Niedepilowanie się kobiet

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Viljar »

Nie w tym rzecz: Chodzi o to, że inaczej jest, jak myśli się i mówi o anonimowych ludziach, a inaczej, jak rozmawia z osobą siedzącą na drugim końcu stołu. To jednak mocno działa na człowieka.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Rashek
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2019, 00:31

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Rashek »

Viljar pisze: 30 sie 2019, 19:23 Brzmiało ono tak: "Uważasz moje włosy na nogach za obleśne? A swoich nie?".
- Kochanie, może ogoliłabyś nogi?
- A co, nie podobają ci się? Może ty ogolisz swoje? Uważasz swoje nieogolone nogi za obleśne?
<mansbrainerror.exe>za dużo pytań, ale się nakręciła, dobra trzeba zdać shittest <>
A) Tak, moje nogi nie są tak piękne jak Twoje
B) Masz świetne nogi, ale ogolone wyglądają jeszcze lepiej.
C) A jak ja przytyłem, co uwydatniło ginekomastię, to prosiłaś, by coś z tym zrobić. Nie podobały ci się moje cycki? Ja Twoje ubóstwiam!
D) Moje byłyby bardziej obleśne po ogoleniu, bo jestem samcem.

- Najlepsza odpowiedź to C.
Inne są kanony atrakcyjności dla mężczyzn i kobiet. Rozbudowane, umięśnione ramiona i krata na brzuchu będzie w większości przypadków atrakcyjna u faceta i nieatrakcyjna u kobiety. Jak facetowi wyrosną cycki to wygląda obleśnie, jak kobieta ma bujne owłosienie na nogach, plecach i tyłku to dla większości ludzi będzie to obleśne, niezależnie czy jej się to podoba czy nie.
Viljar pisze: 30 sie 2019, 19:23 Niniejszym chciałbym powiedzieć, że przeczytałem to, co wcześniej pisałem w tym wątku i chciałem przeprosić za to, ze byłem głupi.
- A coś pan takiego strasznego nabazgrał?
- Wszystkich kart nie czytałem, ale w pierwszych wiadomościach pisał dość rozsądnie i podobnie do nas.
- Mógłby teraz wyznać: przepraszam, że pozwoliłem beznadziejnemu zauroczeniu lesbijką zrobić z siebie chorągiewkę.

Viljar pisze: 31 sie 2019, 21:36 Nie w tym rzecz: Chodzi o to, że inaczej jest, jak myśli się i mówi o anonimowych ludziach, a inaczej, jak rozmawia z osobą siedzącą na drugim końcu stołu. To jednak mocno działa na człowieka.
- Nie w tym rzecz: Chodzi o to, że ciężej wykrzesać inteligentną ripostę twarzą w twarz z kobietą, która nam się podoba. Nie wiem, czy tego nie badali czasem, że facet głupieje w kontakcie z podobającą mu się babką.
- Też mi odkrycie...
- Mam cię: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3394231/
- Wow. A teraz dajcie mi badanie doktora Obviousa, wykazujące, że trudniej mówić ludziom przykre rzeczy w twarz, niż w internecie. Zgadnijcie, która okazja sprzyja większej szczerości?
Kaszman
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2018, 14:40

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Kaszman »

Rashek pisze: 1 wrz 2019, 00:39
- Najlepsza odpowiedź to C.
Inne są kanony atrakcyjności dla mężczyzn i kobiet. Rozbudowane, umięśnione ramiona i krata na brzuchu będzie w większości przypadków atrakcyjna u faceta i nieatrakcyjna u kobiety. Jak facetowi wyrosną cycki to wygląda obleśnie, jak kobieta ma bujne owłosienie na nogach, plecach i tyłku to dla większości ludzi będzie to obleśne, niezależnie czy jej się to podoba czy nie.
No właśnie - DLA WIĘKSZOŚCI ludzi owłosienie na nogach kobiety będzie obleśne, ale już większość facetów nie ma kaloryfera na brzuchu i jest to standard.
Wg mnie problemu by nie było, albo raczej nie byłby on tak absurdalny, gdyby sporo kobiet było pewniejszych siebie. A teraz to ja sam bym nawet raczej nie chciałbym się spotykać z kobietą z owłosionymi nogami, bo nigdy nawet owłosionych nóg u żadnej nie widziałem i byłoby to dziwne dla mnie mimo, że paradoksalnie uważam, że powinno być raczej normalne.
Awatar użytkownika
Rashek
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2019, 00:31

