Pytanie do kobiet aseksualnych

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Mariusz
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 9 wrz 2022, 15:02

Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: Mariusz »

Chciałem zadać jedno podstawowe pytanie do kobiet, które określają się jako aseksualne. Mam tu na myśli przede wszystkim te, które mówią o tym publicznie. Czy nie uważacie, że robicie (zakładam nieświadomie) złudną nadzieję samotnym mężczyznom ? Wątpie byście się nad tym zastanawiały, bo żyjemy w kulturze gdzie pojęcie męskiej krzywdy praktycznie nie istnieje. Krzywdzicie facetów którzy nie są hardymi maczo, pewnymi siebie rekinami finansów czy samcami alfa w typie Putina czy Christiano Ronaldo. Zadajecie często dobijający cios gościom, którzy mają często o wiele gorzej od was. Nie mówię, że każda kobieta aseksualna to robi, ale uważam z własnych doświadczeń, że spora część. Moja teza jest taka, że większość z Was aseksualne się stają w momencie gdy widzicie, że wszyscy faceci z którymi mogłybyście stworzyć fajny związek są zajęci. Mówiąc bardziej brutalnie gdy goście z problemami na tle nerwowym, zwyczajnie brzydcy, nieciekawi, z niskimi zarobkami i kiepską sytuacją mieszkaniową to jedyni wolni faceci. Mam wrażenie, że kobiety myślą sobie tak, skoro nie mam szans na tych najlepszych to trzeba dokopać tym gorszym. Tak jakby zemścić się na nich za swój los. Te kobiety aseksualne są ale TYLKO gdy rozmawiają z facetem o niskim wzroście, brzydkiej twarzy, zarobkami typu 2,5/3 na miesiąc, nałogiem alkoholowym, mieszkającego z rodzicami, bez samochodu itd. mówiąc wprost z nieudacznikiem. Nagle ta kobieta, która często w rozmowach z samcem alfa była tą słabą, staje się w rozmowie z tym nieudacznikiem królową. Ten naiwniak liczy się, że warto się starać, może nawet zrezygnować z wszystkich swoich cech charakteru, upodobań czy przyjemności bo ma wreszcie szansę na związek. Myśli sobie, że jak zrezygnuje tylko z jednej sfery życiowej czyli seksu to będzie miał szansę na bycie z kimś, może nawet miłość itd. Oczywiście skutki tych starań są opłakane, bo facet sobie tylko mówiąc brzydko " ryje banie"" a jak był sam tak sam zostaje. Zostaje sam dlatego, że tej kobiecie wcale nie chodzi o to, że seks jest czymś złym dla niej, tylko, że z takim nieudacznikiem, brzydalem i przegrywem społecznym jakiekolwiek zbliżenie to byłby obciach. Co powiedzieliby rodzice, koleżaneczki, znajomi z pracy? Kobieta wychodzi z tego silniejsza co jest według mnie okrutne i jakieś takie nieludzkie. Taka jest moja opinia bo żyję na tym świecie już trochę i swoje doświadczenia mam. Nie czuję bym nią kogokolwiek urażał bo urażone tutaj mogą się czuć tylko kobiety, które faktycznie tak robią. Powiem więcej, one powinny się czuć urażone bo to co robią to zwyczajne świństwo. Oczywiście nikomu nie zaglądniemy do myśli, nie będziemy się badać wariografem ale byłbym bardzo zdziwiony gdyby takie zjawisko nie zachodziło. Jakoś nigdy nie spotkałem przystojniaka nie mającego problemów ze związkami, który by mówił mi o spotkaniu aseksualnej kobiety. Za to u takich facetów z problemami, bez powodzenia u kobiet to takich relacji słyszałem bardzo dużo. Czy to przypadek?
Awatar użytkownika
ba001sia
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2019, 15:47

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: ba001sia »

