Czy jesteś UFOlcem, znaczy się dziwakiem? :P

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy uważasz, że inni patrzą na Ciebie jak na dziwaka?

Tak
137
78%
Nie
39
22%
 
Liczba głosów: 176

dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Księża już mają to do siebie, że z racji bycia księżmi roszczą sobie prawo do mówienia innym, jak mają żyć (nauki przedmałżeńskie chociażby). To jest nie w porządku, by jakakolwiek osoba nieposiadająca rodziny, niemusząca troszczyć się o jej godny byt radziła innym, jak mają sobie radzić. Był kiedyś taki amerykański serial "Siódme niebo", gdzie głównymi bohaterami był pastor i jego rodzina (żona, dorastające dzieci). Mieli oni różne, zwyczajne problemy, które lepiej lub gorzej rozwiązywali. Oczywiście, to tylko serial, ale pokazuje, co mam na myśli: księża, którzy nie wiedzą, co to znaczy być mężami, ojcami powinni z racji braku doświadczenia taktownie zbytnio nikogo nie pouczać.
Ja nikogo nie pouczam w kwestiach, o których nie mam choć bladego pojęcia. ;)

Co zaś do określenia "stara panna"… Ma ono wydźwięk wartościujący, niestety. Kiedy ktoś mówi "stara panna", to tak jakby z kpiną, z ironią i w domyśle, że jest to kobieta tak brzydka lub tak złośliwa, że żaden facet jej nie chciał. Zresztą o stosunku do starych panien mówi też wiele durny zabobon, by nie siadać na rogu stołu, bo czeka staropanieństwo. Babcia zawsze mnie przed tym przestrzegała i sadzała gdzie indziej. :lol: Albo kretyńska (IMHO ;)) tradycja łapania welonu na weselu. Wszystkie niezamężne, obecne na sali panie aż się zabijają, by złapać welon. :twisted: Na ostatnim weselu mojego kuzyna też mnie usiłowano do tejże zabawy zaangażować, ale się rodzince nie udało. I komentarz:
-"No, co Ty? Chcesz starą panną zostać?"
:lol:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

dorosłe dziecko pisze:"No, co Ty? Chcesz starą panną zostać?"
:lol:
Ja odpowiedziałabym: "Oczywiście. Ile mniej kłopotów bym miała..." :D
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Czerwień
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 1 lis 2007, 23:55

Post autor: Czerwień »

Tak, tylko, że to by mogło skutkować próbą swatania z różnymi "kawalerami" znanymi rodzinie. :? Lepiej nie sugerować, choć szczątkowego zainteresowania tematem. ;)
Obrazek
"Naturalność nie jest niczym innym jak pozą, i to pozą najbardziej drażniącą ze wszystkich, jakie znam" - Oscar Wilde (Portret Doriana Graya)
Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Posty: 1071
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:38
Lokalizacja: Gród Kraka i Smoka Wawelskiego
Kontakt:

Post autor: margot »

Teściowa mojego brata to wali do mnie z grubej rury. "Margot a kiedy na twoim weselu będę się bawiła?"
Odczepiła się dopiero, jak jej powiedziałam, że wtedy kiedy zalegalizują związki partnerskie :diabel: odwaliła się i myśli, że jestem les 8)
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

To dobry patent, ale tymczasowy, bo może zacząć pytać: "A kiedy poznam Twoją drugą połówkę?" :mrgreen:
Gorzej, jak już zalegalizują związki partnerskie. :lol:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Posty: 1071
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:38
Lokalizacja: Gród Kraka i Smoka Wawelskiego
Kontakt:

Post autor: margot »

Racja, ale jej mina - bezcenna :lol:
Arilin
łASuch
Posty: 167
Rejestracja: 24 mar 2007, 01:44

Post autor: Arilin »

Mnie na szczęście nikt nie próbuje swatać, a gdyby nawet próbował to kazałabym się odczepić :evil: :diabel:
Salomea

Post autor: Salomea »