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Rashek »

Kaszman pisze: 17 wrz 2019, 20:20 No właśnie - DLA WIĘKSZOŚCI ludzi owłosienie na nogach kobiety będzie obleśne, ale już większość facetów nie ma kaloryfera na brzuchu i jest to standard.
Odpowiednikiem owłosionych nóg u kobiety nie miał być brak widocznych mięśni brzucha, lecz męskie cycki, które standardem nie są (a w każdym razie nie powinny być). Przykład z mięśniami obrazuje ogólną zasadę, która kiedyś oczywista, dziś potrzebuje przypominania, a brzmi ona "różnimy się".
Kaszman pisze: 17 wrz 2019, 20:20Wg mnie problemu by nie było, albo raczej nie byłby on tak absurdalny, gdyby sporo kobiet było pewniejszych siebie. A teraz to ja sam bym nawet raczej nie chciałbym się spotykać z kobietą z owłosionymi nogami, bo nigdy nawet owłosionych nóg u żadnej nie widziałem i byłoby to dziwne dla mnie mimo, że paradoksalnie uważam, że powinno być raczej normalne.
- "Pewniejszych siebie", czyli otwarcie pokazujących futerko?
- Tego standardu już się nie odwróci.
- Gdyby nigdy taki trend nie wystąpił, pewnie facetom normalnie podobałyby się "naturalne" kobiece nogi.
- Tak myślisz? Gotowy na googlowanie?
- :shock: za bardzo przypominają męskie. Ale biologicznie powinny się facetom podobać, widocznie standard golenia za mocno wszedł w kanon piękna. Nic z tym się już nie zrobi.
- Zauważ, że już włosy na rękach nie wywołują niesmaku, może przez to, że nie są tak widoczne, a może te widoczne są po prostu usuwane.
Kaszman
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2018, 14:40

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Kaszman »

Nie da się ukryć, że się różnimy, i możesz mi wierzyć, że wiem o tym bardzo dobrze. Nie usprawiedliwia to jednak tak zupełnie innych standardów dla jednych i drugich. Zdaję sobie sprawę, że społeczeństwo właściwie zawsze (no chyba, że za kilkaset lat ? ale to już bez sensu gadać o takiej przyszłości) będzie bardziej zwracało uwagę na wygląd kobiet niż mężczyzn. Pytanie tylko czy nie przekraczamy granic absurdu z tymi standardami ? Wydaje mi się, że jest taki trend ogólny, ale oczywiście mogę się mylić i sam trend może się odwrócić. W końcu to tylko moje subiektywne odczucia i obserwacje.
Awatar użytkownika
Rashek
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2019, 00:31

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Rashek »

Kaszman pisze: 27 wrz 2019, 12:03 Nie da się ukryć, że się różnimy, i możesz mi wierzyć, że wiem o tym bardzo dobrze. Nie usprawiedliwia to jednak tak zupełnie innych standardów dla jednych i drugich.
- https://www.youtube.com/watch?v=NKxuAaQBnQU
- Czyżbyś pan chciał wyznaczać za ludzi standardy? Wzbiera w panu poczucie niesprawiedliwości?
- Z różnic, o których rzekomo dobrze wiesz, wynikają odmienne standardy. Chłopom się gładziutka skóra u bab podoba, babom u chłopów niekoniecznie.
- "Tak zupełnie innych"? Dlaczego odmienne preferencje u obu płci miałyby być czymś niesprawiedliwym? Czyżby pan był nietolerancyjny? Heterofob jeden!

