Mała ilość fajnych miast w Polsce

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Odkrywca
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 7 lut 2022, 19:56

Mała ilość fajnych miast w Polsce

Post autor: Odkrywca »

Zauważyliście tendencje, że w Polsce dużo oferuje tylko część tych największych miast : Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, troszkę może Poznań?.
Są wielkie miasta gdzie jest dużo gorzej np. Katowice, Bydgoszcz czy Łódź. Jeśli natomiast chodzi o te z kategorii 100-200 tys. to już jest bardzo źle np. Opole, Zielona Góra, Bielsko-Biała, Wałbrzych czy te z aglomeracji Śląskiej itd. W miastach poniżej 100 tys jest już całkowita tragedia.Większość miast się wyludnia, nie powstają tam żadne ciekawe rzeczy, panuje marazm. Całe życie kulturalne, turystyczne, finansowe zostało przejęte przez kilka największych miast i ten proces postępuje. Przez to te wielkie miasta stają się nie do życia bo są poprostu przeludnione, a te mniejsze zamieniają się stopniowo w pustynie. Z tego co czytałem najgosza sytuacja jest w województwach Opolskim, Śląskim, Łódzkim oraz co chyba nikogo nie dziwi na "ścianie wschodniej, zwłaszcza Warmii i Mazurach i Lubelskim. Trzy pierwsze znam i mogę to potwierdzić. Obawiam się, że nawet gdyby ktoś postarał się to zatrzymać to skończy się na sztucznym dosypywaniu pieniędzy, rozbudowie socjału a nie jakiejś mądrej polityce opartej na sensowny program na lata.
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Re: Mała ilość fajnych miast w Polsce

Post autor: nightmare »

Zależy co kto lubi i jak definiuje, że miasto "dużo oferuje". Pochodzę z Łodzi i 23 lata mieszkałam w Łodzi. Jak odwiedzam miasto, to nie narzekam na nudę. Oczywiście w ostatnim czasie kilka fajnych miejsc nie przetrwało korony i się zamknęło ale to jak wszędzie. Uważam, że każde miasto ma coś do zaoferowania, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Mała ilość fajnych miast w Polsce

Post autor: Heremis87 »

Poniekąd coś w tym jest. Tyle, że mnie oferty wielkich miast i same wielkie miasta zniechęcają. Mieszkam w woj. opolskim w Nysie i nie uczestniczę w atrakcjach kulturalnych itp. Preferuję więcej czasu pośród Natury i raczej w samotności. Przy czym faktycznie, wielu moich znajomych ze szkoły opuściło Nysę i wyjechało do Opola, Wrocławia, Poznania albo za granice.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