To chyba Tobie się pomieszało. Osoby aseksualne nie odczuwają pociągu seksualnego. I tyle.
Obojętnie czy ktoś jest przystojny czy nie, czy jest kobietą czy mężczyzną. A jeśli odczuwa pociąg seksualny ale tylko do przystojnych mężczyzn, czy ładnych kobiet to znaczy że nie jest aseksualny, tylko duże znaczenie ma dla niego bądź dla niej wygląd zewnętrzny.
Ale wchodząc w te kwestie to powiedzmy sobie szczerze nie każdej kobiecie musi się podobać każdy mężczyzna tylko dlatego że jest facetem, pewnie dla sporej ilości osób seksualnych i pewnie też sporej ilości osób aseksualnych wygląd ma znaczenie, tak samo jak charakter. Myślisz że tylko brzydki facet ma problem, a brzydkie kobiety nie?
Spotkałam się tez z osobami które same nie grzesząc urodą, szukały tylko ładnych drugich połówek, bo takie im się podobają, a na grubsze czy mniej urodziwe osoby nawet nie spojrzały, a potem się dziwiły że tej ładnej nie on odpowiadał, ale sam nawet nie brał pod uwagę tej brzydszej :)

No ale schodząc z offtopu odpowiem ja jako aseksualna kobieta nie odczuwam pociągu tak samo do przystojnego jak i mniej przystojnego faceta, czy też kobiety. Nie wiem kto jest teraz na topie ale za moich czasów był to Brad Pitt, także nawet jakby zjawił się u mego progu Brad Pitt to dalej bym nie miała ochoty :)

A to że osoba całkowicie seksualna nie chce uprawiać seksu jak sam to ująłeś z "takim nieudacznikiem, brzydalem i przegrywem społecznym" a woli z przystojniakiem to raczej całkiem normalne dla osób alloseksualnych obojętnie jakiej płci. Faceci nie-asy tym bardziej wolą piękne kobiety od "takim nieudacznikiem, brzydalem i przegrywem społecznym" :)
Quod scimus, gutta est, ignoramus mare
Awatar użytkownika
pingwinka
ASiołek
Posty: 99
Rejestracja: 13 wrz 2016, 21:22

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: pingwinka »

Co za bezsensowny bełkot... Tak, kobiety myślą tylko o tym, zeby doj*bać biednym, samotnym facecikom, którzy nie są w stanie stworzyć związku i zamiast szukać winy w sobie, to obwiniają kobiety. Najwyraźniej nie mają sobą nic do zaoferowania , proste. Znam wielu niezbyt urodziwych facetów, którzy są w szczęśliwych związkach, bo mają ciekawą osobowość i wiele innych zalet. I

A ja jestem aseksualna i od wielu lat jestem w związku, niedługo nawet wychodzę za mąż. Mój partner nie jest obiektywnie zbyt przystojny, sama go kiedyś uważałam za brzydala, ale rozmowy z nim były tak fajne, że wygląd nie miał dla mnie żadnego znaczenia w ostatecznym rozrachunku. Nikt mnie nigdy nie pociągał seksualnie, ani partner, ani mega przystojni aktorzy czy znajomi. Ale bez pociągu też można stworzyć związek, a nawet uprawiać seks (bo brak pociagu seksualnego nie sprawia, ze seks nie jest przyjemny, choć to oczywiście zależy od osoby).

Także zamiast pier*olić od rzeczy popracuj nad sobą (i poleć to też swoim koleżkom z forów incelskich) i nie obwiniaj innych za własne niepowodzenia. Kobiety nie lecą tylko na wygląd (no chyba że chodzi o jednorazowe przygody, wtedy zakładam że wyglad ma duże znaczenie), bo to nie wyglądem tworzy się relacje
Mariusz
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 9 wrz 2022, 15:02

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: Mariusz »

ba001sia pisze: 9 wrz 2022, 17:24
A to że osoba całkowicie seksualna nie chce uprawiać seksu jak sam to ująłeś z "takim nieudacznikiem, brzydalem i przegrywem społecznym" a woli z przystojniakiem to raczej całkiem normalne dla osób alloseksualnych obojętnie jakiej płci. Faceci nie-asy tym bardziej wolą piękne kobiety od "takim nieudacznikiem, brzydalem i przegrywem społecznym" :)
Nie prawda, kobiety o wiele bardziej zwracają uwagę na wygląd niż mężczyźni. Obie płci zwracają, ale u mężczyzn odpada czynnik "co ludzie powiedzą' Przeciętny chłop ma głęboko w dupie jak jego koledzy zareagują na jego kobietę, a u kobiet ma to ogromne znaczenie co powiedzą koleżaneczki. Poza tym nawet zdrady facetów są inne niż te kobiet, u facetów to kwestia chwilowego zapomnienia, a u kobiet długiej, perfidnej gry która często kończy się tym, że zdradzany mąż/narzeczony ląduje na samym dnie, a co jak co w Polsce kobiety na rozwodach wychodzą bardzo dobrze.

