Interia.pl

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Interia.pl

Post autor: Honzol »

na pierwszy rzut oka widze ze niema jeszcze tego sznurka :
http://facet.interia.pl/news?inf=822759
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Interia.pl

Post autor: Kuba »

Zdaniem psychoterapeuty lubelskiego, Jacka Szosta, "do przyjęcia jest opcja, kiedy odczuwamy potrzeby seksualne i świadomie z nich rezygnujemy, w imię wyższych, np. religijnych celów. W Kościele katolickim mamy celibat, buddyści poszli dalej, bo potrafią energię seksualną zamienić na potężną energię duchową i używać jej do realizacji wybranych celów. Według Jacka Szosta, "nie każda inna opcja jest tylko wytłumaczeniem ograniczeń. Popęd seksualny jest częścią naszego życia. Jego brak oznacza jakieś nieszczęście, dramat tych, którzy w życiu nie zaznali miłości".
Tępota polskich specjalistów nie zna granic. :x Wydaje im się że jak już skończyli studia, wyuczyli się z książek napisanych przez dinozaury to już wszystko wiedzą. Świat się zmienia, a oni stoją w miejscu. Boją się nowych poglądów, bo to by oznaczało że ich wiedza i te ich tytuły profesorów są g. warte. A bez swoich tytułów przecież nic by nie znaczyli.
Salomea

Re: Interia.pl

Post autor: Salomea »

Właściwie nic nowego tam nie napisali. :roll: :?
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Interia.pl

Post autor: ewutek »

Dziwne byłoby, gdyby napisali coś czego już byśmy nie znali ;) (:
kot
pASibrzuch
Posty: 252
Rejestracja: 26 sie 2006, 20:31
Lokalizacja: dolnośląskie/

Re: Interia.pl

Post autor: kot »

Ten artykuł jest często powtarzany.Co kilka miesięcy muszą go odgrzać :shock: 8) . To jest częsta praktyka na interia .pl. Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

moze nie dokonca o asexach ale kontrowersyjny artyku:

http://fakty.interia.pl/prasa/przewodni ... 0041,4255l
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Salomea

Post autor: Salomea »

Raczej bardzo nie o aseksach. Co ma wspólnego celibat katolików z aseksualnością? :roll:
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

chodzilo mi o pokzazanie jak wspolczesny swiat (mozna smialo juz uzyc slowa) nie nawidzi ludzi nie uprawiajacych seksu z roznych powodow(aseks,antyseks,celibat itd) bez zaglebiania sie w szczegoly ze tak pwiem (artykol jest akurat o katoliczce)
skoro Ona nie moze nosic obraczki z przekazem w stylu "jestem dziewica" to my wogole nie istniejemy dla tego swiata rozumiem.., a gdy bysmy juz glosno zawolali tu w europie jak Jay w stanach to by Nas w sila w zakladach psychiatrycznych pozamykali i tam zmuszali roznymi wyszukanymi sposobami do uprawiania seksu to jest juz ...ach brak mi slow :?
ps (innymi slowy)
ja tak brutalnie napietnowali za napis w stylu "jestem dziewica az do slubu"
to co by mi zrobili za napis ze nie do slubu a do smierci :?:
az strach sie bac :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Rece opadaja :?
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Przeczytałam. Brutalnie napiętnowana? Bez przesady :wink: . Poprostu wymogli na dziewczynie dostosowanie się do zakazu noszenia biżuterii w szkole.
Nie bardzo rozumiem, jaki związek ma obnoszenie się ze swoim dziewictwem z miłością do Jezusa, także nie współczuję jej zbytnio.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Interia.pl

Post autor: DZIEWICA8 »

