Astrologia wedyjska - Nakszatra

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: Heremis87 »

Ostatnio zainteresowała mnie astrologia wedyjska, która jest o wiele bardziej złożona.

Zapewne znasz swój znak zodiaku, ale czy słyszałaś o Nakszatrach? To element horoskopu wedyjskiego. Nakszatr jest 27, a każda z nich dzieli się na 4 pady, co w sumie daje aż 108 rodzajów osobowości.
Poniżej znajdź swoją Nakszatr i sprawdź jej znaczenie:

Aświni. Gwiazda Energii (13 - 27 kwietnia) - jesteś osobą temperamentną, niecierpliwą i uwielbiasz być w ciągłym ruchu. Niestety często sięgasz po używki. Zadbaj o dietę i zdrowy tryb życia.

Bharani. Gwiazda Umiaru (27 kwietnia - 11 maja) - znasz swoją wartość i cały czas dążysz do ideału. Lubisz wykwintne jedzenie i drogie ubrania. Jesteś osobą energiczną i kreatywną. Musisz jednak nauczyć się odpuszczać.

Krittika. Gwiazda Ognia (11 - 25 maja) - entuzjazm i determinacja to cechy, które cię wyróżniają. Masz magnetyczną osobowość i dużą szansę na sławę. Dzięki niezawodnej intuicji, ciężko cię oszukać. Cenisz sobie prawdę.

Rohini. Gwiazda Wzrostu (25 maja - 8 czerwca) - jesteś osobą o łagodnej i romantycznej naturze. Cenisz sztukę. Być może zostaniesz artystką? Masz spore szanse na spełnienie swoich marzeń. Uwielbiasz troszczyć się o partnera.

Mrigasirsza. Gwiazda Poszukiwań (8 - 21 czerwca) - jesteś łagodna, wrażliwa, ale też niestała. Pragniesz zmian, podróży, nowości w życiu. Chcesz zdobywać nową wiedzę. Jesteś urodzoną dziennikarką. Niestety trwonisz czas na błahe rzeczy, trudno ci się skupić.

Ardra. Gwiazda Celu (21 czerwca - 5 lipca) - dla ciebie najważniejszy jest cel i zysk płynący z jego realizacji. Jesteś osobą przedsiębiorczą, myślącą logicznie. Zawsze wszystko kalkulujesz, jednak zastanów się, czy nie jesteś zbyt wyrachowana. Zacznij doceniać to, co masz.

Punarvasu. Gwiazda Rewitalizacji (5 - 19 lipca) - przyciągasz bogactwo i masz wiele talentów. Nie brakuje ci pomysłów, które łatwo wprowadzasz w życie. Możesz liczyć na sukcesy w biznesie i powodzenie towarzyskie.

Puszia. Gwiazda Opieki (19 lipca - 2 sierpnia) - jesteś osobą wrażliwą, emocjonalną, masz dobrą intuicję i pragniesz pomagać innym. Niestety bywasz naiwna, cierpisz z powodu zbytniego zaangażowania w relacje. Musisz nauczyć się nabierać dystansu do pewnych osób.

Aślesza. Gwiazda Węża (2 - 16 sierpnia) - jesteś inteligentna, ale też podejrzliwa i przebiegła. Snujesz intrygi i jesteś przewrażliwiona na swoim punkcie. Często potrzebujesz medytacji i odosobnienia.

Magha. Gwiazda Królewska (16 - 30 sierpnia) - jesteś ambitna, pewna siebie i charyzmatyczna. Cieszysz się szacunkiem innych i popularnością. Często jesteś obsadzana na wysokich stanowiskach. Masz zdolności aktorskie i oratorskie. Twoja wada jest uprzedzenie do innych kultur.

Purwa Phalguni. Gwiazda Pomyślności (30 sierpnia - 13 września) - cieszysz się powodzeniem niemal we wszystkich dziedzinach życia. Masz czarująca i uwodzicielska osobowość. Jedynie będąc w związku, uzyskujesz spokój. Niestety bywasz próżna.

Uttara Phalguni. Gwiazda Patronatu (13 - 26 września) - jesteś życzliwa, pomocna, spostrzegawcza i empatyczna. Czasem zapominasz o sobie, czujesz się osamotniona.

Hasta. Gwiazda Dłoni ( 26 września - 10 października)- jesteś pracowita, bardzo dbasz o szczegóły, masz duże poczucie humoru i intelekt. Jednak czasami za bardzo kalkulujesz. Możliwe, że miałaś trudny start w życiu.

Citra. Gwiazda Piękna (10 - 23 października) - uwodzicielska, lubisz otaczać się ładnymi przedmiotami, jesteś towarzyska. Jednak zbyt bardzo skupiasz się na sobie. Zacznij więcej pomagać innym.

Swati. Gwiazda Wolności (23 października - 6 listopada) - cenisz sobie niezależność i wolność. Jesteś kreatywna, hojna, empatyczna i nieco ekscentryczna. Szybko się nudzisz.