Pingwinka, prawda w oczy kole więc się wyzywany tak? Incel to taka modna teraz obelga jest, prawda? Tylko pomyśl tak , co sprawiło, że coś takiego jak ruch inceli się w ogóle pojawiło w przestrzeni społecznej? Najłatwiej to kopać leżącego.
Awatar użytkownika
ba001sia
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2019, 15:47

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: ba001sia »

mężczyźni (61,4 proc.) zdradzają częściej w stosunku do kobiet (38,6 proc.).
Taka mała statystyka kto częściej zdradza. Moim zdaniem jest różnica...
Każdy allo facet którego znam twierdzi że jest wzrokowcem. Więc z mojej strony uważam że faceci bardziej zwracają uwagę na wygląd. W kwestii spotykania się dłuższego, bo musi być ładna, piękna, szczupła itd.
Oczywiście jak to powiedział raz mój kolega "na jedno ruchanko mogłaby być, jak będzie ciemno".... Także jeśli rozmawiamy tutaj o jednorazowych numerkach to zgadzam się kobiety bardziej zwracają na wygląd, bo spora część seksualnych facetów przeleci wszystko co chętne🙂
Ale dyskusja ja uważam tak a ty inaczej jest dobra na jedną wiadomość, bo wiadomo ja dalej uważam tak a ty inaczej🙂

No ale człowieku to jest forum dla aseksualnych, więc takich co pociągu nie odczuwają więc większość tutaj seksu nie uprawia a pewnie ci nieliczni robią to dla swojego partnera, więc nie w glowie im zdrady z przystojniakami😁
Znajdź sobie inne forum gdzie są seksualne kobiety żeby sobie na nie ponarzekać.
A najlepiej polecam wizyty u psychologa, bo jak sam zakceptujesz siebie i sam siebie nie będziesz uważał za "brzydala, czy nieudacznika" to zobaczysz różnicę. Czasami mniej ładna osoba potrafi dużo nadrobić swoim charakterem, pewnością siebie.
Ja jestem aską ale przypuszczam że allo też tak mają - która kobieta chciałaby spotykać się z facetem który wiecznie jedzie po kobietach i cały czas tylko narzeka? Może problem tkwi nie w urodzie ale charakterze?

W każdym bądź razie ja już kończę bo ostatnio mam dość tłumaczenia seksualnym facetom co to jest aseksualizm, a oni dalej nie rozumieją że ktoś może tak mieć.
Quod scimus, gutta est, ignoramus mare
Mariusz
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 9 wrz 2022, 15:02

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: Mariusz »

Gdzie ja napisałem, ze jestem seksualny? Mam wrażenie, że z większości użytkowników tego forum tacy aseksualiści jak ze mnie koszykarz NBA. Dla mnie ktoś kto choć raz w życiu uprawiał seks automatycznie przestaje być aseksualny.
zwyczajna_ja
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 29 sie 2022, 17:26

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: zwyczajna_ja »

Mariusz pisze: 10 wrz 2022, 16:44 Gdzie ja napisałem, ze jestem seksualny? Mam wrażenie, że z większości użytkowników tego forum tacy aseksualiści jak ze mnie koszykarz NBA. Dla mnie ktoś kto choć raz w życiu uprawiał seks automatycznie przestaje być aseksualny.
A co ma do aseksualności nie bycie dziewicą/prawiczkiem? Przecież aseksualizm w swojej definicji to nie bycie "czystym" tylko brak pociągu seksualnego. Osoby aseksualne również mogą uprawiać seks chociażby z wyboru czy potrzeb związanych z libido
Przeciętnie nieprzeciętna 😁
Awatar użytkownika
reita
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2019, 19:03

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: reita »

A teraz odwróćmy narrację. Mężczyźni często zadają dobijający cios kobietom, które mają dużo gorzej od nich. Większość staje się aseksualna w momencie gdy widzi, że wszystkie kobiety z którymi mogliby stworzyć fajny związek są zajęte. Mówiąc bardziej brutalnie gdy baby są z problemami na tle nerwowym, zwyczajnie brzydkie, nieciekawe, stare, po rozwodzie czy samotne matki. Mam wrażenie, że mężczyźni myślą sobie tak, skoro nie mam szans na atrakcyjną, bezdzietną 20-latkę bez problemów, to trzeba dokopać tym gorszym.