Kaszman pisze: 27 wrz 2019, 12:03 Zdaję sobie sprawę, że społeczeństwo właściwie zawsze (no chyba, że za kilkaset lat ? ale to już bez sensu gadać o takiej przyszłości) będzie bardziej zwracało uwagę na wygląd kobiet niż mężczyzn.
- Gadać można, a sensu pozbawione jest jedynie przywiązywanie się do którejś z prognoz dotyczących tak odległej przyszłości...
- Szybko się to zmienia i teraz dużo bardziej niż kiedyś (sięgając pokoleń dziadków) patrzy się na męski wygląd. Jeśli sądzisz, że dla kobiet wygląd mężczyzny to sprawa drugorzędna, to żyjesz w iluzji, jest jedno z najważniejszych kryteriów atrakcyjności dla obu płci. Nie mówi się jeszcze o tym w pełni otwarcie, bo kulturowo byłoby to "płytkie", ale natury nie oszukasz. Standardy atrakcyjności męskiego wyglądu też idą w górę. 20 lat temu dużo mniej osób chodziło na siłownię w celach sylwetkowych, dbałość o fryzurę sprowadzała się do stosowania szamponu i ewentualnie grzebienia, a ubranie miało być przede wszystkim wygodne.
- Racz też zwrócić uwagę, że mężczyzna latem w pracy co do zasady nie może pojawić się w krótkich spodenkach, nawet jeśli upał napierdziela powyżej 30 stopni, a klimatyzacja niedomaga lub jej brakuje. Kobiety mogą sobie pozwolić na bardziej dopasowany do temperatury ubiór.
- Pewnie dlatego, że golą nogi! :lol:
- Na wygląd kobiecy zwraca się uwagę w takim stopniu dlatego, że kobietom tylko tyle potrzeba do zwrócenia seksualnej uwagi facetów, to wystarczający bait. Faceci z kolei muszą spełnić więcej wymagań dotyczących innych sfer życia, żeby przyciągać uwagę kobiet. Jeśli więc chcesz tu walczyć z wielką niesprawiedliwością, dowiedz się najpierw której płci łatwiej jest znaleźć związek. Spoilerując: jest większy popyt na kobiety ze strony mężczyzn, czyli automatycznie kobiety mogą tu przebierać i mniej muszą się starać. To już nawet spora część asek z tego forum ma, miało facetów lub zalotników seksualnych, choć wiadomo, że dla tych typków seks ma duże znaczenie, to jednak są tak zdesperowani, że startują do aseksualistek.
- A co byłoby męskim odpowiednikiem niedopuszczającej seksu kobiety na rynku matrymonialnym osób seksualnych?
- Ferdynand Kiepski? Nie obrażając nikogo.
- Wykształcenie niepełne podstawowe i patologiczna niechęć do podjęcia pracy zarobkowej. Rozchwytywana partia, może i trafne porównanie, nie mnie oceniać...
- W ogóle... co to jest za problem wziąć maszynkę, piankę i przejechać? Miliony czy tam miliardy facetów goli sobie mordy regularnie i jakoś nie słychać narzekań "taki ja biedny, że ciągle mi te włosy gębę zarastają".
- Ale oni mogą się nie ogolić i nie spotkają się z negatywną reakcją społeczeństwa...
- Chyba że mają zarost jak taki Gonciarz... wielu nie chce po prostu mieć zarostu i z tego powodu "musi" się golić.
- Żeby męskie nogi mogły zostać uznane za atrakcyjne, potrzeba biegać, ćwiczyć siłowo albo uprawiać jakiś sport pokroju piłki kopanej. Kobiecie często wystarczy je ogolić (a jak zacznie poważniej ćwiczyć, to już w ogóle może zostać instagramową gwiazdą). Kto tu ma łatwiej?
Kaszman pisze: 27 wrz 2019, 12:03 Pytanie tylko czy nie przekraczamy granic absurdu z tymi standardami ?
- To se nie przekraczaj i miej standardy według własnego uznania.
- Nie zbywaj go tak, może zauważył niepokojącą tendencję kulturową w postaci przywiązywania nadmiernej wagi do wyglądu zewnętrznego.
- No i co zrobisz, nic nie zrobisz.
- Zawsze można wyśmiewać ludzi, którzy w pogoni za urodą przeginają.
- O nie, jak śmiesz krytykować kogoś za wybory życiowe, ty brzydki nietolerancyjny...
- Wszystkich będę krytykował, a co! Kultura obrazka i wideo rozkwitająca w sieci sprzyja powierzchownej ocenie człowieka i priorytetyzacji sfery wizualnej przy spłyceniu jakości relacji międzyludzkich i nastawieniu na szybką satysfakcję. Skoro każdy jest dostępny na wyciągnięcie smartfona, to żadne spotkanie, ani żadna rozmowa nie jest ważna. Skoro jest dostępnych tak wiele osób, to możemy kolejne wywalać ze swojego życia z przeświadczeniem, że nie ma ludzi niezastąpionych. Kiedyś: "ma trochę włosków na nogach, ale świetnie się dogadujemy", teraz "gada się nawet spoko, ale nieogolone nogi to przegięcie, next one please".
- Kiedyś kurła było...
Wiolonczela
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2020, 09:31

