Czy jesteście osobami wierzącymi?

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Makoto »

Oficjalnie jestem katoliczką, nieoficjalnie rodzimowiercą. Tzn. apostazji nie załatwiłam, ale poza tym nic mnie nie łączy z Kościołem :)
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Tilda
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2021, 11:52

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Tilda »

Makoto pisze: 28 sty 2021, 23:10 Oficjalnie jestem katoliczką, nieoficjalnie rodzimowiercą. Tzn. apostazji nie załatwiłam, ale poza tym nic mnie nie łączy z Kościołem :)
A chcesz załatwić apostazję? Ja jestem właśnie na etapie planowania tego i jestem w szoku, jakie ludzie mają nieprzyjemne doświadczenia z tym. W sumie to się boję, bo nie jestem zbyt charyzmatyczna i przebojowa.

Sama nie umiem wierzyć w nic. Zwyczajnie nie umiem. Potrzebuję rytuałów, jak każdy, ale załatwiam je sobie sama, np. podoba mi się idea ślubu humanistycznego. W innych rytuałach i świętach czerpię z przyrody i jej rytmu, uważam za ważne więc przesilenia, budzenie się przyrody do życia po zimie itd.
Awatar użytkownika
oh well
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2021, 14:36

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: oh well »

Moje wewnętrzne przekonanie zakłada istnienie boga. Chrześcijaństwo mi odpowiada, katolickie, typowo polskie podejście już niezbyt, ale od biedy zaspokajam w ten sposób swoją potrzebę wiary oraz praktykowania. Pocieszam się, że Kościół to przecież ludzie. Zawsze mogę starać się nie popełniać błędów innych z mojego kręgu.
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Krzysiu36l. »

Tak i zawsze będe. Po swojemu, nie po katolicku. Ateizm to błądzenie.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
Alhena
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 6 lis 2021, 21:40

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Alhena »

Tak, wierzę w siłę wyższą (można nazwać to Bogiem) i w to,że coś nas czeka po śmierci. Do kościoła jako instytucji zraziłam się jakiś czas temu, ze względu na hipokryzję osób tam uczęszczających (nie powinno się wszystkich wrzucać do jednego worka, ale to niestety u mnie przeważyło )
Dariusz
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 21 lis 2021, 22:50

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Dariusz »

Wierzę w Boga i w to, że coś się jeszcze dzieje po śmierci.
Co do samego Kościoła, hmm.. mam sporo wątpliwości, choć staram się nie uczestniczyć w jakimś zmasowanym hejcie.
Ewa_EDC
mASełko
Posty: 132
Rejestracja: 23 wrz 2021, 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Ewa_EDC »

Jak byłam dzieckiem ojciec na siłę ciągnął mnie w każdą niedzielę do kościoła. Długo mu zajęło zrozumienie że nie zrobi ze mnie osoby wierzącej.
W zasadzie chyba w nic nie wierzę
I nie ufam ludziom którzy uważają się za prawdziwych katolików. Kiedyś czytałam książkę w której Polska jako kraj nigdy nie przeszła na chrześcijaństwo i na zawsze została przy starych bogach. I to była całkiem ciekawa perspektywa.
A po śmierci chciała bym zostać na ziemi jako duch, żeby robić pranki łowcom duchów i popatrzeć jak nasza rada doprowadza się do zagłady :partyanimal:

Albo patrzeć jak w końcu ogarniamy ten syf wokół nas...
Krzysiu36lat
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:07

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Krzysiu36lat »

Też nie lubię przymusu w tej sprawie.
chimaera
starszASek
Posty: 38
Rejestracja: 21 lis 2019, 22:07

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: chimaera »

Ewa_EDC pisze: 10 gru 2021, 10:56 Kiedyś czytałam książkę w której Polska jako kraj nigdy nie przeszła na chrześcijaństwo i na zawsze została przy starych bogach. I to była całkiem ciekawa perspektywa.
Brzmi ciekawie, pamiętasz tytuł?
Ewa_EDC
mASełko
Posty: 132
Rejestracja: 23 wrz 2021, 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Ewa_EDC »

@Chimaera

"Szeptucha" Katarzyny Bereniki Miszczuk.
To były chyba dwie czy trzy książki.
Historia sama z siebie nie zachwyciła mnie szczególnie, bo to takie trochę nastoletnie romansidło, ale sama otoczka związana z dawnymi wierzeniami super.
chimaera
starszASek
Posty: 38
Rejestracja: 21 lis 2019, 22:07

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: chimaera »

Ewa_EDC pisze: 14 gru 2021, 09:55 @Chimaera

"Szeptucha" Katarzyny Bereniki Miszczuk.
To były chyba dwie czy trzy książki.
Historia sama z siebie nie zachwyciła mnie szczególnie, bo to takie trochę nastoletnie romansidło, ale sama otoczka związana z dawnymi wierzeniami super.
Dziękuję, znalazłam w necie, zamówię sobie na święta. :)
Awatar użytkownika
Adam2409
ASiołek
Posty: 93
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:43

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Adam2409 »

Jestem wierzący, ale mam swoje własne wyobrażenie Boga.
KasiaK
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2022, 14:03

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: KasiaK »

Niedawno odeszłam od religii. Nie zastanawiałam się czy wierzę jeszcze w jakiegoś boga ale okazuje się, że bez tego można całkiem normalnie żyć.
Awatar użytkownika
Wyzwoolona
mASełko
Posty: 137
Rejestracja: 22 kwie 2015, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Wyzwoolona »

Jestem agnostyczką z rozsądku 🤣
"...i niech będzie przeklęta wiedźma co uszyła życie..."
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: nnnxx »

Nightfall pisze: 16 lis 2017, 17:02
nie wierzę w te pierdoły o bogu, nie wierzę tym sku..synom, dziwię się, że jeszcze są ludzie, którzy nie wiedzą o co chodzi w tym bajdurzeniu o bogu..
poza tym nienawidzę israelitów, jako polak to jest typowe, tylko idiota by nadstawiał swoją głowę
Na forum nie ma miejsca na hejtspicze. Nie ważne czy chcesz krytykować inne orientacje, czy religie, czy coś innego, rób to kulturalnie i konstruktywnie! Nie poprzez wyzwiska i generalizację.
a czym wy jesteście ateiści ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: hipokryci nieskończeni

ekstraklasa:
11. Górnik Zabrze 6 pkt 5-5 bramki
Krzyś. :)
ODPOWIEDZ