Próbowaliście się leczyć?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy podjałeś działanie w celu zdiagnozowania ewentualnej medycznej przyczyny swojego aseksualizmu?

TAK
5
6%
NIE
74
94%
 
Liczba głosów: 79

Awatar użytkownika
Ariel
mASełko
Posty: 103
Rejestracja: 11 gru 2007, 21:54
Lokalizacja: Katowice i okolice

Post autor: Ariel »

To ja też chcę odpowiedzieć (a co, gorszy jestem? :wink: )

Nie leczyłem się, bo leczyć to się można na gruźlicę albo zapalenie ucha. :mrgreen:

A swoją drogą, zastanawia mnie jeden fakt, dlaczego gdy tylko w tym naszym kochanym kraiku znajdzie się ktoś minimalnie różniący się od tzw. normy, a już pojawiają się chętni proponujący leczenie? Czy ci ludzie nie mają własnych zmartwień? :evil: :evil:
Salomea

Post autor: Salomea »

Tak naprawdę to oni nam zazdroszczą, nie każdy może urodzić się asem. Heteroseksualizm jest taki banalny. Też by chcieli mieć fajną orientację, ale nie mogą i stąd ta frustracja. :xmrgreen: :diabel: :wink:
A tak serio, to ja sobie myślę, że jak ktoś jest szczęśliwy, zrównoważony i się lubi, to raczej nie będzie atakował i nawracał przypadkowych ludzi. :roll: :wink:
Awatar użytkownika
Ariel
mASełko
Posty: 103
Rejestracja: 11 gru 2007, 21:54
Lokalizacja: Katowice i okolice

Post autor: Ariel »

Salomea pisze:A tak serio, to ja sobie myślę, że jak ktoś jest szczęśliwy, zrównoważony i się lubi, to raczej nie będzie atakował i nawracał przypadkowych ludzi. :roll: :wink:
Brawa dla tej pani! :wink: Też mi się tak wydaje.

To dotyczy każdej sfery, nie tylko aseksualizmu. Podobnie jest np. z homoseksualizmem - podobno największymi homofobami są ci, którzy sami nie są pewni swojej heteroseksualności.
Arilin
łASuch
Posty: 167
Rejestracja: 24 mar 2007, 01:44

Post autor: Arilin »

Trochę mam zaleglości na forum, nie bardzo miałam czas bywać, więc tak na szybko. Nie mam zamiaru wykonywać żadnych badań, nie mam zamiaru leczyć się. Bo niby z czego? Aseksualizm nie jest chorobą dla mnie.
Awatar użytkownika
ironek
mASełko
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:01

Post autor: ironek »

()
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 11:51 przez ironek, łącznie zmieniany 1 raz.
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

ironek69 pisze:Każdy ma swoje poglądy / zainteresowania / instynkty. Normalni są nie-asi. Normalni są asi. Jedni drugich nie przekonają.
ASy nie chcą nikogo przekonywać, że seks jest zły i w ogóle be. :P :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
ironek
mASełko
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:01

Post autor: ironek »

nie dziwi mnie to. Bo jak można kogoś przekonać że coś jest złe jak jest dobre :wink: :wink:
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

ironek69 pisze:nie dziwi mnie to. Bo jak można kogoś przekonać że coś jest złe jak jest dobre :wink: :wink:
Zależy, dla kogo dobre... Np. Socjalizm miał być dobry dla wszystkich a co wyszło... :diabel: :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
ironek
mASełko
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:01

Post autor: ironek »

no tak. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Był już prezydent wszystkich Polaków:wink:
fonfeluch
mASełko
Posty: 144
Rejestracja: 19 lip 2007, 18:41
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: fonfeluch »

hehehehehehehheehheheh
zajrzyjcie http://www.youtube.com/fonfeluch
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
możliwe że jesteś zainteresoanya przyłączeniem do grupy aseksualistów na youtube jak tak to klik klik:
http://www.youtube.com/group/aventube :)
pozdrochy
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
świat jest o wiele ciekawszy/bogatszy gdy nam się zdaje że nikt nie pa3y --- Kofta
Gość

Post autor: Gość »

chodzilam do psycholga i chodze ale bynajmniej z innych przyczyn- samotnosc ,nerwowowsc;)


asem jestem pewnie tez jest wynikiem pewnych bodzcow psychologicznych ktore nabylam w zyciu ;) ale traktuje to jako ze
" taka jestem i kropka" i nic nie chce zmieniac... albo nie jestem gotowa...

i mimo ze jestem asem uwazam ze to jest pewnego rodzaju dysfunkcja czy zaburzenie i uwazam ze seksualni maja latwiej ;) mimo to leczyc sie nie zamierzam bo nie traktuje tego jako chorobe a wybor,tak jak homo nie powinni sie leczyc bo niby z czego?
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Gość pisze:chodzilam do psycholga i chodze ale bynajmniej z innych przyczyn- samotnosc ,nerwowowsc;)


asem jestem pewnie tez jest wynikiem pewnych bodzcow psychologicznych ktore nabylam w zyciu ;) ale traktuje to jako ze
" taka jestem i kropka" i nic nie chce zmieniac... albo nie jestem gotowa...

i mimo ze jestem asem uwazam ze to jest pewnego rodzaju dysfunkcja czy zaburzenie i uwazam ze seksualni maja latwiej ;) mimo to leczyc sie nie zamierzam bo nie traktuje tego jako chorobe a wybor,tak jak homo nie powinni sie leczyc bo niby z czego?
Ja nic nie wybierałem. Zaburzenie lub dysfunkcja? Nie widzę w swoim życiu najmniejszego powodu.
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Gość pisze:i mimo ze jestem asem uwazam ze to jest pewnego rodzaju dysfunkcja czy zaburzenie
Jeżeli uważasz aseksualność za zaburzenie (psychiczne?) czy dysfunkcję, to jest równoznaczne z tym, że uważasz to za coś wyleczalnego..
Ale zdaje mi się, że niemądrze jest mierzyć wszystko "swoją miarką" :P
Gość

Post autor: Gość »

wlasnie to jest moje subiektywne odczucie i wzgedem tylko mnie- jest to dysfunkca pewnie dla innych zdrowych wiec ja oceniam to miar aobiektywna seksualnych osob ;) - mi to nie przeszkadza inaczaj bym chyba szukala pomocy:)
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Gizmo pisze:Jeżeli uważasz aseksualność za zaburzenie (psychiczne?) czy dysfunkcję, to jest równoznaczne z tym, że uważasz to za coś wyleczalnego.
Nie wszystkie dysfunkcje, czy zaburzenia zwłaszcza, jeśli chodzi o te psychiczne są wyleczalne. Niektóre z nich można tylko "zaleczyć" by mniej dawały się człowiekowi we znaki, ale nie całkowicie wyleczyć.
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
ODPOWIEDZ