Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Smerfetka
starszASek
Posty: 46
Rejestracja: 29 wrz 2021, 11:16
Lokalizacja: 100km od Warszawy

Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: Smerfetka »

I inne tego typu, że nie znalazło się tego właściwego. Aluzje że powinno się iść do lekarza. Mam czasem wrażenie że ludzie by prędzej mnie zaakceptowali jak bym powiedziała że jestem lezbą xd, niż asem. Dla wszystkich ludzi to jakaś abstrakcja że się nie chce seksu. Coś w tym plakacie z nie naprawiaj mnie jest z prawdy xd.
Awatar użytkownika
pingwinka
ASiołek
Posty: 99
Rejestracja: 13 wrz 2016, 21:22

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: pingwinka »

Nie, bo wie tylko mój partner i były przyjaciel. Nie widziałam powodu, żeby mówić o mojej orientacji innym osobom. A obie osoby, które wiedzą nie miały najmniejszego problemu, żeby to zaakceptować.

No ale niestety żyjemy w strasznie przeseksualizowanym społeczeństwie i dla wielu ludzi to, że nie ma się pociagu seksualnego to jakaś abstrakcja. Nie ma co dyskutować z takimi ludzmi i co się nimi przejmować
Ewa_EDC
mASełko
Posty: 132
Rejestracja: 23 wrz 2021, 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: Ewa_EDC »

Tak jak wyżej. Nigdy nie miałam tego typu tekstów bo wiedzą o tym tylko dwie osoby. Poza tym moja rodzina mimo że nie wie, już pogodziła się z faktem że nie będzie kolejnego ślubu w rodzinie i wnuków.
Yennefer
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 2 lis 2021, 23:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: Yennefer »

Nie mówiłam o tym wielu osobom, ale jedna twierdziła, że się sama ograniczam, że to coś z psychiką, że sama się "zablokowałam" i że mi kiedyś przejdzie. Cóż, nie sądzę.
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: Krzysiu36l. »

Mi moi znajomi też to mówią, ale znają mnie na tyle dobrze, że wiedzę, że to co mówię to nie jest zwykłe gadanie. Moi znajomi, którzy są ze mną już ok.10-15 lat znają mnie i wiedzą o mnie sporo. Już chyba mało kto myśli w takim stereotypowym stylu. Myślę, że osoby młode mają trudniej. Dlatego, że mało kto jest zna długo, siłą rzeczy.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
PMW
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2021, 19:29

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: PMW »

Słyszałem, że mi się odmieni. Słyszałem także od byłego psychterapeuty, że musiałem przesunąć libido na coś innego. Do dzisiaj nie wiem na co, ale terapeutą był kiepskim, co wiele tłumaczy.
Awatar użytkownika
as_lub_demi
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2021, 21:41

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: as_lub_demi »

Standardowe "Poznasz kiedyś właściwą osobę" - i w sumie to nie jest błędne jeśli jesteś demi.
Tylko skąd mam wiedzieć czy jestem demi jeśli jeszcze nie spotkałam tej osoby? :?
Akwamarynowa
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2022, 17:16

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: Akwamarynowa »

O tak, wielokrotnie słyszałam ten klasyczny tekst "a może nie poznałaś jeszcze właściwej osoby?". Teraz już prawie się z tym nie spotykam, ale jeszcze parę lat temu to była taka standardowa odpowiedź i reakcja najbliższych osób.
Awatar użytkownika
PhoXy
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 15 cze 2022, 14:16

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: PhoXy »

Ci co wiedzą szanują, Ci co nie wiedzą się nie dowiedzą. Uważam że orientacja jest sprawą osobistą i ja np. nie lubię się z tym uzewnętrzniać
Awatar użytkownika
Pepronezz
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2022, 14:55

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: Pepronezz »

Tak XDDDD
Pepe pan robak :mrgreen:
clarity
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2022, 05:50

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: clarity »

Nie słyszałam tego, bo nigdy nie czułam potrzeby, żeby się komukolwiek tłumaczyć z mojej orientacji. Jeszcze do niedawna ojciec podgadywał, że a mąż, a dzieci, a coś tam na co fuknęłam na niego, żeby w końcu mi dał spokój z tym tematem, a jak tak chce dzieci to niech sam sobie kolejne zrobi :) Bardzo mnie irytuje ta kultura w naszym kraju, że jak baba dobiega do 30 to już stara panna i powinna jak najszybciej rodzić dzieci, bo czas ucieka dlatego po kilku latach słuchania takich tekstów od rodziny zaczęłam ostro reagować i po kilku razach nastał spokój. Mój brat ma domysły, że jestem homoseksualna, ale to jest jego sprawa :) Heteroseksualni nikomu nie muszą się tłumaczyć z tego co robią [lub nie robią] w swoim łóżku i ja też nie zamierzam tego robić, bo czuję się normalnym człowiekiem :)
Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.
Awatar użytkownika
Mirek
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 9 sie 2021, 12:49

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: Mirek »

clarity pisze: 28 lip 2022, 18:30 (...) po kilku latach słuchania takich tekstów od rodziny zaczęłam ostro reagować i po kilku razach nastał spokój (...)
:)
Gdy wielu znajomych było na etapie stałych związków/zaręczyn to regularnie na spotkaniach słyszałem teksty "kiedy ty sobie kogoś znajdziesz?". Potem już zaczęło iść w naprawdę niemiłe docinki i w końcu też parę razy ostrzej zareagowałem - dopiero wtedy się skończyło. Powtórkę z rozrywki miałem z resztą otrzymując zaproszenia na wesela bo przecież "muszę" przyjść z osobą towarzyszącą - inaczej zepsuję temu komuś wesele.
W sumie to smutne, że na takie napastliwe pytania trzeba zareagować ostro by ktoś się zorientował jak bardzo jest niemiły.
clarity
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2022, 05:50

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: clarity »

To akurat prawda. Nikogo nie dziwi, że ludzie bez środków do życia robią sobie dziesiąte dziecko, ale jak ktoś dziecka i partnera / partnerki nie ma to już wielkie halo :) Stąd ja poszłam w ostre reagowanie i bardzo szybko to spacyfikowało nadgorliwych członków rodziny.
Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.
Awatar użytkownika
Mirek
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 9 sie 2021, 12:49

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: Mirek »

Najlepsza historia i tak była gdy kumpel mi wspomniał, że jego partnerka czuje się niezręcznie gdy spotykamy się we trójkę bo oni przychodzą jako para, a jak przychodzę sam przez co oczywiście musi mi być przykro. Nie chciałbym być niemiły bo dziewczyna chyba chciała dobrze, ale mocna głupota.
Awatar użytkownika
saoirse
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 2 lis 2021, 16:40

Re: Czy wam też mówią, że się wam odmieni? xd

Post autor: saoirse »

Na szczęście już przestali, chyba z wiekiem odpuszczają :lol:
ODPOWIEDZ