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: Wiolonczela »

Kobieta z włosami pod pachami jak i też mężczyzna odpychają mnie. Czasem sama nie golę nóg, ale jest to tylko przypadek. Lubię ogolone ciała.
Awatar użytkownika
not
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2022, 12:36

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: not »

wątek już trochę martwy, ale dla mnie ważny, więc: nie golę się. żal mi czasu, pieniędzy, swojego komfortu i skóry. i tak od trzech lat: jak temperatury mocno podskakują, to przycinam włosy pod pachami, bo czasem nie ma się jak odświeżyć w ciągu dnia w terenie i jest to niekomfortowe. noszę krótkie spodenki, czasem sukienki, nie mam z tym problemu, mieszkam w dużym mieście i maks nieprzyjemności jakiej doświadczyłam, to krzywe spojrzenia lub oglądanie się.
byłam w tym czasie w relacjach z mężczyznami, nikt nie miał z tym problemu - a jakby ktoś miał z tym problem, to i tak nie chciałabym się z taką osobą spotykać. teraz mieszkam z kobietą, która też się nie depiluje i obie czujemy się z tym równie swobodnie, więc czasem jedynie się śmiejemy, gdy ktoś się na nasze nogi zagapi.
i muszę przyznać, że czuję się znacznie lepiej - jasne, pierwsze miesiące oznaczały tłumaczenie sobie "hej, dziewczyno, to tylko włosy, twoje włosy, nic w nich złego", bo wiadomo jak bardzo mamy wbite we łby sztucznie stworzone kanony piękna, ale po jakimś czasie przyzwyczaiłam się, nogi traktuję zupełnie neutralnie, włosy pod pachami mi się podobają.
paletafioletu
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 13 paź 2019, 12:28

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: paletafioletu »

Znam osoby które mają jasne i delikatne owłosienie i u nich nawet bez depilacji nie jest źle. Sama niestety nie należę do takich osób, więc mimo że nie jest to przyjemne to jednak się depilację😃 Jednak ciemne owłosienie nie jest dla mnie przyjemne, nawet nie mówię o czyimś ale o swoim.
Awatar użytkownika
reita
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2019, 19:03

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: reita »

Cały czas nadziwić się nie mogę, że wystarczyło raptem jedno stulecie (albo i mniej) silnej presji na idealnie gładkie ciało u kobiet 24/7, by coś tak całkowicie naturalnego jak owłosienie na ciele u każdego, kto przeszedł okres dojrzewania, nabrało rangi wybryku natury i było powodem do generowania flamewara w kategorii "Kontrowersje", jeśli mowa o owłosieniu kobiecym :D

