Czy masz jakieś alergie?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
kikox
ASiołek
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2020, 19:48
Lokalizacja: Gdańsk

Czy masz jakieś alergie?

Post autor: kikox »

jam mam na kwitnące topole nienawidzą topoli :diabel: :diabel: :diabel: nic tylko cały dzień przekichanie
Michaello
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2022, 15:05

Re: Czy masz jakieś alergie?

Post autor: Michaello »

Oj, to bardzo współczuję latem! Ja mam alergię na soję i pochodne, od razu zaczynam się dusić. To mój największy lęk odkąd mieszkam sam...
Kinga233
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2023, 11:06

Re: Czy masz jakieś alergie?

Post autor: Kinga233 »

Mam jedną wielką alergie na nachalnych mężczyzn.
kamil89
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 1 mar 2023, 03:18
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy masz jakieś alergie?

Post autor: kamil89 »

U mnie chyba na niektóre produkty mleczne.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Czy masz jakieś alergie?

Post autor: Hazel »

W czasach szkolnych ujawniły się u mnie alergie na kurz, pyłki traw i innych roślin, sierść psów, kotów i jeszcze innych zwierząt domowych; pamiętam, że po testach wyszła reakcja na 8 z 10 odczynników. Największe nasilenie alergii miałem mając około 17-19 lat. Zapewne nasilenie to współistniało po przewlekłym zapaleniu zatok, a także wpływ zapewne miało to, że wówczas byłem bardziej podatny na stres. Przed maturami alergolog doradzał mi odczulanie, jednak nie zdecydowałem się z powodu możliwych objawów niepożądanych i innych problemów zdrowotnych, które wtedy mi jakoś powychodziły. Objawami u mnie był intensywny katar, czasem łzawienie i podrażnienia skóry na dłoniach. Na szczęście nie miałem duszności na tle alergicznym.

Z wiekiem alergie osłabły, bez żadnego szczególnego leczenia. Tylko podczas wystąpienia reakcji brałem leki przeciwalergiczne w tabletkach lub kapsułki ziołowe. Owszem, sporadycznie pojawią się jakieś objawy przy dużym zakurzeniu lub podczas pylenia, ale już o wiele rzadziej niż kiedyś i o mniejszej intensywności.
GG: 3498837
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy masz jakieś alergie?

Post autor: Dolly »

Podobno wśród licznych prozdrowotych właściwości pokrzywy jest m. in. właśnie działanie odczulające.
ODPOWIEDZ