Nazwy z angielskiego

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
aceg
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2022, 14:47

Nazwy z angielskiego

Post autor: aceg »

Hej!
Niedawno zdałam sobie sprawę, że jestem ace i powiedziałam już o tym paru najbliższym osobom, ale za każdym razem miałam problem z nazywaniem niektórych rzeczy. Gdy dowiadywałam się o aseksualności głównym źródłem był dla mnie anglojęzyczny internet i dla wielu terminów nie znam polskiego odpowiednika. Przede wszystkim brakuje mi czekoś co lepiej opisze słowo "attraction". "Pociąg" brzmi okej w przypadku tego seksualnego, ale np. "pociąg estetyczny" już jest dziwny i nie wiadomo co znczy. Niektórzy mówią jeszcze "atrakcja" i to już moim zdaniem jest bardziej adekwatne, ale zkolei nikt nie wie co to znaczy. Jeszcze mam problem ze sformuowaniem "sex-repulsed" i za każdym razem po prostu opisuję czym to dla mnie jest, ale brakuje mi polskiego słowa na to..
Mam nadzieję, że jest czytelne o co mi chodzi. Wiem też, że prawdopodobnie nie ma idealnych polskich odpowiedników dla tych słów i po prostu jakoś musimy sobie radzić z tym co jest, ale może ktoś wie jak to lepiej opisać. Może wam też brakuje jakiś innych nazw w języku polskim?
Dzięki za każdą odpowiedź! Mega się cieszę, że mogę być częścią społeczności asów :serce: Jest to mój pierwszy post więc przy okazji mówię "cześć" całemu forum :wink:
ODPOWIEDZ