Ja bym rzuciła klątwę, albo poszczuła psem. :diabel: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Ja bedę szczuła moim kotem- gryzie i drapie jak diabli :diabel:
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Lani
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 22 sie 2007, 16:25

Post autor: Lani »

dorosłe dziecko pisze: nie czuję się komfortowo z myślą, że moja rodzina chrzcząc mnie założyła moją przyszłą katolickość a tym samym nie dała mi wyboru. Dokonano chrztu, który zapisał mnie do organizacji, z którą się nie utożsamiam, jestem osobą niewierzącą. Apostazja, to trochę zachodu ciągle nie chce mi się iść jej załatwić, ale kiedyś w końcu sobie zrobię taki prezencik. ;)
chrzest nie czyni z nikogo chrześcijanina - co z tego, że ktoś go ma, jak nie wierzy w boga (itp) - żadny w tedy z niego chrześcijanin :wink: to tylko symbol...
Awatar użytkownika
Lani
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 22 sie 2007, 16:25

Post autor: Lani »

dorosłe dziecko pisze: Co zaś do określenia "stara panna"… Ma ono wydźwięk wartościujący, niestety. Kiedy ktoś mówi "stara panna", to tak jakby z kpiną, z ironią i w domyśle, że jest to kobieta tak brzydka lub tak złośliwa, że żaden facet jej nie chciał. Zresztą o stosunku do starych panien mówi też wiele durny zabobon, by nie siadać na rogu stołu, bo czeka staropanieństwo. Babcia zawsze mnie przed tym przestrzegała i sadzała gdzie indziej. :lol: Albo kretyńska (IMHO ;)) tradycja łapania welonu na weselu. Wszystkie niezamężne, obecne na sali panie aż się zabijają, by złapać welon. :twisted: Na ostatnim weselu mojego kuzyna też mnie usiłowano do tejże zabawy zaangażować, ale się rodzince nie udało. I komentarz:
-"No, co Ty? Chcesz starą panną zostać?"
:lol:
to fakt- straszne nasze społeczeństwo przyjęło stereotypy :x cieszmy się jednak, że żyjemy w takich czasach :wink: co by dopiero było z 200 lat temu, jak ktoś by za nas decydował o zamążpójściu (a to oczywiście= masa dzieciarów) :| eee...straszna wizja!
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

[quote="Lani]chrzest nie czyni z nikogo chrześcijanina - co z tego, że ktoś go ma, jak nie wierzy w boga (itp) - żadny w tedy z niego chrześcijanin :wink: to tylko symbol...[/quote]
Niby tak, ale jest nim oficjalnie i wymaga się od chrześcijan, żeby chodzili co niedziela do Kościoła, dawali na tacę itd.
Chodzi o to, by mieć możliwość wyboru religii, w jakiej chcemy istnieć formalnie. Ja takiego wyboru nie miałam i zazdroszczę tym, którzy mogli wybrać. Na szczęście, istnieje akt apostazji :D .
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Lani pisze:chrzest nie czyni z nikogo chrześcijanina - co z tego, że ktoś go ma, jak nie wierzy w boga (itp) - żadny w tedy z niego chrześcijanin :wink: to tylko symbol...
Tylko, że przynależność do kościoła rzymsko-katolickiego, który za sobą niesie już symboliczna nie jest. I potem kościół podaje dane o 90 % katolikach, gdzie takich faktycznych katolików, to może z 25 % jest. :shock: Mnie to denerwuje, nie życzę sobie, by organizacja, z którą się nie utożsamiam podpierała się moją osobą w statystykach.
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Salomea

Post autor: Salomea »

Gdyby istniała organizacja ateistów i zapisywaliby do niej już niemowlaki, to pewnie dorosłemu wierzącemu człowiekowi by to nie przeszkadzało? :P W końcu to tylko cyferki, więc czemu miałby się denerwować? Przecież prywatnie mógłby sobie wierzyć. :wink: :diabel:
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Dobrze powiedziane, Salomea. :ciasto:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
ODPOWIEDZ