wiadomosci w tv

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

wiadomosci w tv

Post autor: magellan »

dzis wieczorem ogladalem krotko z ojcem polskie wiadomosci w telewizji (tvn). moze ktos z was je tez widzial. zazwyczaj nie patrze wcale na tv, tymbardziej na jakies tam wiadomosci, bo mnie tyle samo interesuja, jak zeszloroczny snieg. jednak tym razem stanalem zainteresowany, bo byl krotki repotaz o "fenomenie", ze coraz wiecej ludzi (zwlaszcza mlodych) utraca/nie interesuje sie "zyciem seksualnym". reportaz zaczal sie wlasciwie od tematu "siostra zakonna" (jak to jest mozliwe, ze nie ma checi do bla..bla..bla.., i wchodzi do zakonu, bo bla..bla..bla..). po tym temat sie troche rozszerzyl i zaczela sie gadka o ogolnym spoleczenstwie, ze ten "fenomen" jest coraz czesciej z powodu xxx spotykany. czekalem tylko na to, az padnie slowo aseksualnosc. ale niestety nie wspomnieli o takim czyms. w moich oczach/uszach caly ten wywiad byl raczej w ten sposob "skonstruowany", tak jakby chcieli przekazac; "patrzcie, przyszla jakas tam nowa moda z ameryki" (takie mialem uczucie). no nie wiem - jestem ostatni, ktory by akurat od amerykanow mial cos odpatrzec, i napewno by to nie mialo nic do czynienia z moim "kierunkiem w zyciu". :wink:

magellan :D
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: wiadomosci w tv

Post autor: alicja »

No popatrz, a ja oglądałam dziś wiadomości w pr1, i mówili na podobny temat. Ale sformułowania były inne. Było o "ślubowaniu czystości" i o "dziewicach konsekrowanych", czyli dziewczynach/ kobietach, które ślubują (w kościele, przed księdzem) wieczne dziewictwo. Coś jakby bycie "oblubienicą bożą", noszą nawet obrączkę. Mnie się wydaje, że to bardzo ciekawe zjawisko. Mówili także, że to "fenomen", który się szybko rozpowszechnia ostatnio. Owszem, dorzucili coś o modzie z Ameryki, gdzie podobno lawinowo rośnie liczba operacji zaszywania błon dziewiczych :)
Też czekałam na słowo "aseksualizm", niestety, nie doczekałam się.
A ciekawi mnie w tym najbardziej to, czy kobiety, które się decydują na takie ślubowanie, robią to częściej z prawdziwej miłości bożej, czy może uciekają w ten sposób przez ostracyzmem społeczeństwa - bo przecież kogoś, kto oddał się wierze, nikt nie potępi, a asa zupełnie "cywilnego" raczej się nie traktuje serio, prawda? Tak czy inaczej, to bardzo ciekawa rzecz!
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: wiadomosci w tv

Post autor: magellan »

hi :wink:

byc moze te reportaze byly bardzo podobne, a moze i nawet te same - przyznam, ze mam trudnosci to w taki sam i dokladny sposob tu opisac o czym tam jeszcze bylo mowione, bo po prostu sluchajac polskich wiadomosci, i tak polowe z tego nie za bardzo rozumiem - sa tam uzywane wyrazy, ktorych po prostu nie rozumiem (nie znam), i musze sie nie raz domyslac, o co chodzi... :oops:
ale samo to, ze tak "nagle wszedzie" o tym mowia (na roznych programach), to jest ciekawe. he he..,a moze i tylko wyszukali sobie jakis tam temat, zeby wogole mieli cos do pokazania.. :lol:

magellan :wink:
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: wiadomosci w tv

Post autor: alicja »

Mówili o tym wszyscy w ten sam dzień, bo właśnie w ten dzień odbyła się uroczystość konsekrowania aż 10 kobiet na raz, zdaje mi się, że to było w Krakowie. Przeglądałam teraz portale informacyjne, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym. Czyżby tylko telewizja interesowała się dziewictwem? :)

Edit:
Przepraszam, pośpieszyłam się - jest info: http://fakty.interia.pl/news?inf=702917
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: wiadomosci w tv

Post autor: magellan »

hi :wink:

dzieki za informacje. :) przeczytalem.

