Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Nightfall

Re: Książki

Post autor: Nightfall »

"Gniazdo Światów"
mypointofview
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2021, 23:40

Re: Książki

Post autor: mypointofview »

"Rdza" Jakub Małecki
Awatar użytkownika
CathDiva
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 5 mar 2021, 00:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Książki

Post autor: CathDiva »

Czy ktoś z was czytał nową książkę o aseksualizmie właśnie? :aniol:
Cath.
Nightfall

Re: Książki

Post autor: Nightfall »

Która to nowa? Chodzi o książkę Niemczyk?
cansat
ASiołek
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:02

Re: Książki

Post autor: cansat »

"Ostępy nocy" Djuny Barnes

Już dawno miałem się za to zabrać, ale jako że prawie nie czytam, to schodziło mi i schodziło, aż w końcu pojawił się pewien impuls, który sprawił, że sięgnąłem po Legimi w niedzielę i dodałem na półkę pozycję Barnes. Bardzo dobrze się czyta. A tyle straszyli, że powieść eksperymentalna, że fabuły nie ma, że strumień świadomości, że dziwne ekscesy lesbijskie. Może to i jest trochę pulpowy "Ulisses", ale taki, którego czyta się jednym tchem. Poletzam.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Książki

Post autor: Hazel »

"Lukrecja Borgia. Jej życie i czasy" - Maria Bellonci

Od paru miesięcy czytam książki z serii Biografie Sławnych Ludzi (PIW).
Książka obszerna (ponad 700 stron), bardzo solidnie oparta na źródłach i literaturze przedmiotu. Typowa książka biograficzna, jednak o kwiecistym stylu i której dążeniem było wczucie się w postać bohaterki książki, z wyobrażeniem jej myśli, emocji i uczuć.
Piszę akurat o tej książce, bo poruszyło mnie to, jak przez lata i wieki utrwalany może być fałszywy wizerunek danej osoby. Wszak Lukrecji Borgia przypisywano niezwykłą rozwiązłość, stosunki kazirodcze i skrytobójstwa. Okazuje się jednak, że właściwie nic z tych rzeczy nie jest prawdą, a pamięć o tej kobiecie uległa wykrzywieniu na podstawie różnych paszkwili i plotek, z czasem coraz bardziej wyolbrzymianych, a pamięć o niej stała się "ofiarą" skandalizującej historii rodziny Borgiów - zwłaszcza ojca, papieża Aleksandra VI oraz brata Cezara.
GG: 3498837
Awatar użytkownika
kati
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2021, 19:09

Re: Książki

Post autor: kati »

Zazwyczaj czytam książki popularnonaukowe albo reportaże, ale akurat mam fazę na fantastykę i odnawiam po latach Władcę Pierścieni Tolkiena, a w międzyczasie się odmóżdżam Szóstką Wron Leigh Bardugo,
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Książki

Post autor: Mikenoge »

We wczesnym dzieciństwie jeszcze przed szkołą podstawową, czytałem jedną za drugą. W wieku 13 lat coś się stało, i nie jestem w stanie wytrzymać długo nad książką. Po latach powoli wracam do czytania ale nie mam już w sobie tej zdolności i determinacji. Szybko się zniechęcam.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
maria54
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2022, 22:35

Re: Książki

Post autor: maria54 »

Ja ostatnio wróciłam do czytania książek fantasy. A to wszystko przez mojego brata, który pożyczył mi swoją nową książkę — Anna Księżniczka Millardii.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Heremis87 »

Ostatnio przeczytałem "Filozofię wieczystą" Aldousa Huxley, świetna lektura jak dla mnie, w pełni zgodna z moimi przekonaniami i światopoglądem.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
lena28
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2022, 17:58

Re: Książki

Post autor: lena28 »

maria54 pisze: 15 sie 2022, 22:41 Ja ostatnio wróciłam do czytania książek fantasy. A to wszystko przez mojego brata, który pożyczył mi swoją nową książkę — Anna Księżniczka Millardii.
Hej, mogłabyś się rozwinąć w kontekście Anny Księżniczki Millardii? Szukam jakichś dodatkowych informacji o tej książce.
maria54
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2022, 22:35

Re: Książki

Post autor: maria54 »

lena28 pisze: 13 wrz 2022, 18:03
maria54 pisze: 15 sie 2022, 22:41 Ja ostatnio wróciłam do czytania książek fantasy. A to wszystko przez mojego brata, który pożyczył mi swoją nową książkę — Anna Księżniczka Millardii.
Hej, mogłabyś się rozwinąć w kontekście Anny Księżniczki Millardii? Szukam jakichś dodatkowych informacji o tej książce.
Cześć, jeżeli chodzi o Millardię, to zaczęłam ją czytać na początku sierpnia i szczerze do tej pory jej nie skończyłam. Doprecyzuj, proszę, co chciałabyś wiedzieć, to spróbuję Ci pomóc.
lena28
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2022, 17:58

Re: Książki

Post autor: lena28 »

maria54 pisze: 13 wrz 2022, 18:26
Cześć, jeżeli chodzi o Millardię, to zaczęłam ją czytać na początku sierpnia i szczerze do tej pory jej nie skończyłam. Doprecyzuj, proszę, co chciałabyś wiedzieć, to spróbuję Ci pomóc.
Chodzi o fabułę Millardii, czy osoba taka jak ja, która nie za bardzo lubi książki fantasty, odnajdzie się w tej pozycji?
maria54
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2022, 22:35

Re: Książki

Post autor: maria54 »

lena28 pisze: 14 wrz 2022, 16:24
Chodzi o fabułę Millardii, czy osoba taka jak ja, która nie za bardzo lubi książki fantasty, odnajdzie się w tej pozycji?
Millardia bardziej jest usytuowana w uniwersum fantasy, natomiast problematyka oraz sama fabuła nie do końca opiera się stricte o fantastykę.
lena28
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2022, 17:58

Re: Książki

Post autor: lena28 »

maria54 pisze: 14 wrz 2022, 16:42
Millardia bardziej jest usytuowana w uniwersum fantasy, natomiast problematyka oraz sama fabuła nie do końca opiera się stricte o fantastykę.
A mogłabyś powiedzieć coś więcej o bohaterach Millardii nie zdradzając przy tym za bardzo fabuły?
ODPOWIEDZ