Ja już pomijam kwestie czasowe czy finansowe, bo przecież nogi mają większą powierzchnie do golenia niż męski zarost (który NIE MUSI, lecz MOŻE być często golony, jak z resztą każdy inny element męskiego ciała). Ale nie każda skóra dobrze znosi częsty kontakt z maszynką i innymi akcesoriami do usuwania owłosienia. Może reagować nadmiernym podrażnieniem, wrastaniem włosków, odrastaniem jeszcze silniejszego owłosienia. Laser? Jest to jakaś myśl, ale po pierwsze to dość droga impreza, po drugie nie każda go może zrobić, po trzecie moim zdaniem w zimę futerko się przydaje, więc lepiej nie usuwać go trwale :D O depilacji okolic intymnych nie wspominając, chyba większość ginekologów jest zgodna, że to wcale nie jest zdrowe.

Mężczyźni też na ogół mają grubszą skórę, która lepiej reaguje na częste golenie zarostu.

Argumentu, że "kobieta ma być delikatniejsza" też nie kupuję, bo przecież nawet jakby statystyczna kobieta się nigdy nie goliła, to najprawdopodobniej i tak będzie miała delikatniejsze owłosienie niż statystyczny facet.

Podsumowując, moim zdaniem nie ma co przekładać swojego komfortu nad cudzy, a już na pewno nie nad komfort ludzi których nawet się nie zna. Jak którejś golenie się przynosi więcej dyskomfortu niż komfortu, to nie powinna tego robić. Choć faktycznie nie jest łatwo się wyłamać, gdy niemal 100% kobiet tej presji uległo. Szczególnie w wieku nastoletnim - niestety tradycyjne wychowanie dziewczynek nie rozwija w nich asertywności i stabilnego poczucie własnej wartości, a to jest niezbędne jeśli chcesz być jedną na 1000 która się wyłamie, bo w takim przypadku jakaś forma ostracyzmu społecznego jest niemal pewna i trzeba umieć go olać i robić swoje. Wiele kobiet się tych cech uczy dopiero w życiu dorosłym. Chociaż chyba jednak wcale nie tak wiele biorąc pod uwagę, ile z nas bez kwestionowania posłusznie wykonuje to co propagują media czy różne grupy religijno-polityczne niczym owieczki.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Niedepilowanie się kobiet

Post autor: zewsząd i znikąd »

reita pisze: 26 wrz 2022, 19:54 niestety tradycyjne wychowanie dziewczynek nie rozwija w nich asertywności i stabilnego poczucie własnej wartości, a to jest niezbędne jeśli chcesz być jedną na 1000 która się wyłamie, bo w takim przypadku jakaś forma ostracyzmu społecznego jest niemal pewna i trzeba umieć go olać i robić swoje. Wiele kobiet się tych cech uczy dopiero w życiu dorosłym.
O, o, o. Nic dodać, nic ująć. Ja to obserwuję z olbrzymim zaniepokojeniem, bo problem ma między innymi spore przełożenie na życie kobiet aseksualnych.
Na forum AVEN wielokrotnie spotykałam młode kobiety, które są w związku z nieaseksualnym partnerem i piszą, że "czułyby się winne, gdyby miały go zmuszać do rezygnacji z seksu". Uważam to za problem ewidentnie upłciowiony - problem wynikający właśnie z wychowania dziewcząt do nieasertywnego nastawienia, do "niesprawiania innym przykrości", do przekonania, że potrzeby innych osób są z jakiegoś powodu ważniejsze, wręcz do braku poczucia własnej odrębności. I jak widać, takie wychowanie prowadzi ostatecznie do tego, że kobiety nierzadko skłonne są działać na własną szkodę, gdy odmienny wybór stoi w sprzeczności z wartościami, które wpojono im jako obowiązkowe dla dziewcząt.
ODPOWIEDZ