Czy wierzysz w Boga?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy wierzysz w Boga?

Czas głosowania minął 23 lut 2008, 11:59

Tak
34
47%
Nie
25
34%
Nie wiem//Nie jestem pewny/pewna
14
19%
 
Liczba głosów: 73

Salomea

Post autor: Salomea »

dziwak pisze:Tak więc na koniec wszystkim Wam życzę abyście kiedyś poznali Boga. Wtedy będziecie mogli podjąć właściwą decyzję (jakakolwiek by nie była).
LOL :shock: :lol: :lol: Ja już podjęłam właściwą decyzję, bożki mnie nie interesują .
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Post autor: clouds clear »

Salomea pisze:
dziwak pisze:Tak więc na koniec wszystkim Wam życzę abyście kiedyś poznali Boga. Wtedy będziecie mogli podjąć właściwą decyzję (jakakolwiek by nie była).
LOL :shock: :lol: :lol: Ja już podjęłam właściwą decyzję, bożki mnie nie interesują .
Otoz to :wink: :wino:
einmal ist keinmal
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Parkinson »

dziwak pisze:Tak więc na koniec wszystkim Wam życzę abyście kiedyś poznali Boga. Wtedy będziecie mogli podjąć właściwą decyzję (jakakolwiek by nie była).

chciałem go poznać ale się nie dało

z resztą zobaczymy go dnia ostatecznego. przecież powiedział po potopie że do dnia sądu ostatecznego zostawia ludzi samym sobie :D:D

jedni umrą całkowicie ich dusze znikną (piekło)[piekło to nicość a nie kotły ze smołą, słowo piekło wywodzi się z hebrajskiego słowa grób-grób ziemny czy jakoś tak] lub będą żyć wiecznie (niebo)
a część rozpocznie nowy początek na nowiej ziemi już jako ludzie jakich bug chciał stworzyć.

wszystko to jest w PŚ tylko trzeba tego poszukać

niektórzy odeszli od Boga
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

clouds clear pisze:
Salomea pisze:
dziwak pisze:Tak więc na koniec wszystkim Wam życzę abyście kiedyś poznali Boga. Wtedy będziecie mogli podjąć właściwą decyzję (jakakolwiek by nie była).
LOL :shock: :lol: :lol: Ja już podjęłam właściwą decyzję, bożki mnie nie interesują .
Otoz to :wink: :wino:
Dokładnie. 8)
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

dziwak pisze:Tak więc na koniec wszystkim Wam życzę abyście kiedyś poznali Boga. Wtedy będziecie mogli podjąć właściwą decyzję (jakakolwiek by nie była).
Ja chciałam kiedyś poznać Boga, ale On nie chciał, to co ja Go będę zmuszać, pomyślałam. Jednak kilka miesięcy temu poznałam Boga, choć w trochę innej religii, niż myślałam, że Go poznam, ale to nie istotne. Teraz jestem sikhijką (od tych paru miesięcy; pisałam juz o tym) i cieszę się, że znalazłam swoją religię.

Cieszmy się z tego, jaką religię wyznajemy, bo pomyślcie, jakby było beznadziejnie nudno, gdyby wszyscy ludzie byli ortodoksyjnymi katolikami (podałam tylko taki przykład).

Myślę, że w Kościołach na świecie chrzest powinien być trochę później, tak jak w Kościele Zielonoświątkowym, bo wtedy rodzice nie decydowaliby za nas o religii. Ja czuję sie poszkodowana, że nie mogłam sama zdecydować, w jakiej religii chcę być wychowywana. Wolałabym móc spokojnie wyznawać moją obecną religię, a nie ukrywać się pod płaszczykiem katoliczki wierzącej, ale niepraktykującej, jak muszę robić, bo rodzice by chyba zawału dostali, jakbym im powiedziała.
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
karollaa91
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2007, 18:58
Lokalizacja: Żarki

Wiara w Boga

Post autor: karollaa91 »

Edit: To nie jest forum religijne. Głosicielom prawd objawionych już dziękujemy.
Salomea
"Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale życie wieczne miał"
Awatar użytkownika
anonymouse
mASełko
Posty: 130
Rejestracja: 9 lut 2007, 23:48

Post autor: anonymouse »

Wyślę Ci pocztówkę z piekła :diabel:.
Awatar użytkownika
M@na
mASełko
Posty: 106
Rejestracja: 21 lip 2007, 17:03
Lokalizacja: Nibylandia

Czy wierzysz w Boga???

