11 rodzajów aseksualizmu

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Jesteś:

A
14
7%
B
79
41%
C
79
41%
D
20
10%
 
Liczba głosów: 192

Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

11 rodzajów aseksualizmu

Post autor: Czarny »

Różnimy się miedzy sobą. W pewnym sensie można powiedzieć, że aseksualizm zawiera w sobie 4 podpodziały. Można też niektóre z nich podzielić na 3 części, jeśli chodzi o romantyczność, w sumie wychodzi nas 11 niemal oddzielnych orientacji seksualnych, wszystkie jednak są zdecydowanie aseksualne.


aseksualista typu A odczuwa podniecenie, ale nie uważa za atrakcyjne innych osób płci męskiej ani żeńskiej,
typ B uważa ludzi za atrakcyjnych, jednak nie odczuwa do nich pociągu fizycznego,
typ C zarówno odczuwa podniecenie jak i uważa ludzi za atrakcyjnych, lecz nigdy nie łączy w związku emocji z fizycznością,
typ D nie odczuwa podniecenia ani pociągu seksualnego.

Możemy też być hetero-, homo-, biromantyczni, lub też obojętni romantycznie (bo chyba nie aromantyczni, co nie?), w zależności od tego, czy czujemy miętę do przeciwnej płci, naszej, obu lub żadnej z nich.

Ach! Niestety nie da się zrobić tak długiej ankiety z 11 opcjami do wyboru, a szkoda. Więc zrobimy tak, że wybierzecie A, B, C lub D i w poście niżej dopiszecie, czy jesteście hetero-, homo-, biromantyczni, lub też obojętni romantycznie (zakładam, nie wiem czy słusznie, że "obojętni romantycznie" ma lepszy wydźwięk niż "aromantyczni")
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

ja jestem typ B heteroromantyczny

[Coś jeszcze!!!]
A nie dzieli się ze względu na romantyczność
B dzieli się na 3
C na 3
D na 4
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Typ: D
Romantyczność: obojętność romantyczna. :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Arilin
łASuch
Posty: 167
Rejestracja: 24 mar 2007, 01:44

Post autor: Arilin »

Ze mnie jest typ D
Salomea

Post autor: Salomea »

Teraz kurde ja: D :mrgreen:
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Ja zaznaczyłam "C", ale czy jest gdzieś dłuższe wyjaśnienie tego?
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

D, jak Daltonizm seksualny ;) Żadnych romantycznych skłonności.
Czarny pisze:"typ D nie odczuwa podniecenia ani pociągu seksualnego."
Wedle definicji żaden AS nie odczuwa pociągu seksualnego :P
Bardzo Dziwna Osoba pisze:Ja zaznaczyłam "C", ale czy jest gdzieś dłuższe wyjaśnienie tego?
Chyba nie ma :roll:. AVEN trochę przystopowało z oficjalnym podziałem aseksualności na ABCDEF.., moim zdaniem całkiem słusznie. Jedyny "uznawany" objaw to - jak wyżej - stały brak pociągu seksualnego.

Dodać muszę, że moim skromnym zdaniem nazywanie aseksualności orientacją seksualną jest nietrafione, bo "aseksualna orientacja seksualna" to oksymoron. Albo seksualna, albo aseksualna, trzeba się zdecydować :wink:.
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Czarny pisze:ja jestem typ B heteroromantyczny
Ja w 100% :D .
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Gizmo, my jesteśmy orientacją aseksualną ;]
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

11 rodzajów aseksualizmu

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja zaznaczyłam odpowiedź B: " typ B uważa ludzi za atrakcyjnych, jednak nie odczuwa do nich pociągu fizycznego".
Ja potrafię dostrzec urodę ludzi obu płci. Potrafię ocenić ich urodę np. ten mężczyzna jest przystojny, a ten brzydki, ta kobieta jest piękna, a ta brzydka. Kobiety, które uznam za piękne po prostu podziwiam i zazdroszczę im ich piękna, mężczyzn, których uznam za przystojnych też podziwiam i zachwycam się nimi, jednak nie mam ochoty na seks z nimi. Czasem podziwiam i uważam za atrakcyjnych ludzi za ich charakter, mądrość, życiorys, wiedzę, talent, umiejętności, osiągnięcia życiowe.
Jeśli chodzi o drugi podział, to chyba jestem heteroromantyczna, raczej tak, chociaż nie jestem do końca pewna (tak na 99 %).
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Nobody
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 13 paź 2007, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: Nobody »

B - uważam ludzi za atrakcyjnych, jednak nie odczuwam do nich pociągu fizycznego.
Jeśli zaś chodzi o romantyczność, to jestem raczej homoromantyczna.
"Samotność to pies co kąsa tak bez uprzedzenia...
Ja wiem jak to jest... Znam to przecież znam aż do znudzenia..."
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Czarny pisze:Gizmo, my jesteśmy orientacją aseksualną ;]
Oczywiście, każdy kto chce może się tak określać, ale niech mówi za siebie :P. Ja się z tym nie identyfikuję, kobiety czy mężczyźni są mi tak samo obojętni, wobec czego nie sądzę, bym w ogóle posiadała coś, co można nazwać orientacją :wink: .
Dziewica pisze:Ja potrafię dostrzec urodę ludzi obu płci. Potrafię ocenić ich urodę np. ten mężczyzna jest przystojny, a ten brzydki, ta kobieta jest piękna, a ta brzydka.
Tu nie chodzi tylko o rozróżnianie, czy ktoś jest urodziwy, czy nie (mało kto nie posiada tej zdolności!), ale o to, czy to piękno "rusza" w jakikolwiek pozaestetyczny sposób, np. sprawia, że ma się ochotę poznać kogoś takiego bliżej, wejść z nim w "romantyczną" relację. Przynajmniej tak ja to rozumiem, bo inaczej taka opcja w ankiecie nie miałaby sensu.
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Gizmo pisze:Tu nie chodzi tylko o rozróżnianie, czy ktoś jest urodziwy, czy nie (mało kto nie posiada tej zdolności!), ale o to, czy to piękno "rusza" w jakikolwiek pozaestetyczny sposób, np. sprawia, że ma się ochotę poznać kogoś takiego bliżej, wejść z nim w "romantyczną" relację. Przynajmniej tak ja to rozumiem, bo inaczej taka opcja w ankiecie nie miałaby sensu.
Też tak mi się wydaje...
takajestem
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:48

Ankieta

Post autor: takajestem »

rozmyślałam ...a jednak pociąg do opcji D
Wszystko działa,jeśli człowiek pozwoli,by się zdarzyło.
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Parkinson »

odpowiedź B HETERO
ODPOWIEDZ