Brzmi trochę dziwnie, nie?
Nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie przeważnie mają jakieś wymagania wobec potencjalnego partnera i że widać jakieś ogólne tendencje w wymaganiach kobiet i mężczyzn. Nie trzeba się od razu doszukiwać światowego spisku.

Poza tym totalnie nie rozumiem tego fragmentu:
Mariusz pisze: 9 wrz 2022, 15:14 Kobieta wychodzi z tego silniejsza co jest według mnie okrutne i jakieś takie nieludzkie.
A niby co jest takiego nieludzkiego czy okrutnego w tym, że kobieta jest silna? Jeśli wymagasz od kobiety jakiegoś totalnego frajerstwa, braku osobowości, asertywności, własnego zdania, ambicji itd, to może tu jest główny problem w niepowodzeniach związkowych, a nie w rzekomej konwersji kobiet na aski wyłącznie po to, by zrobić na złość facetom?

Zdecyduj się czego oczekujesz od kobiet, bo teraz krytykujesz zarówno te które nie chcą się wiązać z mężczyznami niższymi czy gorzej zarabiającymi, jak i te które takim związkiem są zainteresowane.

Ja osobiście nie mam ochoty na seks ani z bezdomnym, ani z Cristiano Ronaldo. Ba, powiem więcej. Dużo silniej mnie odpycha od tych wszystkich samców alfa, niż mężczyzn w jakimś sensie niestereotypowo męskich. Nigdy nie zrozumiem kobiet lecących na tych super macho. Tacy mężczyźni mają tendencję wykorzystywać swoją dominację nie po to, by kobiecie pomóc czy dać jej się rozwinąć, ale po to by ją stłamsić, uzależnić od siebie i kontrolować.
Mariusz
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 9 wrz 2022, 15:02

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: Mariusz »

Prześledź sobie statystyki dotyczące portali randkowych, jasno z nich wynika, że kobiety nie mają tam żadnego problemu z zainteresowaniem, a faceci mają ogromne . To już tyle razy było poruszane w internecie, średnia klikalność profili żeńskich jest 10 razy taka jak męskich. Z danych "poważniejszych" dane gusu starczy prześledzić dotyczące ilości panien i kawalerów w Polsce. W dzisiejszych czasach właśnie obok samców alfa ( i nie mówię tylko o wersji skrajnej czyli brutalach tylko poprostu o bardzo zdecydowanych, stanowczych facetach) największe powodzenie mają ci jak to ujęłaś " niestereotypowi", w sensie większe będzie miał powodzenie facet o kobiecych rysach twarzy, dziwacznie ubrany od takiego przeciętnego. Ten przeciętny jest poprostu zbyt przeciętny na dzisiejszy jakże wyszukany gust kobiet. To co ja nazwałem kobiecą siłą jest wręcz przeciwieństwem własnego zdania. Właśnie o to chodzi, że kobiety teraz są pod ogromnym wpływem mediów tak telewizji jak i internetowych portali gdzie na siłę się im wmawia pewne cechy. To nie byłby problem gdyby była jakaś ilość kobiet w społeczeństwie dajmy na to 10-15% takich bardzo silnych, o męskich cechach charakteru.Problem jest wtedy jak taki model jest narzucany.
zwyczajna_ja pisze: 10 wrz 2022, 18:14
Mariusz pisze: 10 wrz 2022, 16:44 Gdzie ja napisałem, ze jestem seksualny? Mam wrażenie, że z większości użytkowników tego forum tacy aseksualiści jak ze mnie koszykarz NBA. Dla mnie ktoś kto choć raz w życiu uprawiał seks automatycznie przestaje być aseksualny.
A co ma do aseksualności nie bycie dziewicą/prawiczkiem? Przecież aseksualizm w swojej definicji to nie bycie "czystym" tylko brak pociągu seksualnego. Osoby aseksualne również mogą uprawiać seks chociażby z wyboru czy potrzeb związanych z libido
Dla mnie ma. Uważam, że aseksualistą/aseksualistką jest ktoś kto nigdy nie uprawiał seksu i nie chce tego robić. Jeśli uznamy inaczej to jaki sens ma aseksualizm? W takim razie każdy w dowolnym momencie swojego życia może stać się aseksualny.
Awatar użytkownika
reita
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2019, 19:03

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: reita »

Z mainstreamowych portali randkowych korzysta więcej mężczyzn niż kobiet, a do tego interesuje ich tylko konkretna grupa kobiet - poniżej 30, albo nawet 25rż, przynajmniej przeciętne z wyglądu, bezdzietne, bez rozwodów, bez depresji i innych problemów. Inne kobiety są niewidzialne. Nie ma się więc co dziwić, że niewielki podzbiór kobiet przyciąga tam więcej uwagi, niż ogół mężczyzn.

