Walę tynki

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Walentynki to ja:

serdecznie p!@#$%^&!!!
46
37%
lubię :)
11
9%
traktuję obojętnie
68
54%
 
Liczba głosów: 125

Dolly
ASoholik
Posty: 1783
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Walę tynki

Post autor: Dolly »

Dziś rano, przeglądając Facebooka, trafiłam na całkiem zabawne zdanie, a brzmiało ono tak:
"Jeśli w Walentynki nie jesteś zakochany, to się nie przejmuj. We Wszystkich Świętych też nie musisz być martwy." :lol:
Hazel
AS gaduła
Posty: 433
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Walę tynki

Post autor: Hazel »

Z jednej strony mam świadomość, że to święto zostało przeszczepione do naszego kalendarza z krajów kultury anglo-saskiej, gdzie podchodzi się biznesowo do świąt (Black Friday, Boxing Day itp.) i głównie dlatego było, jest i będzie intensywnie promowane.
Z drugiej strony tego dnia zwykle jest mi smutno, mniej lub bardziej. Choć jestem ASem, to chciałbym mieć ukochaną osobę, a właściwie każdego roku tego dnia widzę, że do spełnienia się tego marzenia jest wciąż daleko :(
GG: 3498837
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Walę tynki

Post autor: Heremis87 »

Tak przy okazji to obchodziłem Walentynki gdy byłem w tzw. związkach, czyli ostatnio 12 lat temu. Poniekąd było to wymuszone i presja z zewnątrz. Poza tym nie jest to nasze święto, przyszło z Zachodu tak jak Hallowen. Jednak nie przeszkadza mi świętowanie przez innych, choć jestem sam, to miło popatrzeć na zakochane pary, choć co się kryje naprawdę w sercach ludzi tego nikt nie wiem. Dziś imieniny Walentyna, w chrześcijaństwie znany jest gł. św. Walenty, ja zaś bardziej cenię sobie Walentyna Egipcjanina, chrześcijańskiego gnostyka. Chyba z tej okazji przeczytam sobie Ewangelię Filipa kolejny raz ;)
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