Aborcja

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Aborcja

Post autor: Krzysiu36l. »

Rozmowy o aborcji są po to by nie rozmawiać o sprawach gospodarczych, systemowych, ustrojowych itd. Kaczyński zrobił bardzo źle łamiąc kompromis, który jest jedną z niewielu rzeczy jaka się III RP udała. To on będzie odpowiedzialny za ewentualną liberalizację.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
cineman75
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 1 lis 2020, 02:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aborcja

Post autor: cineman75 »

Zgadzam się, od dawna mówiłem, że zaostrzenie zakazu będzie skutkowało liberalizacją po zmianie władzy (nie przewidziałem załatwienia tego "rękami" TK a skoro jego orzeczenia są ostateczne i mają charakter powszechnie obowiązujący, teraz zmiana wymaga chyba zmiany konstytucji, co w tej sprawie będzie w praktyce niemożliwe, chyba, że PiS nie wejdzie do Sejmu), więc jeśli chcą, żeby aborcji było mniej, powinni nie ruszać tego kompromisu. Też uważałem, że to był dobry kompromis, skoro przez tak długi czas nie udało się go ruszyć w żadną stronę.
Jestem zdecydowanie przeciw aborcji na życzenie, nie czując się jednocześnie uprawnionym do uniemożliwienia aborcji w przypadkach, jak dozwalał kompromis, to zbyt duże dramaty, żeby decyzję (a właściwie jej brak) narzucać. Co do argumentu o decydowaniu o własnym ciele: jak najbardziej tak... w sprawie czy zajść w ciążę.
Skończę stwierdzeniem, że aborcja to jeden z tych tematów, gdzie można wiele gadać, wymieniać zdania, po czym... każdy zostaje przy swoim (co najwyżej z wyjątkami potwierdzającymi zasadę).
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Aborcja

Post autor: Krzysiu36l. »

Polacy lubią się kłócić na tematy światopoglądowe, symboliczne. Tu nic się nie zmieni. U nas nie jest w dobrym tonie robić protesty dotyczące sytuacji finansowej bo jest przekonanie, że każdy jest kowalem swojego losu. Protesty domagające się reform nie przejdą bo dominuje pogląd, że nic nie da się zrobić. Zostają tematy zastępcze, które budzą emocje. Typowe dla krajów półkolonialnych gdzie są mieszkańcy, a nie ma obywateli. Dziś mamy spór PO kontra Pis, jutro będzie spór Lewica kontra Konfederacja. Nie wiadomo, który spór jest głupszy.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
Libra

Re: Aborcja

Post autor: Libra »

Krzysiu36l. pisze: 27 lis 2021, 01:44 Rozmowy o aborcji są po to by nie rozmawiać o sprawach gospodarczych, systemowych, ustrojowych itd.
to nie są tylko rozmowy, tylko coś, co odciska piętno na miliardach ludzi. Mam wrażenie, że lada moment wejdzie coś pokroju dekretu Nicolae Ceauşescu.
Awatar użytkownika
bombolada
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 7 sty 2022, 13:04

Re: Aborcja

Post autor: bombolada »

Za. W każdym przypadku - kiedy osoba w ciąży nie może/nie czuję się na siłach lub po prostu nie chce dziecka.
Rachel z "przyjaciół" miała coś ważnego do powiedzenia w tym temacie - no uterus no opinion!
"I tried to be a joyful feminist, but I was very angry." Agnès Varda (The Beaches of Agnès)
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Aborcja

Post autor: AlterEcho »

cineman75 pisze: 27 lis 2021, 02:20
Jestem zdecydowanie przeciw aborcji na życzenie, nie czując się jednocześnie uprawnionym do uniemożliwienia aborcji w przypadkach, jak dozwalał kompromis, to zbyt duże dramaty, żeby decyzję (a właściwie jej brak) narzucać. Co do argumentu o decydowaniu o własnym ciele: jak najbardziej tak... w sprawie czy zajść w ciążę.
To jest, wydaje mi się, istota sprawy bardzo dobrze i prosto ujęta. Zasadniczo podpisuję się. Ale z wykluczeniem wad płodu jako przesłanki, może poza tymi, gdzie on już.. hm.. nie przypomina dziecka :/
krychu_m
łASuch
Posty: 186
Rejestracja: 5 lis 2017, 20:27