konsekrowanie? he he..,dziewictwo? :) (cooo?)
przepraszam bardzo, naprawde nie chce tu obrazac kogos, kto sie takim czyms zajmuje i "pasjonuje". moje zdanie; ladnie sie tam bawia... :wink: nie wiem, ale jakos mi takie tematy i z tego wynikajace zachowanie (ceremoni) jakichs tam "zgrupowan" do dzisiejszych czasow absolutnie nie pasuja. ale to inny temat.

magellan :wink:
Awatar użytkownika
kibic
łASuch
Posty: 152
Rejestracja: 2 gru 2005, 10:31
Lokalizacja: Poznań

Re: wiadomosci w tv

Post autor: kibic »

U dziewczyn to może i ciekawe, ale bycie prawiczkiem u faceta traktowane jest jako zboczenie, anomalia czy odchyłka. Bo to mężczyzna traktowany jest jako byczek rozpłodowy a kobieta powinna być posłuszna. Choć ja się wcale z tym nie kryję że jestem AS.
wasz k i b i c
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: wiadomosci w tv

Post autor: alicja »

magellan pisze: nie wiem, ale jakos mi takie tematy i z tego wynikajace zachowanie (ceremoni) jakichs tam "zgrupowan" do dzisiejszych czasow absolutnie nie pasuja.
No i tutaj moim zdaniem tkwi sedno tego zjawiska - że nie pasuje. Zauważ, że w pewien sposób te kobiety zachowują się tak samo, jak my tutaj na tym forum - czują się inne, wyznawane przez nie wartości i cele zupełnie nie przystają do "dzisiejszych czasów" - a każdy człowiek jednak potrzebuje do pewnego stopnia być członkiem jakiegoś "stada", do czegoś przynależeć, być "jakimś". Ja sama dobrze pamiętam to uczucie, gdy trafiłam po raz pierwszy na to forum, i zrozumiałam, że samą siebie także mogę nazwać asem - że jest jakaś na mnie nazwa. Więc że jednak do jakiegoś "stada" należę. Dlatego też przychodzę na to forum :)
Do tego wielu ludzi potrzebuje jakiejś rytualizacji, nadawania pewnym czynnościom szczególnej wagi, "świętości" poprzez odpowiednie ich wykonywanie, określone sformułowanymi wyraźnie zasadami. To dlatego zapewne większość religii świata prędzej czy później wchodzi w fazę instytucjonalizacji - bo to daje dobrą podstawę do rytualizacji. Ceremonialne traktowanie ważnych spraw/ zdarzeń/ chwil nadaje im jeszcze większą wagę, a do tego istytucje religijne nadają się doskonale, jako że z definicji mają do czynienia ze świętością - czymś, nad co nie ma nic ważniejszego.
Mówiąc prosto - to jest sposób na nadanie wagi i celu swojemu życiu, ot co. Nie gorszy niż inne :)
Kamikola
fantAStyczny
Posty: 503
Rejestracja: 2 lut 2005, 07:54
Lokalizacja: Kraina ASmerytów
Kontakt:

Re: wiadomosci w tv

Post autor: Kamikola »

Moda na zaszywanie błon dziewiczych...??? Jedyne co mi przychodzi do głowy to "????" Czego to ludzie teraz nie wymyślą?

Tak spojrzałam się na dyskusję pod tym artykułem i zastanawiam się czy powinniśmy im wtrącić naszą opinię. Nie wiem jednak czy chcemy by nas kojarzono z takimi religijnymi wyczynami. Co myślicie?
Moja najnowsza fascynacja: Jackie ChanObrazek
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: wiadomosci w tv

Post autor: magellan »

moim zdaniem; zostaw ich.. kazdy jest odpowiedzialny za to co robi. niech sie dalej bawia, jak im sie podoba.

magellan :wink:
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: wiadomosci w tv

Post autor: alicja »

Tak, też uważam, że każdy niech się bawi na własnym podwórku, tak jak mu się podoba :)
Kruk
ASiołek
Posty: 57
Rejestracja: 29 wrz 2005, 22:59

Re: wiadomosci w tv

Post autor: Kruk »