Viśakha. Gwiazda Jedności (6 - 19 listopada) - wyróżniasz się optymizmem, entuzjazmem, towarzyskością, nadzieją. Jesteś cierpliwa, choć mściwa. Seks jest dla ciebie ważny, mogą ci się przydarzać romanse i zdrady.

Anuradha. Gwiazda Oddania (19 listopada - 2 grudnia) - masz ogromną pasję do życia. Bywasz przewrażliwiona, często złościsz się i frustrujesz. Naucz się łapać dystans do pewnych kwestii, a będzie ci łatwiej żyć.

Dżieszta. Gwiazda Wojownika (2 - 15 grudnia) - odwaga, ambicja, ale też agresja, duma i arogancja - to cię wyróżnia. Pod tą gwiazdą rodzą się geniusze i eksperci – Einstein, Beethoven, Mozart.

Mula. Gwiazda Korzeni (15 - 28 grudnia) - jesteś optymistką, zawsze bronisz ideałów, w które wierzysz. Bez trudu zarabiasz pieniądze i nie przywiązujesz się do nich. Fascynujesz się nauką, filozofią, duchowością.

Purwa Aszada. Gwiazda Ambicji (28 grudnia - 11 stycznia) - jesteś osobą niezależną i odważną. Wyróżniasz się intelektem i jest ci pisana zawrotna kariera zawodowa. Skłonność do fanatyzmu może cię zniszczyć.

Uttara Aszada. Gwiazda Zwycięstwa (11 - 24 stycznia) - jesteś oddana wyższym wartościom. Chętnie angażujesz się w akcje charytatywne i pomoc potrzebującym. Kiedy brak ci wyższego celu, możesz popaść w lenistwo.

Śrawana. Gwiazda Słuchania (24 stycznia - 6 lutego) - jesteś świetną słuchaczką. Ludzie cenią w tobie empatię i dobre rady. Czasami do tego stopnia poświęcasz swoją uwagę innym, że zapominasz o sobie.

Dhaniszta. Gwiazda Bogactwa (6 - 19 lutego) - jesteś ambitna i posiadasz wiele talentów. Dzięki wiedzy, praktycznemu podejściu i licznym kontaktom łatwo zdobędziesz sukces i bogactwo. Musisz być jednak wytrwalsza w dążeniu do celu.

Szatabhisza. Gwiazda Uzdrawiania ( 19 lutego - 4 marca) - masz dar uzdrawiania. Jesteś osobą szczerą i tajemniczą. Choć często czujesz się samotna, to jednak najlepiej czujesz się w odosobnieniu.

Purwa Bhadrapada. Gwiazda Unikalności (4 - 17 marca) - to, co można o tobie powiedzieć to na pewno fakt, że jesteś niezwykle oryginalną osobowością. Wyróżniasz się kreatywnością, intelektem. Łatwo wpadasz w złość. Fascynują cię rzeczy nietypowe i unikalne.

Uttara Bhadrapada. Gwiazda Snu (17 - 31 marca) - jesteś oryginalna i kreatywna. Potrafisz panować nad swoimi emocjami. Raczej bezstresowo podchodzisz do życia. Uwielbiasz podróże. Często zagłębiasz się w swoje wnętrze. Masz poczucie, że nie pasujesz do tego świata.

Rewati. Gwiazda Miłości (31 marca - 13 kwietnia) - w życiu najważniejsza jest dla ciebie miłość i to na jej poszukiwania poświęcasz całą swoją energię. Jesteś osobą utalentowaną, wrażliwą i opiekuńczą.

Skopiowane ze strony:
https://www.se.pl/styl-zycia/porady/hor ... -M8f8.html

Mi wyszło Bharani. Gwiazda Umiaru
A Wam co wyszło?
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: pawcio1978 »

Uttara Aszada. Błędne koło.
Magnolia88
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2023, 16:31

Re: Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: Magnolia88 »

Ciekawy i godny uwagi temat, choć wymagający szerszego poznania.
Wg powyższego tekstu jestem: Szatabhisza, czyli Gwiazda Uzdrawiania. Ha! I już wiem skąd u mnie pragnienie podniesienia innych na wyższy poziom, a do tego zagadnienia zdrowia, medytacji, alternatywnych metod leczenia itd. Jedyne pytanie jakie mi się nasuwa w związku z tematem, jak połączyć namacalne formy z ich nienamacalną i wieczną esencją...
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: Heremis87 »