Re: Aborcja

Post autor: krychu_m »

AlterEcho pisze: 23 sty 2022, 01:11
cineman75 pisze: 27 lis 2021, 02:20
Jestem zdecydowanie przeciw aborcji na życzenie, nie czując się jednocześnie uprawnionym do uniemożliwienia aborcji w przypadkach, jak dozwalał kompromis, to zbyt duże dramaty, żeby decyzję (a właściwie jej brak) narzucać. Co do argumentu o decydowaniu o własnym ciele: jak najbardziej tak... w sprawie czy zajść w ciążę.
To jest, wydaje mi się, istota sprawy bardzo dobrze i prosto ujęta. Zasadniczo podpisuję się. Ale z wykluczeniem wad płodu jako przesłanki, może poza tymi, gdzie on już.. hm.. nie przypomina dziecka :/
Mam podobną opinię. Aborcja na życzenie nie powinna być dostępna, nie zgadzam się na to, żeby np zespół downa był przesłanka do wykonania aborcji, myślę, że ludzie z zespołem downa mają szanse na szczęśliwe życie. Jeśli płód ma takie wady płodu, które całkowicie uniemożliwiają uzyskanie jakiegokolwiek szczęścia, powodują że człowiek będzie całe życie wegetować, bez jakichkolwiek możliwości. Tylko takie wady są przesłanką i to nie tylko do aborcji, ale też do eutanazji.
Libra

Re: Aborcja

Post autor: Libra »

krychu_m, polecam lekturę książki "Byle umarło przede mną". Ot tak, dla rzucenia światła na sprawę z innej perspektywy.
krychu_m
łASuch
Posty: 186
Rejestracja: 5 lis 2017, 20:27

Re: Aborcja

Post autor: krychu_m »

Libra pisze: 25 sty 2022, 10:48 krychu_m, polecam lekturę książki "Byle umarło przede mną". Ot tak, dla rzucenia światła na sprawę z innej perspektywy.
Może kiedyś. Nie mam niestety zbyt dużo wolnego czasu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Adam2409
ASiołek
Posty: 93
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:43

Re: Aborcja

Post autor: Adam2409 »

Jestem za aborcją w przypadku ciężkich wad płodu, gwałtu i gdy zagrożone jest życie matki.
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Aborcja

Post autor: nnnxx »

bombolada pisze: 7 sty 2022, 22:54 Za. W każdym przypadku - kiedy osoba w ciąży nie może/nie czuję się na siłach lub po prostu nie chce dziecka.
Rachel z "przyjaciół" miała coś ważnego do powiedzenia w tym temacie - no uterus no opinion!
pisz na forum angielskim. :D
Krzyś. :)
Awatar użytkownika
ciasteczkowa
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2017, 15:50

Re: Aborcja

Post autor: ciasteczkowa »

bombolada pisze: 7 sty 2022, 22:54 Za. W każdym przypadku - kiedy osoba w ciąży nie może/nie czuję się na siłach lub po prostu nie chce dziecka.
Rachel z "przyjaciół" miała coś ważnego do powiedzenia w tym temacie - no uterus no opinion!
Zgadzam sie :ciasto:
ciasteczkowa {
love: yes, straight;
sex: no;
kids: no;
}
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Aborcja

Post autor: nnnxx »

Nie wolno zabijać dzieci.
Krzyś. :)
Awatar użytkownika
not
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2022, 12:36

Re: Aborcja

Post autor: not »

nnnxx pisze: 12 lip 2022, 11:39 Nie wolno zabijać dzieci.
to prawda.

a co do aborcji: jak najbardziej za, to jest decyzja tylko i wyłącznie osoby, która nosi w sobie płód. ale trzeba mieć ważny powód, na przykład taki, że się nie chce dziecka.
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Aborcja

Post autor: nnnxx »

not pisze: 14 lip 2022, 16:23
nnnxx pisze: 12 lip 2022, 11:39 Nie wolno zabijać dzieci.
to prawda.

a co do aborcji: jak najbardziej za, to jest decyzja tylko i wyłącznie osoby, która nosi w sobie płód. ale trzeba mieć ważny powód, na przykład taki, że się nie chce dziecka.
Nie wolno zabijać płodów, ponieważ płody, to są już dzieci.
Krzyś. :)
ODPOWIEDZ