Aseksualne dziewice ile macie lat?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Ewa_EDC
mASełko
Posty: 132
Rejestracja: 23 wrz 2021, 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: Ewa_EDC »

36
CrystalGoode12
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2020, 15:47

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: CrystalGoode12 »

24
Lidzia
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 1 lip 2022, 09:51

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: Lidzia »

27
Awatar użytkownika
Dia2305
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 1 lip 2022, 18:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: Dia2305 »

25 skończone w tym roku
Minasli
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2015, 06:48

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: Minasli »

29 (:
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: zewsząd i znikąd »

Już tu pisałam, ale aktualizuję: 41. Chyba najstarsza wśród wpisawszych się tu osób. :)
Monika97
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 8 lis 2022, 21:26

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: Monika97 »

25
CzłowiekKocykowiec
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2023, 11:21

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: CzłowiekKocykowiec »

22
Awatar użytkownika
werka1qaz
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2019, 19:24

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: werka1qaz »

23
Akirol
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2022, 18:47

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: Akirol »

20
satyamevajayate
łASuch
Posty: 155
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:28

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: satyamevajayate »

Zastanawiam się czy ta granica między dziewicami a osobami mającymi minimalne doświadczenia seksualne (np. jeden raz 15 lat temu?) ma sens?
Mam bardzo długi staż bez czynności seksualnych. Wchodzenie w szczegóły i przylepianie sobie ewentualnej etykietki "dziewica" może być lepem na zboczeńców i fetyszystów. Trochę mi tu też brakuje męskich głosów. W towarzystwie ludzi, którzy żyją bez takich aktywności LATAMI czułabym się swojsko (niezależnie od tego, czy mają na swym koncie próbę/y czy nie). :*
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: Heremis87 »

satyamevajayate pisze: 1 kwie 2023, 17:25 \ Trochę mi tu też brakuje męskich głosów. W towarzystwie ludzi, którzy żyją bez takich aktywności LATAMI czułabym się swojsko (niezależnie od tego, czy mają na swym koncie próbę/y czy nie). :*
Ostatnie kontakty seksualne miałem jakieś 9,5 roku temu, czasem mam wrażenie jakby to był swoisty reset. Gdybym miał to zrobić miałbym pewnie sporo obaw, nieśmiałości i niepewności. Niebawem skończę 36 lat.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
satyamevajayate
łASuch
Posty: 155
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:28

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: satyamevajayate »

Ja bym chciała, by kilkuletnie przerwy od czynności seksualnych (wszelkich) np. między związkami były normą. Czułabym się bardziej swojsko, lepiej bym się odnalazła w tym świecie. No i żeby ta częstotliwość seksów w trakcie trwania związków też nie była (nawet przez kościół!) pokazywana jako potężna (na zasadzie: przed i poza małżeństwem zero a w trakcie małżeństwa 200-300x na rok). Odnoszę wrażenie, że takie jest domniemanie. Ech. Wciąż brakuje mi obecności niskolibidowości, aseksualności, romantyczności w mediach.
Heremis87 pisze: 2 kwie 2023, 19:46
satyamevajayate pisze: 1 kwie 2023, 17:25 \ Trochę mi tu też brakuje męskich głosów. W towarzystwie ludzi, którzy żyją bez takich aktywności LATAMI czułabym się swojsko (niezależnie od tego, czy mają na swym koncie próbę/y czy nie). :*
Ostatnie kontakty seksualne miałem jakieś 9,5 roku temu, czasem mam wrażenie jakby to był swoisty reset. Gdybym miał to zrobić miałbym pewnie sporo obaw, nieśmiałości i niepewności. Niebawem skończę 36 lat.
Właśnie o coś takiego mi chodziło. :) Patrząc zero-jedynkowo przyznajemy łatkę: niedziewica=nieprawiczek.
Ale patrząc wedle faktycznego zapału, doświadczenia, temperamentu, WPRAWY?
Wrzucenie Ciebie z aktywnym hiperlibidowcem-nimfomanem do jednego worka byłoby niezbyt trafione, bo łączy Was "brak zera" a dzieli znacznie więcej. Gdy słyszę frazy o tym, że ludzie bez związku "mają swoje potrzeby" i dlatego sypiają z kim popadnie, to zbiera mi się na rzyganko, bo wolałabym, by temu stylowi postępowania towarzyszył dla towarzystwa alternatywny: nie mam związku = erotyka przygasa/wygasa. A w kulturze pozakościelnej tego drugiego nie odczuwam, zwłaszcza w odniesieniu do mężczyzn. Tylko ten pierwszy znamy z filmów i seriali.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: Heremis87 »

satyamevajayate pisze: 2 kwie 2023, 21:10 Ja bym chciała, by kilkuletnie przerwy od czynności seksualnych (wszelkich) np. między związkami były normą.
Z tym będzie ciężko bo w mediach dużo artykułów typu co się dzieje z ciałem mężczyzny/kobiety gdy żyje bez seksu i oczywiście same negatywy wypisane. Ogólnie taki trend jest w mediach, że seks jest miarą zdrowia człowieka oczywiście między innymi. Powiedzieć przy kolegach, że od lat żyje się bez tego to prawie mentalne samobójstwo, bo tego nie zrozumieją. Ludzie niestety patrzą w skrajnych ujęciach, ciężko wielu dostrzec różne odcienie szarości. U mnie libido jest niskie, choć pojawia się co jakiś czas przy czym nie mam parcia aby rozładować go przez czynności seksualne. Poza tym co do mężczyzn utarło się, że zawsze musi mu się chcieć i zawsze ma być gotowy a jak nie to coś z nim nie tak, piszę też z własnych doświadczeń, dziewczyny z którymi byłem blisko, moje bardziej romantyczne podejście, stroniące od czystego seksu, postrzegały jako poważny problem ze mną.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
RosaSjel
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 7 kwie 2023, 20:05

Re: Aseksualne dziewice ile macie lat?

Post autor: RosaSjel »

23
ODPOWIEDZ