Salomea pisze:Raczej bardzo nie o aseksach. Co ma wspólnego celibat katolików z aseksualnością? :roll:
Jeśli chodzi o tą dziewczyną noszącą obrączkę, to nie jest to wcale celibat. Celibat dotyczy osób duchownych i wymaga złożenia ślubów. Sam celibat nie jest dobrowolny, bo dotyczy automatycznie wszystkich osób duchownych w katolicyzmie. Dobrowolne jest tylko wstąpienie w stan duchowny, a gdy już się wstąpi to nie można celibatu odrzucić. Celibat został narzucany duchownym odgórnie przez jednego z papieży wiele lat temu. To co robi ta dziewczyna to jest raczej abstynencja seksualna czyli dobrowolne powstrzymywanie się od seksu. Nikt jej tego odgórnie nie zabronił, ona sama wybrała takie życie. Nie jest osobą duchowną, więc mogłaby uprawiać seks, ale tego nie chce, a osoba duchowna nie może, bo składała śluby.
z Gizmo
Nie bardzo rozumiem, jaki związek ma obnoszenie się ze swoim dziewictwem z miłością do Jezusa, także nie współczuję jej zbytnio.
Mi też wydaje się mało prawdopodobne łączenie życia w abstynencji seksualnej z religijnością. Jeśli ktoś tak żyje to ma raczej inne powody niż religijność. Takich powodów może być wiele, a wśród nich także aseksualizm lub też inne np. kompleksy, nie znalezienie odpowiedniej osoby, różne lęki itp., ale na pewno nie religijność. Przecież na samym początku Biblii jest nakaz: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili Ziemię". Więc osoba religijna raczej tego powinna przestrzegać, oczywiście zakładając najpierw rodzinę, czyli biorąc katolicki ślub.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Interia.pl

Post autor: DZIEWICA8 »

Przeczytałam dziś w najnowszym numerze tygodnika Angora (na ostatniej stronie z rysunkami), że także polski kościół zaczął już rozprowadzać pierścienie błogosławionej Karoliny, których noszenie ma oznaczać gotowość zachowania czystości aż do ślubu. Jest to coś podobnego do tego, co zostało opisane w artykule http://fakty.interia.pl/prasa/przewodni ... 0041,4255l
Opisane tu obrączki są w Wielkiej Brytanii, teraz podobne mają być w Polsce. Pierścień jest ładny, jest ze srebra z wygrawerowaną lilią. Jeśli chodzi o mnie, to mogłabym go nosić. Niestety jest drogi, bo kosztuje 50 zł, a ja jestem aktualnie bezrobotna.

Artykuły o pierścieniu znalazłam także w Internecie. Zainteresowanym podaję ich adresy internetowe:
www.kosciol.pl/article.php/20071115011346245 - 31k -
http://www.ddmgniezno.pl/index.php?opti ... &Itemid=39 - 19k -

To są tylko dwa artykuły z wielu innych na ten temat. Jeśli ktoś chce poczytać inne, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło "pierścień błogosławionej Karoliny".
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Posty: 1071
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:38
Lokalizacja: Gród Kraka i Smoka Wawelskiego
Kontakt:

Post autor: margot »

Podoba mi się w tej idei pomysł "przesunięcia" seksu ze sfer bardzo ważnych do "mogących zaczekać".
Jednakże cała akcja moim zdaniem dotyczy osób seksualnych, ponieważ jest w niej mowa o powstrzymaniu się przed przedmałżeńskim seksem.
Poparłabym taki ruch, gdyby nie był propagowany przez organizację bardzo nietolerancyjną także w stosunku do aseksualistów. I gdyby ta obrączka nie miała symbolizować pewnwgo etapu przed ślubem.(ja żadnego lubu nie zamierzam brać)
Obrazek
Salomea

Post autor: Salomea »

Ja tam fufu na takie akcje, nie popieram ich. :diabel: Gdybym była seksualna, to na pewno nie żyłabym w czystości. :diabel: Akcje religijne to nie moja bajka. Niech wierzący się w to bawią. :diabel: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 22 lis 2007, 18:25 przez Salomea, łącznie zmieniany 1 raz.
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Obawiam się, że tego typu inicjatywy mogą spowodować powstanie skojarzenia aseksualizmu z rezygnacją z seksu z powodów ideologicznych, religijnych itp. Nie chcę by aseksualizm był kojarzony z taką ideologią. Bo on nie jest czymś, co wynika z przekonań. Z przekonań może wynikać życie w celibacie, ale życie w celibacie nie jest tożsame z aseksualizmem, ponieważ celibat, to wyrzeczenie się a nie nieodczuwanie potrzeb seksualnych.
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
ODPOWIEDZ