

Oczywiście jeśli te teoria jest prawdziwa (w co trochę wątpię), bo nigdy nie badałem poziomu testosteronu i nie wiem jaki mam.

Z kolei z drugiej strony nie mam skłonności do łysienia (choć w sumie nie wiadomo jak w przyszłości, mam 31 lat), zarost wciąż nie wzmocnił mi się optymalnie, bo miejscami jest bardzo słaby, tzn. przezroczysty, cienki i powoli wzrastający (choć ogólnie pokrywa dość regularnie całą twarz). Z jednej strony może to wskazywać na niski poziom "teścia", a z drugiej może to być bardziej przejaw niskiej wrażliwości receptorów dla androgenów w mieszkach włosowych; i ponoć może tak być nawet przy wysokim poziomie testosteronu.

A co do charakteru? Przez wszystkie szkolne lata byłem nieśmiały (i w niektórych sytuacjach wciąż bywam), nie jestem wzorem pewności siebie, nie lubię rywalizacji, brzydzę się agresją (choć w sytuacjach "krytycznych" umiem się bronić dość zawzięcie), a w sprawach zawodowych ani nie jestem człowiekiem sukcesu, ani nigdy mi nie zależało na spełnianiu się zawodowym. Radzę sobie bardziej dzięki wrodzonej oszczędności i umiejętności gospodarowania wydatkami. Co do "atrakcyjności" to nie mnie oceniać (i to w ogóle subiektywna sprawa tak naprawdę). Osobiście wystarczy mi jeśli będę się choć trochę podobał swojej przyszłej życiowej partnerce... jeśli takowa istnieje w czasoprzestrzeni.

Zatem jestem przykładem, że taka zależność - o ile w ogóle jest prawdziwa - to na pewno nie sprawdza się we wszystkich przypadkach :wink:
GG: 3498837
Lvitsa
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2022, 14:02

Re: Palec wskazujący/ serdeczny a Testosteron

Post autor: Lvitsa »

Podobne badania przeprowadzono na temat muzycznych umiejętności / geniuszu - jako przykład podano odlewy osłoni Beethovena, Chopina i innych. U muzyków serdeczny zawsze dłuższy.

U mnie tez jest dłuższy (jestem kobietą i muzykiem również). Gdy byłam młodsza słyszałam ze to oznacza bycie lesbijką. Dużo poznałam dziewczyn którym się wydaje ze maja do mnie lesbijskie ciągoty (zazwyczaj są młodsze wiec rozumiem ze jest to jakaś projekcja).

Wyglada na to ze ma to jakiś wpływ na profil hormonalny ale czy oznacza bycie homo/hetero/ace? Ludzie w związkach tej samej płci zazwyczaj również dzielą się na bardziej męską i kobiecą energię, więc w związku potrzebny jest ktoś z dłuższym palcem i serdecznym i wskazującym :D

Niezależnie od tego jaki masz palec teraz będziesz patrzył na wszystkich innych palce…
ODPOWIEDZ