Pytasz, czemu ruch inceli w ogóle pojawił się w przestrzeni publicznej? Bo wielu ludzi prędzej zobaczy źdźbło w cudzym oku, niż belkę we własnym. Jeśli faktycznie tym mężczyznom tak bardzo doskwiera samotność, mają niby takie niewielkie wymagania i tak bardzo gdzieś, co ludzie powiedzą, to czemu nie rzucają się na kobiety zaniedbane (bo np. pochodzą z bardzo ubogich rodzin), z przewlekłymi chorobami, samotne 50cio latki, samotne matki z ciążą z gwałtu, kobiety z traumą po toksycznym partnerze czy dysfunkcyjnym domu, byłe prostytutki które już się tą branża nie zajmują, bo były do tego zmuszane lub po prostu uznały że to był błąd, no ale niestety przeszłość pozostała? Spokojnie w tych grupach znajdą kobiety chętne na związek, będące w stanie obdarzyć mężczyznę szczerym uczuciem. No ale zbudowanie z nimi relacji będzie się wiązało z dużo większym wysiłkiem, niż przyjście "na gotowe", czyli do ładnej, młodej kobiety bez żadnych poważnych problemów.
Mariusz pisze: 12 wrz 2022, 12:36 To co ja nazwałem kobiecą siłą jest wręcz przeciwieństwem własnego zdania. Właśnie o to chodzi, że kobiety teraz są pod ogromnym wpływem mediów tak telewizji jak i internetowych portali gdzie na siłę się im wmawia pewne cechy. To nie byłby problem gdyby była jakaś ilość kobiet w społeczeństwie dajmy na to 10-15% takich bardzo silnych, o męskich cechach charakteru.Problem jest wtedy jak taki model jest narzucany.
Tylko kobiety są pod wpływem mediów, mężczyźni już z telewizji i internetu nie korzystają? Bardzo ciekawe.
Kto niby taki model narzuca, potrafisz tych ludzi wymienić z imienia i nazwiska, posłużyć się jakimś źródłem? Bo ja co nie wejdę na babskie portale, to widzę że dominują tam artykuły o typowo babskiej tematyce - kosmetyki, moda, macierzyństwo, a nie żadne przerabianie kobiet na męskie.

No i powtórzę - zdecyduj się, czego oczekujesz od kobiet, bo na wszelkie typy mężczyzn które można określić jako alfa lecą przede wszystkim kobiety stereotypowo kobiece. Ja bym wręcz dodała, że często toksycznie kobiece - przesadnie emocjonalne, roszczeniowe, puste. I, o ironio, przeważnie "rozwój" jaki proponują innym mężczyznom redpille, MGTOW itd, to rozwój cech, które właśnie takie kobiety będą przyciągać.
Im bardziej kobieta niestereotypowa, tym większa szansa, że jakiś inny typ mężczyzny będzie jej się podobał.
Mariusz pisze: 12 wrz 2022, 12:36 Dla mnie ma. Uważam, że aseksualistą/aseksualistką jest ktoś kto nigdy nie uprawiał seksu i nie chce tego robić. Jeśli uznamy inaczej to jaki sens ma aseksualizm? W takim razie każdy w dowolnym momencie swojego życia może stać się aseksualny.
Bywa tak, że człowiek się nie dowie że jest aseksualny zanim nie zacznie współżyć. Ja np. całe życie myślałam, że jestem heteroseksualna, a dopiero relacja intymna mnie uświadomiła, że jestem aseksualna heteroromantyczna. Bo choć relacja romantyczna z mężczyzną + jakieś drobne czułości typu przytulasy są dla mnie potencjalnie atrakcyjne, to seks nie jest dla mnie ani przyjemny, ani do czegokolwiek potrzebny i najchętniej bym żyła w świecie, w którym on w ogóle nie istnieje. I dopiero wejście w związek pozwoliło mi połączyć kropki i zauważyć, że ja nigdy heteroseksualna tak naprawdę nie byłam.
Mariusz
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 9 wrz 2022, 15:02

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: Mariusz »

