Nieśmiałe cześć

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Mamaja
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2022, 20:38

Nieśmiałe cześć

Post autor: Mamaja »

Cześć, do odnalezeinia tego miejsca skłoniło mnie wiele czynników. Ponownie mój związek zakończył się takim samym scenariuszem. Chłopak już na pare miesięcy przed zdradą, stracił zaangażowanie i wiare w związek. Drugi mój chłopak - druga zdrada. Uczęszczam na terapię, pod czas której dużo było elementów o seksie. Terapia w nurcie psychodynamicznym, na którą chodzę nieprzerwanie już prawie 2 lata otworzyła temat seksualności. Jeszcze niedawno zastanawiałam się czy możę nie jestem bi bo zwracam uwagę na dziewczyny, które wpadną w mój gust. Zwracam uwage to znaczy, że lubię patrzeć na jakieś krąłości itp ale nie ciągnie mnie do stosunku. Nie potrafię jeszcze powiedzieć czy jestem aseksualna w 'typie' jeśli można tak powiedzieć frayseksualnym (pociąg seksualny tylko do osób obcych lub dopiero co poznanych, a znika on przy zaciesnianiu więzi). Wszystko co na razie udało mi się znaleźć w internecie, artykułach naukowych tudzież filmach na yt należących do osób o wykształceniu psychologicznym i pokrewnym pokazuje mi i wręcz opisuje moje zachowania, postawy itp. Trochę przechodzi mnie dreszcz na samą myśl, że mogę być aseksualna. Czuję się wyobcowana. Jestem osobą tolerancyjną, ale zawsze to byli "oni", a nie "ja"... jestem na początkowych etapach swojej identyfikacji seksualnej i na razie wstydzę się tego więc totalnie z anonima piszę ten wpis. Zastanawiam się czy jest tutaj jakiś sportowiec? Ja jestem sportowcem, profesjonalnie uprawiam pewną dyscyplinę sportu, mam osiągnięcia rangi krajowej i planuje startować na Mistrzostwach Europy itp. Mam myśli, że będę skazana na samotnośc bo sport jakim się interesuję i uprawiam jest typowo męski i raczej nie sprzyja nie uprawianiu seksu ze względu na podniesiony testosteron poprzez trening... :|
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Nieśmiałe cześć

Post autor: Nautilus1992 »

Hej.
Sportowcem nie jestem, ale podziwiam osiągnięcia i zapał z jakim podchodzisz do sportu.
Mamaja pisze: 16 lip 2022, 21:34 ... jestem na początkowych etapach swojej identyfikacji seksualnej i na razie wstydzę się tego więc totalnie z anonima piszę ten wpis.
Nie masz się czego wstydzić. Odkrywanie swojej seksualności lub jej braku jest całkowicie normalne i prędzej czy później dotyka praktycznie każdego człowieka.
Mamaja pisze: 16 lip 2022, 21:34 Mam myśli, że będę skazana na samotnośc bo sport jakim się interesuję i uprawiam jest typowo męski i raczej nie sprzyja nie uprawianiu seksu ze względu na podniesiony testosteron poprzez trening... :|
Co masz na myśli? Czy chodzi Ci o to, że partner, który będzie uprawiał ten sam sport, co Ty, będzie miał z tego powodu zawyżony testosteron i przez to zwiększone libido?
Mamaja
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2022, 20:38

Re: Nieśmiałe cześć

Post autor: Mamaja »

Tak, własnie to mam na myśli. Zwiększony pozim testosteronu nie sprzyja niskiemu popędowi. Też mam wrażenie, że aseksualni mężczyźni nie są dla mnie zbyt atrakcyjni.
Awatar użytkownika
Kamilos
pASibrzuch
Posty: 298
Rejestracja: 13 kwie 2020, 13:35

Re: Nieśmiałe cześć

Post autor: Kamilos »

A kto jest dla ciebie atrakcyjny ? :D ,witam na forum :ciasto:
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Nieśmiałe cześć

Post autor: Nautilus1992 »

Mamaja pisze: 20 lip 2022, 20:47 Tak, własnie to mam na myśli. Zwiększony pozim testosteronu nie sprzyja niskiemu popędowi. Też mam wrażenie, że aseksualni mężczyźni nie są dla mnie zbyt atrakcyjni.
A jeśli znalazła byś faceta, który uprawia inny, mniej wymagający sport lub robi to na poziomie amatorskim? Nie miał by wtedy nadmiernie zwiększonego libido i była by szansa, że się spasujecie.
Mamaja
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2022, 20:38

Re: Nieśmiałe cześć

Post autor: Mamaja »

Nautilus1992 pisze: 21 lip 2022, 10:57
Mamaja pisze: 20 lip 2022, 20:47 Tak, własnie to mam na myśli. Zwiększony pozim testosteronu nie sprzyja niskiemu popędowi. Też mam wrażenie, że aseksualni mężczyźni nie są dla mnie zbyt atrakcyjni.
A jeśli znalazła byś faceta, który uprawia inny, mniej wymagający sport lub robi to na poziomie amatorskim? Nie miał by wtedy nadmiernie zwiększonego libido i była by szansa, że się spasujecie.

Włąsnie zakońćzył się mój związek z takim o to typem. Oczywiście zdradził mnie. Niestety mamy różne orientacje więc jak miałoby to zadziałać? Chyba, że byłby to związek otwarty, ale ja raczej osobiście nie odnalazłabym się w takim czymś...
Mamaja
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2022, 20:38

Re: Nieśmiałe cześć

Post autor: Mamaja »

Kamilos pisze: 21 lip 2022, 07:31 A kto jest dla ciebie atrakcyjny ? :D ,witam na forum :ciasto:
Musiałabym zobaczyć i od razu wiem czy tak czy nie :) Na razie nikogo takiego w grupie osob aseksualnych nie widziałam...
ODPOWIEDZ