Czy jesteście osobami wierzącymi?

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
Heremis87
bASałyk
Kontakt:

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Heremis87 »

Nadal wierzę po swojemu, nadal odwołuję się do tradycji chrześcijańskiej ale bardziej gnostyckiej postaci, do tego dochodzą jeszcze założenia buddyzmu, wiara w reinkarnację, karmę i opieranie sie na tzw. filozofii wieczystej. Poza tym wierzę i nieco praktykuję białej magii.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
nnnxx
ASiołek

Post autor: nnnxx »

Heremis87 pisze: 21 sie 2022, 19:40 Nadal wierzę po swojemu, nadal odwołuję się do tradycji chrześcijańskiej ale bardziej gnostyckiej postaci, do tego dochodzą jeszcze założenia buddyzmu, wiara w reinkarnację, karmę i opieranie sie na tzw. filozofii wieczystej. Poza tym wierzę i nieco praktykuję białej magii.
Ale piep....
Nie jesteś w tradycji chrześcijańskiej wcale. Masz mnóstwo grzechów śmiertelnych i jesteś poza kościołem, czyli wogóle nie należysz do Kościoła poza tym, że kiedyś byłeś oczrczony. :wink:
Krzyś. :)
Awatar użytkownika
Heremis87
bASałyk
Kontakt:

nnnxx pisze: 25 sie 2022, 04:33 Ale piep....
Nie jesteś w tradycji chrześcijańskiej wcale. Masz mnóstwo grzechów śmiertelnych i jesteś poza kościołem, czyli wogóle nie należysz do Kościoła poza tym, że kiedyś byłeś oczrczony. :wink:
Wiem jaka jest retoryka Kościoła, ale ja mam to gdzieś, dla mnie istnieje duchowość ponad i poza religiami instytucjonalnymi.
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
nnnxx
ASiołek

Heremis87 pisze: 25 sie 2022, 15:21
Wiem jaka jest retoryka Kościoła, ale ja mam to gdzieś, dla mnie istnieje duchowość ponad i poza religiami instytucjonalnymi.
To byś wyrzucił swój cytat z Jezusa, bo to jakoś takoś nie ma sensu w twoim rozumowaniu.
Awatar użytkownika
Heremis87
bASałyk
Kontakt:

nnnxx pisze: 26 sie 2022, 10:23
Heremis87 pisze: 25 sie 2022, 15:21
To byś wyrzucił swój cytat z Jezusa, bo to jakoś takoś nie ma sensu w twoim rozumowaniu.
Akurat ten cytat jest z Ewangelii Tomasza, uznawanej za niekanoniczną a jako heretyk jak najbardziej zaczytuje się w tekstach z Nag Hammadi. Dla mnie Jezus to duchowy nauczyciel jeden z wielu tak jak Budda, Mahavira, Zoroaster itd.
Ewangelia Tomasza 42

William Blake
nnnxx
ASiołek

to idzie wyczuć. Ale to jednak smutne jest. Przegrałeś w tej sytuacji.
Odkrywca
starszASek

Post autor: Odkrywca »

Nauczanie obecne kościoła akurat ma się nijak do nauczania Chrystusa. Raczej bym powiedział, że to dokładne przeciwieństwo tego co mówił Chrystus. Kościoł robi bardzo dużo by całe rzesze ludzi zniechęcać do wiary w Boga i to jest zbrodnia dosłownie. Ich idealny przeciwnik w rozmowie to jakaś skrajna feministka co jest za aborcją na życzenie, zdeklarowany hedonista-gej bawiący się życiem, a kiedyś to stary komuch. Katolicy nienawidzą myśli, że są ludzie wierzący, konserwatywni żyjący poza kościołem, a nie daj Boże jak są to osoby atakujące kościoł z prawej strony. Cieszy mnie, że Franciszek tak pięknie kompromituje tą instytucje np. wypowiedziami o zbrodniarzu Putinie. Wiadomo teraz jakie ta instytucja ma poglądy. On robi rzeczy, których już nikt nie odbuduje. W miejsce Kościoła powinny powstać prawdziwe ruchy chrześcijańskie oczywiście nie takie jakie są teraz w Europie Zachodniej, bo to jest parodia jakaś . To jedyna szansa na powstrzymanie pędzacej fali ateizmu i niszczenia świata.
zwyczajna_ja
młodASek

Post autor: zwyczajna_ja »

Zdecydowanie nie, jedyne w co wierzę to w siebie i swoje możliwości ☺️
Przeciętnie nieprzeciętna 😁
ODPOWIEDZ