Czyli feminizm doprowadził do tego, że zwykli, przeciętni faceci mogą jedynie szczęścia szukać u boku takich kobiet jak podałaś wyżej, a wyrachowani, brutalni, agresywni zdobywają szczęście u tych najbardziej atrakcyjnych? To w tej chwili pośrednio napisałaś. Jeśli też uważasz, że biedna kobieta będzie zainteresowana facetem z niskimi zarobkami to już naprawdę jesteś w swoim świecie i z niego nie chcesz wyjść. Biedna kobieta chce wyjść przede wszystkim z tej biedy, zwłaszcza mając dzieci. Wyjść z biedy może tylko u boku faceta z odpowiednimi dochodami i odpowiednim statutem materialnym. Ne pisz mi tylko zdartego argumentu, że przecież feminizm wspiera związki gdzie to kobieta zarabia więcej co ma niby być dobre dla biedniejszych facetów. To raczej jak coś zwiążki gdzie on ma bardzo dużo, a ona ekstremalnie dużo. To typowa droga dla wielkomiejskiej elitki. Nie ma tu żadnej "szansy" dla facetów z niskimi dochodami. Chyba, że mówimy o jakichś wyzwolonych zdobywaczkach, które chcą się zabawić takim nieporadnym facetem. Jeśli zaś chodzi o te ładne, atrakcyjne kobiety sprzed 25 rokiem życia to wcale bym nie powiedział, że życie z nimi jest takie bezproblemowe. Może kiedyś tak było, ale dzisiaj każda kobieta musi stworzyć sobie problem by udawać najbardziej pokrzywdzoną. Nie mówiąc o tym, że w dzisiejszych czasach te kobiety są zbyt dumne by w ogóle spojrzeć na faceta z nie swojej ligi. Paradoks jest taki, że właśnie z tego powodu te kobiety będą w większości same, na własne życzenie.Nie ma żadnych badań, że na samców alfa lecą te kobiety "toksycznie kobiece". Nie wiem co masz na myśli pisząc o toksyczej kobiecości ale zbyt dużo widziałem w życiu par, które by CIę bardzo zaskoczyły i zburzyły Twój feministyczny obraz świata. Redpille?MGTOW? widzę, że siedzisz w temacie dość mocno....co mnie obchodzą jakieś ruchy inceli? Nie jestem znawcą tej grupy bo do niej nie należę. Napisałem tylko, że jest to element większej układanki i większego problemu. Robi się pewien problem społeczny z tzw. ludźmi niepotrzebnymi w XXI wieku, którzy cokolwiek by nie robili nie odniosą sukcesu w życiu zawodowym i będą sami. Feministki dostrzegają tradycyjnie tylko kobiety i za nic w świecie nie dostrzegą problemów męskich. Pisanie o krzywdach męskich to niewygodny temat, a taka postawa to przecież nic innego jak szowinizm. Czytałem ostatnio opracowanie, że nawet gdyby wszystkie samotne kobiety zdecydowały się na związek, to jakiś milion facetów w Polsce będzie samych. Brakuje dla nich kobiet poprostu.
Awatar użytkownika
reita
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2019, 19:03

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: reita »

