Lubisz dzieci?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy lubisz dzieci?

Tak
102
25%
Nie
178
44%
Czasami
79
19%
Zależy jakie (i wpisz jakie w osobnym poście)
48
12%
 
Liczba głosów: 407

Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Lubisz dzieci?

Post autor: Małgorzata95 »

Vii pisze: 30 lip 2020, 22:59 Irytują mnie i obrzydzają, ale staram się tego nie okazywać w ich obecności, zachowując chłodną obojętność. Jeszcze bardziej wkurza mnie podejście dorosłych do dzieci. Głupieją. Ok. Może źle się wyraziłam, ale całe to szczebiotanie, gruchanie i masa zdrobnień...ludziee. Gdy przez dłuższy czas muszę słuchać babć, cioć na rodzinnych spotkaniach, to chce mi się krzyczeć :dash:
Przez kilka godzin dzieci są ok, ale faktycznie, zachowanie dorosłych jest okropne. Dużo osób mówi do dzieci jak do idiotów, wciskają im jedzenie, pozwalają na wszystko. Znam taką matkę, która najpierw nawrzeszczy na dziecko, przeklina je, a potem przy obcych chce je wycałować na śmierć, mówi że kocha je najbardziej na świecie, bo jest jej całym sensem życia... :/
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Lubisz dzieci?

Post autor: Hazel »

Nie lubię dzieci.
Do tego nie umiem rozmawiać z dziećmi i mam tak od dawna, być może dlatego, że przez całe życie miałem kontakt tylko z rówieśnikami bądź ludźmi starszymi ode mnie (oprócz młodszej siostry).
Obecnie nawet w dalszej rodzinie praktycznie nie ma małych dzieci i nastolatków, więc przynajmniej z tym nie mam problemu.
Teraz najbardziej nie lubię tego, że właściwie nie ma jak zwrócić uwagi dzieciakom, które łobuzują na osiedlu; kompletnie nic sobie nie robią z uwag, są bezczelne.
GG: 3498837
Wiolonczela
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2020, 09:31

Re: Lubisz dzieci?

Post autor: Wiolonczela »

Dzieci trzeba wychowywac I zajmowac sie nimi. Rozmawiac, znać ich uczucia i problemy, jeżeli dziecko wychowuje telewizor lub telefon stanie się nieznośne. I takich dzieci nie lubię.
Awatar użytkownika
Adam2409
ASiołek
Posty: 93
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:43

Re: Lubisz dzieci?

Post autor: Adam2409 »

Lubię te spokojniejsze, które potrafią się zachować.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Lubisz dzieci?

Post autor: Heremis87 »

Lubię dzieci, przy czym nie chce mieć swoich. Jestem wujkiem, dzieci brata nieraz odwiedzają, strasznie psocą i dużo wymuszają. Ale to w końcu dzieci, sam pamiętam, co robiłem jako dziecko. W ogóle współczuję dzieciom w obecnych czasach...
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Lubisz dzieci?

Post autor: urtika »

Heremis87 pisze: 7 sty 2023, 00:18 W ogóle współczuję dzieciom w obecnych czasach...
Dlaczego? Ja akurat uważam, że kiedyś dzieci miały trudniej i gorzej niż dzisiaj.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Lubisz dzieci?

Post autor: Heremis87 »

urtika pisze: 7 sty 2023, 13:39
Heremis87 pisze: 7 sty 2023, 00:18 W ogóle współczuję dzieciom w obecnych czasach...
Dlaczego? Ja akurat uważam, że kiedyś dzieci miały trudniej i gorzej niż dzisiaj.
Właśnie dlatego,że mają za dobrze, mogą mieć w przyszłości gorzej. Sam widzę u dzieci brata jakimi treściami są bombardowane w bajkach do tego uzależnianie od technologii, mam wrażenie, że teraz dzieci mniej się bawią na podwórkach niż kiedyś gdy sam byłem dzieckiem. Nieraz widziałem dzieciaki i młodzież które siedziały obok siebie ale tak wpatrzone w telefony jakby nie było nikogo obok nich. Do tego jeszcze coraz więcej szkodliwej chemii w żywnościach, coraz więcej dzieci ma różne uczulenia, choroby w tym z autoagresji.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