Rok 32 ne Izrael. Gadam z jakimś gościem, filozof czy coś takiego, może hipis (długie pióra miał).
Gadało się z nim spoko, trochę był natchniony chciał przekazać co myśli o judaistycznym pomyśle ma życie swoim krajanom. Miał niezłe pomysły jak unowocześnić przepisy sprzed paru tysięcy lat -dostosować je do teraźniejszośći. Miał 12 pomocników.
Pytam go:------ jako porządny Rabi czemu nie masz żony, dzieci itp.
ON----Wiesz ja nie mam czasu na takie rzeczy, moje życie jest zbyt krótkie żebym tym się zajmował. Ja mam misje ona jest ważniejsza.
Mój uczniowie też nie powinni się skupiać na tak przyziemnych rzeczach.
Czaisz bazę?
Ja -------Rabi wierze że szczerze mówisz ale ja wiem coś czego ty nie wiesz.
Ludzie tego nie zrozumieją, za bardzo liczysz na ich zdrowy rozsądek.
Ludzie pomyślą że świętość jest związana z seksem ------z ciebie zrobią świętego asa a z twojej matki świętą dziewicę.
ON-----a toś mnie ubawił------- ludzie nie mogą być tak łatwowierni, będą przecież czytać to co o mnie napiszą inni -------zostań moim nadwornym błaznem 13 apostołem.
JA -------ta rozmowa nigdy nie miała miejsca, ja nie istnieję , ludzie nie będą czytać książek wracam do siebie.
POLSKA 2006 rok ---------- Rabi szkoda że nie zostałem błaznem albowiem myliłem się.
Nigdzie nie znalazłem info że ktoś będzie ślubował czystość dla ciebie.
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: wiadomosci w tv

Post autor: magellan »

a tu jeszcze cos innego (inna glupote) znalazlem;
strona, przez ktora ogladam moje e-mail to strona provider gmx lub freenet (moze znacie). jak na wielu innych stronach sa tam wyswietlane rozne aktualne wiadomosci. czesto jednak czyta sie tam tytuly ktore maja do czynienia z seksem/seksualniscia - moim zdaniem sa to tematy naprawde czesto naiwne, bardzo durne i nikomu nie potrzebne - chocby nie mieli o czym innym pisac. :( no ale niestety, chodzi tu o "prywatne sensacje" (n.p. "plotki/urywki" o prywatnym zyciu seksualnym roznych znanych aktorow, piosenkarzy i politykow, albo tez inne glupoty o seksie). ja sam takich artykulow tez raczej nie czytam, bo mnie guzik interesuja. i tak tez przed wczoraj; na pierwszej stronie tytul (mniejwiecej przetlumaczone); najlepsze metody/co zrobic, zeby kobieta nie powiedziala "nie". a wiec typowy temat, jak facet ma sie prawidlowo zachowac, i co ma powiedziec, by "zlowic" dziewczyne. no i co - co napisali w pierwszym zdaniu? prosze: .."zaczniemy o tym, ze jesli juz wyladujesz z nia w luzku, to musisz jej to i to mowic, ja tam i tam dotykac bla.. bla.. bla.."
przeczytalem kawalek tekstu, i tez przestalem bo mnie od razu zdenerwowal. myslalem o tym, czy moze nie napisac temu autorowi, czy mu czasem nie odbilo. :evil: czytajac takie kompletne bzdury wychodzi na to, ze facet szuka kobiete tylko po to, zeby z nia jako pierwsze w lozku wyladawac - oto jest "normalne" zachowanie dzisiejszego mezczyzny. tematy o przyjemnym wieczorze/jedzeniu, lub ciekawych wycieczkach przy ktorych sie oboje najpierw nawzajem dobrze poznac moga itp, sa dopiero w dalszym ciagu tekstu opisane - pewnie, to nie jest tak wazne jak lozko. :? tysiace innych takie cos czyta (tez mlodzi), i potem to w ten sposob robia. normalnie czasami mysle, ze ludzie kompletnie zwariowali. i co najgorsze, ze tez potem tacy jeszcze siedza w redakcji, pisza na tytulowej stronie(jakim prawem wlasciwie?), i wydawaja z siebie ostatnie bzdury "owiniete" slowem "sex". :?

magellan :wink:
ODPOWIEDZ