Czy lubicie być komplementowani?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
Adelaide
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2022, 14:13
Lokalizacja: Gdynia

Czy lubicie być komplementowani?

Post autor: Adelaide »

Ja tak, ale nie przepadam za tymi dotyczącymi wyglądu
Awatar użytkownika
Alys27
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 8 sty 2022, 22:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy lubicie być komplementowani?

Post autor: Alys27 »

Nie lubię być w centrum uwagi, więc często komplementy dotyczące mojego wyglądu nie sprawiają mi przyjemności, wręcz mnie peszą. Często też mam wrażenie, że mogą nie być szczere. Zdecydowanie wolę komplementy dotyczące moich talentów czy osiągnięć, gdy udało mi się komuś zaimponować.
Do tej pory pamiętam najlepszy komplement w życiu od kolegi z uczelni - powiedział, że jestem materiałem na świetnego kumpla. Ktoś mógłby powiedzieć, że właśnie zostałam zepchnięta do friendzonu, ale tak naprawdę tak mi się wtedy miło i dobrze zrobiło i w ogóle jakbym urosła o parę centymetrów z jakiejś takiej dziwnej dumy, że on uznał mnie za wartą jego zaufania i że dobrze się czuje w moim towarzystwie ;)
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy lubicie być komplementowani?

Post autor: pawcio1978 »

Nie lubię być komplementowany
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Czy lubicie być komplementowani?

Post autor: AlterEcho »

Lubię, ale we właściwym momencie i we właściwej formie. Nie byłabym wcale zachwycona, gdyby np. kolega z pracy, z którym czasem zamienię parę zdań, nagle zaczął sypać komentarzami na temat mojego wyglądu... choćby i najbardziej pozytywnymi.
Komplementy odnośnie jakichś osiągnięć, zrobienia czegoś dobrze to trochę co innego, to moim zdaniem można traktować swobodniej.
krychu_m
łASuch
Posty: 186
Rejestracja: 5 lis 2017, 20:27

Re: Czy lubicie być komplementowani?

Post autor: krychu_m »

Myślę, że znacznie lepiej usłyszeć komplement od kogoś, niż go sobie samemu powiedzieć (chyba że dbamy o automotywację), ale tylko wtedy, gdy ten komplement jest rzeczywiście szczery. Nad komplementem nie powinno się długo myśleć, najlepiej uśmiechnąć się i zapomnieć bo inaczej można popaść w samozachwyt i spocząć na laurach. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adam2409
ASiołek
Posty: 93
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:43

Re: Czy lubicie być komplementowani?

Post autor: Adam2409 »

Lubię komplementy, aczkolwiek czasem zastanawiam się czy były szczere. Jednak mnie skutecznie poprawiają mi humor :).
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Czy lubicie być komplementowani?

Post autor: Heremis87 »

Nie lubię, zawszę czuję się wtedy zawstydzony.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