Mariusz pisze: 13 wrz 2022, 08:56 Czyli feminizm doprowadził do tego, że zwykli, przeciętni faceci mogą jedynie szczęścia szukać u boku takich kobiet jak podałaś wyżej, a wyrachowani, brutalni, agresywni zdobywają szczęście u tych najbardziej atrakcyjnych? To w tej chwili pośrednio napisałaś.
Nie, przeciętni faceci zazwyczaj łączą się z przeciętnymi kobietami. Mężczyźni narzekający, że absolutnie żadna kobieta ich nie chce (choć sami wielu kobiet w ogóle nie dostrzegają) i szukający głównej przyczyny swoich problemów osobistych w światowym spisku, to póki co mniejszość.
Społeczeństwa, w których nieliczni mężczyźni będący na szczycie mają wiele kobiet (nie zawsze dlatego, że te kobiety chcą z nimi być, po prostu nikt ich nie pyta o zdanie), a reszta prawie nic, to są na Bliskim Wschodzie lub innych skrajnie patriarchalnych rejonach, nie mających nic wspólnego z feminizmem.
Mariusz pisze: 13 wrz 2022, 08:56 Jeśli też uważasz, że biedna kobieta będzie zainteresowana facetem z niskimi zarobkami to już naprawdę jesteś w swoim świecie i z niego nie chcesz wyjść. Biedna kobieta chce wyjść przede wszystkim z tej biedy, zwłaszcza mając dzieci. Wyjść z biedy może tylko u boku faceta z odpowiednimi dochodami i odpowiednim statutem materialnym.
Daruj sobie taki ton, jeśli chcesz ze mną dyskutować, no ale jeszcze Ci odpiszę.
W ekstremalnie patriarchalnych społeczeństwach kobieta faktycznie może wyjść z biedy TYLKO poprzez wiszenie na facecie, ale nie w środku Europy, mając dostęp do edukacji, internetu i szereg możliwości ku temu, by się wzbogacić przede wszystkim dzięki własnej pracy, tak samo jak mężczyźni. Są różne badania z których wynika, że w społeczeństwach bardziej egalitarnych jak większość Europy, kobiety są bardziej skłonne do wiązania się z mężczyznami np. gorzej wykształconymi od nich, bo gdy same są wykształcone to małżeństwo z materialistycznych pobudek przestaje być jedynym realnym scenariuszem do podniesienia swojego statusu.
Ale nawet jeśli i tak woli się bogacić nie poprzez rozwój, a przez wiszenie na facecie, to jeśli sama zarabia minimum krajowe to nawet wchodząc w związek z facetem zarabiającym też minimum domowy budżet się zwiększy, a część kosztów zmniejszy, bo będą dzielone przez 2 osoby. Jak liczy na to, że jakiś milioner tak po prostu przejmie się jej biednym losem i obsypie złotem za nic, no to raczej się przeliczy, więc niech lepiej mierzy siły na zamiary.
Mariusz pisze: 13 wrz 2022, 08:56 Nie ma żadnych badań, że na samców alfa lecą te kobiety "toksycznie kobiece". Nie wiem co masz na myśli pisząc o toksyczej kobiecości
Z grubsza to, co wstępnie napisałam, czyli najbardziej kobiece wady doprowadzone do ekstremum - przesadna emocjonalność, roszczeniowość, materializm, samemu od siebie dając niewiele. Niby faceci ciągle na takie baby narzekają, ale jak przychodzi co do czego to żadna tego typu dziewczyna jaką znam nie ma problemu ze znalezieniem partnera, albo nawet męża. Pod warunkiem, że jest ładna.
Redpille itd jako rozwój dla innych mężczyzn proponują najczęściej egoizm, wyścig szczurów dla statusu, ciemną triadę i niedążenie do wszelkich koncepcji kojarzonych z długoterminową relacją (małżeństwo, dzieci). Inaczej mówiąc, proponują wyrobienie w sobie cech, które predysponują do relacji z przede wszystkim tymi najbardziej toksycznymi kobietami.
Mariusz pisze: 13 wrz 2022, 08:56 Jeśli zaś chodzi o te ładne, atrakcyjne kobiety sprzed 25 rokiem życia to wcale bym nie powiedział, że życie z nimi jest takie bezproblemowe. Może kiedyś tak było, ale dzisiaj każda kobieta musi stworzyć sobie problem by udawać najbardziej pokrzywdzoną.
Dziękuję za przyznanie mi racji. Czyli może robić dramy o byle co, fochać co drugi dzień, traktować faceta jak bankomat, ale jak będzie atrakcyjna to mimo tego będzie mieć adoratorów. Natomiast kobiety spokojne, niematerialistyczne, ale brzydkie czy z jakimiś innymi problemami nie są w ogóle dostrzegane, no bo na co komu brzydka kobieta albo z traumą?

Mariusz pisze: 13 wrz 2022, 08:56 Pisanie o krzywdach męskich to niewygodny temat, a taka postawa to przecież nic innego jak szowinizm.
Nigdzie nie napisałam, że mężczyźni nie mają swoich problemów. Nie dyskutuj z tezami, których nikt nie stawia.