Post autor: M@na »

Tak wierzę, chociaż miałam okres,kiedy byłam ateistką. Religi mam w domu dużo, nawet dwie!! Tata katolik, mama świadek jehowy od ok 12 lat. Zawsze kłótnie głównie o religie w domu, więc mam jej trochę zadużo :mrgreen: Jakoś nie mogą się dogadać...
Gdy byłam mniejsza tata koniecznie zmuszał mnie do chodzenia do kościoła. Po bierzmowaniu moje chodzenie do kościoła się skończyło. Wierzę w Boga, ale do kościoła nie chodzę.
Spowiedź jest dla mnie rzeczą dziwną, powiesz księdzu swoje grzechy i potem jesteś czysta. ..

Grzesznik ze mnie, więc do Nieba raczej nie pójdę.
Walczyć tylko dla siebie, żyć kochając tylko siebie...
Awatar użytkownika
xsardi
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2007, 08:01
Lokalizacja: Chicago (org. malopolska)

Post autor: xsardi »

Zakladam ze istnieje cos odpowiedzialnego za wszechswiat by byl taki jaki jest. Fascynuje mnie naturalnosc tego zjawiska. Wszystko jest ze soba powiazane. Prawo bez prawa - zasady bez zasad. Zycie jest niesamowite. Jednak najbardziej fascynuje mnie to iz niema rzeczy niemozliwych... Niemusze nawet zyjac przebywac we wlasnym ciele! :D
Nadal lubie poznawac rozne religie... Ja sam zastapilem ja jednak filozofia.
Obrazek

Live your Life...
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

xsardi pisze:Nadal lubie poznawac rozne religie...
Ja też to lubię i dlatego myślę o studiowaniu religioznawstwa :D
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Czy wierzysz w Boga?

Post autor: DZIEWICA8 »

Magda pisze:
xsardi pisze:Nadal lubię poznawać rożne religie...
Ja też to lubię i dlatego myślę o studiowaniu religioznawstwa :D
Tak, to jest bardzo dobry pomysł, żeby studiować to, co się lubi i czym się interesuje. Ja muszę się przyznać, że poszłam na filologię polską z lenistwa, bo tu na egzaminie wstępnym wystarczyło zdać tylko język polski, a na inne kierunki zdawało się po kilka przedmiotów. Poza tym na filologię polską nie było dużo osób chętnych, więc łatwiej było się dostać. Na studiach lubiłam zajęcia z dziedziny gramatyki (języka), a nie lubiłam czytania lektur, zwłaszcza grubych książek. Lubiłam też zajęcia ze specjalizacji - teatrologicznej. Studia podyplomowe wybrałam już na podstawie swoich upodobań i zainteresowań - bibliotekoznawstwo. Tu nie ma żadnych egzaminów wstępnych, ale te studia są płatne. W przyszłości planują zacząć jeszcze jedne studia podyplomowe - teatrologię.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Goja
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 27 paź 2007, 21:12

Post autor: Goja »

Nie wierzę w Boga,za to wierzę w ludzi,którzy swoją pracą i wspólną siłą mogą zdziałać bardzo wiele.
Goja
Czerwień
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 1 lis 2007, 23:55

Post autor: Czerwień »

Nie wierzę w Boga, jestem ateistką i materialistą (filozoficzną). Wierzę w człowieka, w możliwości jego umysłu i w naukę. Jest to wiara innego rodzaju niż wiara religijna. Może bardziej pasowało by tu określenie "przekonanie", ale niestety w języku polskim jest jedno określenie "wiara", które jest pojęciem bardzo szerokim i w zależności od kontekstu przybiera różne znaczenia.
Obrazek
"Naturalność nie jest niczym innym jak pozą, i to pozą najbardziej drażniącą ze wszystkich, jakie znam" - Oscar Wilde (Portret Doriana Graya)
BINGO
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2007, 18:55

Post autor: BINGO »

Credo in Deum

Miałe m okres zwątpienia gdy odeszłem od wiary ale jakiś rok temu sie nawruciłe i czuje sie psychicznie durzo lepiej. Wiara i modlitw mi pomaga nawet jak ktos bedzie twierdił że jest to wmawinie sobie czegoś to mnie nie przekona. Bo poprostu wierze
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

czytam niektóre wasze posty i nasuwa mi się pytanie, jakie chciałbym zadać tym, którzy w ankiecie odpowiedzieli "Nie":

Czy masz stuprocentową pewność, że Boga nie ma?
Czarno to widzę...
ODPOWIEDZ