Magnolia88 pisze: 2 maja 2023, 10:25 Ciekawy i godny uwagi temat, choć wymagający szerszego poznania.
Wg powyższego tekstu jestem: Szatabhisza, czyli Gwiazda Uzdrawiania. Ha! I już wiem skąd u mnie pragnienie podniesienia innych na wyższy poziom, a do tego zagadnienia zdrowia, medytacji, alternatywnych metod leczenia itd. Jedyne pytanie jakie mi się nasuwa w związku z tematem, jak połączyć namacalne formy z ich nienamacalną i wieczną esencją...
Od kilku miesięcy interesują sie astrologią wedyjską i nawet zamówiłem analizę mojego układu astrologicznego, bardzo ciekawe rzeczy z tego wyszły aż sam jestem pod wrażeniem jak na podstawie daty, godziny i miejsca narodzin można wyczytać sporo rzeczy. Przy czym a ten astrologii bierze się pod uwagę znak słoneczny, księżycowy, ascendent oraz rozkład planet i domów astrologicznych.
Co do łączenia namacalnego i nienamacalnego materia to przecież bardzo skoncentrowana energia, na najgłębszym poziomie wszystko jest Jednym, tak przynajmniej mówią różne tradycje duchowe. Mnie też interesuje medytacja, zdrowie i alternatywne metody leczenia i co ciekawe w astrologii też jest na to wytłumaczenie.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Magnolia88
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2023, 16:31

Re: Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: Magnolia88 »

Heremis87, astrologia jest niezwykle interesująca ale mam wrażenie, że wciąż nie wiem o niej tyle, ile bym chciała... to ciągła nauka, zgłębianie wiedzy, analizy. Gdy już wydaje mi się, że że coś rozumiem, to nagle pojawia się jakiś inny aspekt, którego nie kojarzę i zaczynam dalej odkrywać, jakby od nowa. Astrologia wedyjska wydaje mi się jeszcze bardziej skomplikowana, a jakie jest Twoje zdanie gdy porównasz obie?
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: Heremis87 »

Magnolia88 pisze: 2 maja 2023, 21:04 Heremis87, astrologia jest niezwykle interesująca ale mam wrażenie, że wciąż nie wiem o niej tyle, ile bym chciała... to ciągła nauka, zgłębianie wiedzy, analizy. Gdy już wydaje mi się, że że coś rozumiem, to nagle pojawia się jakiś inny aspekt, którego nie kojarzę i zaczynam dalej odkrywać, jakby od nowa. Astrologia wedyjska wydaje mi się jeszcze bardziej skomplikowana, a jakie jest Twoje zdanie gdy porównasz obie?
Jest kilka kanałów na youtubie i stron w sieci, jeśli chcesz to podeślę w wiadomości prywatnej. Astrologia wedyjska uwzględnia także tzw. węzły księżycowe: Rahu-Ketu czyli w skrócie cele i zaszłości karmiczne. Mi astrologia wedyjska pokazała jak bardzo złożony jest to temat. Zacząłem się tym interesować jakoś w styczniu i powoli dalej czytam oraz analizuję w wolnym czasie. Poza tym ta astrologia może ujawniać pewne nieświadome tendencje i nie to co mówi na temat danej osoby nie oznacza jakiegoś przeznaczenia.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Magnolia88
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2023, 16:31

Re: Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: Magnolia88 »

Jest kilka kanałów na youtubie i stron w sieci, jeśli chcesz to podeślę w wiadomości prywatnej.
Ja też kilka śledzę ale myślę, że możemy się wymienić kanałami lub pozycjami książkowymi nt. astrologii, w końcu wiedzy nigdy za wiele ;)
Astrologia wedyjska uwzględnia także tzw. węzły księżycowe: Rahu-Ketu czyli w skrócie cele i zaszłości karmiczne.
Węzły księżycowe: północny i południowy, wchodzą w skład także tradycyjnej astrologii, więc to ciekawe, że astrologia wedyjska też je obejmuje.
astrologia może ujawniać pewne nieświadome tendencje i nie to co mówi na temat danej osoby nie oznacza jakiegoś przeznaczenia.
Zgadzam się, astrologia pokazuje obszary z którymi lepiej sobie radzimy i nad czym powinniśmy pracować. Nie jest to wyrocznia pod żadnym pozorem bo ostatecznie wszystko zalezy od naszych wyborów oraz świadomości.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: Heremis87 »

Jeszcze w temacie Bharani u mnie.
W sumie to jestem na pograniczu Ashwini i Bharani, wiec trochę z poprzedniego znaku może się udzielać: niecierpliwość, ciagł\y ruch, co do używek to namiętnie kawa i kakao.
Umiar mi by się przydał, bo łatwo popadam w skrajności. Wartość swoją znam dopiero od kilku lat, do ideału mniej lub bardziej dążę, bardzo ciężko mi odpuszczać coś sobie, ale pracuję nad tym. Wykwintne jedzenie lubię jak najbardziej, drogie ubrania niespecjalnie. Jestem energiczny i dość kreatywny.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Magnolia88
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2023, 16:31

Re: Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: Magnolia88 »

Właściwie opis Nakszatry dużo mówi i nawet nie trzeba wchodzić głębiej w horoskop wedyjski czy inny - wystarczy te rady wziąć do siebie, poukładać je w głowie i zacząć naprawdę przestrzegać aby pewne kwestie w życiu poprawić. Tylko pytanie, na ile my jesteśmy na to gotowi? Więcej napisze Ci na priv.
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Astrologia wedyjska - Nakszatra

Post autor: Dolly »

Oj chyba nam nasz znajomy troll powrócił na forum...
ODPOWIEDZ