Ja tu cały czas próbuję pokazać pewną symetrię, że obie płcie przy szukaniu partnera kierują się prawie identycznymi mechanizmami, jedynie forma jest trochę inna. Mężczyźni powszechnie nazywani incelami krytykują różne zachowania u kobiet i w przypadku części kobiet mogą nawet mieć rację, ale nie zauważają że sami popełniają te same błędy co te kobiety. Np. krytykują kobiety, które lecą na badboyów, jeśli są przystojni, ale nie widzą tego że mężczyźni mogą chcieć zołzy, jeśli są ładne. Sam zacząłeś tę dyskusję od zarzutu że złe kobiety nie chcą facetów z nałogami czy brzydkich, ale na myśl o tym, żeby faceci zaczęli podrywać kobiety brzydkie czy z traumami się wzdrygasz.
Obie płcie generalnie są wygodne. Ani przeciętna kobieta nie chce bezdomnego, ani przeciętny facet nie chce brzydkiej i zakompleksionej i stopniowo budować w nich atrakcyjność. Obie płcie chcą partnera atrakcyjnego tu i teraz. I to jest pułapka dla obu płci, bo owszem, budowanie atrakcyjności w osobie nieatrakcyjnej wiąże się z dużym wysiłkiem, ale ostatecznie uzyskujesz partnera nie tylko atrakcyjnego, ale też emocjonalnie przywiązanego do Ciebie, bo razem przeszliście drogę rozwoju. Za to ludzie którzy już swoją atrakcyjność zbudowali i już są atrakcyjni dla innych, mają wybór. Mogą stawiać wymagania czy roszczenia. Trzeba się wtedy poważnie zastanowić, czy mam w sobie coś na tyle unikatowego, żeby ta atrakcyjna osoba chciała zostać akurat ze mną, a nie pójść do kogoś innego.
Różnica jest tylko w tym, co ogół płci uważa za atrakcyjne w płci przeciwnej.

Zaczynam myśleć, że aseksualizm to błogosławieństwo. Nie mając tych potrzeb jest się wolnym, nie podejmuje się wyborów kierowanych popędem. Można usiąść z boku i spokojnie i obiektywnie obserwować i analizować cały ten matrymonialny cyrk.
Awatar użytkownika
pingwinka
ASiołek
Posty: 99
Rejestracja: 13 wrz 2016, 21:22

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: pingwinka »

Mariusz pisze: 9 wrz 2022, 19:59
Pingwinka, prawda w oczy kole więc się wyzywany tak? Incel to taka modna teraz obelga jest, prawda? Tylko pomyśl tak , co sprawiło, że coś takiego jak ruch inceli się w ogóle pojawiło w przestrzeni społecznej? Najłatwiej to kopać leżącego.
Prawda xD I nigdzie cię nie wyzywam, ale wiem że czytanie ze zrozumieniem bywa ciężkie, gdy jest się tak zaślepionym nienawiścią do kobiet i zajętym obwinianiem ich za własne niepowodzenia. Gdyby NIEKTORZY faceci nie uważali, że seks im się należy za samo istnienie, to inceli by nie było, proste. Ale kobiety nie są winne nic facetom (tak samo w drugą stronę) i mogą odrzucać kogo chcą (tak samo jak faceci mogą odrzucać kobiety, które im nie odpowiadają) i uprawiać seks z kim chcą. A to że jakiegoś faceta żadna nie chce, to już wina tego faceta, a nie kobiet.

I tak, uwielbiam kopać tych, którzy szukają błędów wszędzie poza sobą
Awatar użytkownika
not
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2022, 12:36

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: not »

TL;dr: kobiety zue, daj wsadzić, plz, Im mr. Niceguy



Nie rozmawiajcie z tym typem, proszę was. Albo troll, albo incel, tak czy siak nie dojdziecie do niczego.
Awatar użytkownika
reita
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2019, 19:03

Re: Pytanie do kobiet aseksualnych

Post autor: reita »

not pisze: 25 wrz 2022, 19:33 Nie rozmawiajcie z tym typem, proszę was. Albo troll, albo incel, tak czy siak nie dojdziecie do niczego.
A ja myślę, że takie osoby dobrze jest merytorycznie punktować, zamiast obrażać czy ignorować, bo to tylko sprawi że utwierdzą się w swoich poglądach. Nawet, jeśli OP zdania nie zmieni, to może innej osobie z podobnym mindesetem która trafi na ten wątek, da on coś do myślenia.

Wydaje mi się, że kiedyś udało mi się delikatnie skruszyć zacietrzewiony światopogląd osoby głoszącej podobne tezy co OP. Misja wydawać by się mogło niemożliwa, bo koleś nie dość że siedział w tym po uszy od lat, to jeszcze prowadził social media o tej tematyce ze średnimi zasięgami. A jednak jakiś czas po dyskusji z nim zauważyłam bardziej otwarty światopogląd w jego postach i uwzględnienie części moich argumentów.
ODPOWIEDZ