(a)seksualność

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy jesteś Asem?

Tak
33
66%
Nie
6
12%
Nie wiem
11
22%
 
Liczba głosów: 50

magorek
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:39
Lokalizacja: śląsk

Post autor: magorek »

dorosłe dziecko pisze:
kot pisze:
dorosłe dziecko pisze:O czym Wy w ogóle dyskutujecie? :wink: Przecież ksiądz nie będzie w ogóle uprawiał seksu, więc, w czym problem? :twisted:
a jak sie trafi na takiego który bedzie uprawiał seks , to co wtedy :|
Ksiądz jest zobowiązany do przestrzegania celibatu. Pewnie za jego nieprzestrzeganie są przewidziane jakieś określone konsekwencje, ale ja się na tym nie znam.
Ech, tak jakby tylko księża katoliccy byli na swiecie :diabel:
All men dream: but not equally. Those who dream by night in the dusty recesses of their minds wake in the day to find that it was vanity: but the dreamers of the day are dangerous men, for they may act their dreams with open eyes, to make it possible
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

magorek pisze:Ech, tak jakby tylko księża katoliccy byli na swiecie :diabel:
Tylko, że akurat w tym wypadku była mowa o księdzu katolickim. Poza tym nie wydaje mi się by kapłani innych religii używali określenia "ksiądz".
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Salomea

Post autor: Salomea »

Wybrałam odpowiedź "tak" :mrgreen:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Uważaj, bo 'tak' doprowadziło Lennona do małżeństwa z Yoko Ono i śmierci z ręki szaleńca :P

Czy Ty też chcesz zostać Lennonem? :P
Salomea

Post autor: Salomea »

Mogę, ale nie dzisiaj. Może w przyszłym miesiącu. :roll: W tym tygodniu jestem Elvisem. :mrgreen: :roll:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Kochaj mnie czule? :P
Awatar użytkownika
naomi_p
ASter
Posty: 637
Rejestracja: 30 sie 2007, 16:30
Lokalizacja: Zhongguo (Państwo Środka)

Post autor: naomi_p »

Gizmo pisze:Sporo tu było takich rozkojarzonych ludzików :roll:
Ale to może być bardziej skomplikowane, Kamikola jest przykładem.
A jak to było z Kamikolą? :)

PS A nie wiem, czy księdzu "za dziecko" nie grozi ekskomunika. A może jest wtedy zmuszony do odejścia - przecież zgodnie z katolickimi przykazaniami powinien być z rodziną... Można by to dalej zawile tłumaczyć. Jak dziecko to i ślub, tylko i wyłącznie ;)
"Nie być, nie istnieć, nie istnieć choć przez chwilę..."
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

No nasz ksiądz-ojciec nie został wydalony, więc albo ma chody u góry, albo nie wiem :P W tym przypadku angielskie 'father' w odniesieniu do księdza zyskuje ciekawe podwójne znaczenie :lol:
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

naomi_p pisze:A jak to było z Kamikolą?
Opisała to w wątku "Wpadłam", jeżeli jeszcze nie czytałaś, oto link :wink:
http://asexuality.org/pl/viewtopic.php?t=252
Awatar użytkownika
opuncja
nASturcja
Posty: 282
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: Dolina Kaktusów

Post autor: opuncja »

naomi_p pisze:[
A nie wiem, czy księdzu "za dziecko" nie grozi ekskomunika. A może jest wtedy zmuszony do odejścia - przecież zgodnie z katolickimi przykazaniami powinien być z rodziną... Można by to dalej zawile tłumaczyć. Jak dziecko to i ślub, tylko i wyłącznie ;)
Za niezachowywanie celibatu grozi suspensa (zawieszenie w czynnościach duchownego-zakaz sprawowania sakramentów, pełnienia urzędów, nauczania, pobierania dochodów itp.), nie ekskomunika. Problem w tym, kto to udowodni w konkretnym przypadku i co z dowodami zrobi bezpośredni przełożony takiego duchownego-bo niestety-bywa różnie. Niektórzy chcialiby odejść a przełożeni za wszelką cenę woleliby ich zatrzymać. Szkoda bo dzieci wtedy najbardziej cierpią...
Za usiłowanie zawarcia małżeństwa duchownemu ważnie wyświęconemu grozi interdykt (zakaz przyjmowania i sprawowania sakramentów).
Ale w sumie co człowiek, to przypadek, nie znamy do końca co siedzi w każdym z nas, a duchowni nie należą do wyjątków... Ale się rozpisałam :insane:
Awatar użytkownika
natalia19
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2008, 17:25

Post autor: natalia19 »

oczywiście że AS :mrgreen:
''Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz'' Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Miglanc
ASiołek
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2007, 11:27
Lokalizacja: z za biurka

Post autor: Miglanc »

dorosłe dziecko pisze:
kot pisze:
dorosłe dziecko pisze:O czym Wy w ogóle dyskutujecie? :wink: Przecież ksiądz nie będzie w ogóle uprawiał seksu, więc, w czym problem? :twisted:
a jak sie trafi na takiego który bedzie uprawiał seks , to co wtedy :|
Ksiądz jest zobowiązany do przestrzegania celibatu. Pewnie za jego nieprzestrzeganie są przewidziane jakieś określone konsekwencje, ale ja się na tym nie znam.
Starym obyczajem skomentuje to dowcipem:

Wiejski lekarz miał przygodę miłosną i pewnego wieczoru panienka podrzuciła mu pod dom owoc owej przygody - dziecko. Lekarz zastanawiał się co zrobić z tym fantem.
Traf chciał, że zadzwonił do niego proboszcz uskarżający się na bóle brzucha. Medyk pojechał do księdza z dzieciakiem, tam duchownemu zaaplikował narkozę, a po przebudzeniu mówi:
- Proszę księdza, zdarzył się cud, urodził ksiądz dziecko! O dziwo, proboszcz uwierzył i zaczął wychowywać dziewczynkę... Gdy ukończyła 18 lat, ksiądz wziął ją na poważną rozmowę:
- Jesteś już pełnoletnia więc już czas, aby wyjawić ci prawdę...
- Wiem. Ksiądz chce mi powiedzieć, że jest moim ojcem.
- Nie, kochanie. Ja jestem twoją matką. Ojcem jest wikary.
Pesymista to osoba, która z dwojga złego wybiera obydwa.
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Re: Ciekawy świata

Post autor: damian-dec »

Obcy pisze:Hej

Na Dzień dobry od razu chcę się przyznac, że jestem seksualny, aby nie było żadnych nie jasności. Interesuje się różnymi odmianami seksualności i dlatego reż i tutaj zajrzałem heh no i się nawet zarejestrowałem, by móc komentowac oraz odpowiadac na wasze pytanie na temat ludzi seksualnych. Nie chce abyście mnie od razu odrzucili z forum...ale właśnie poznac siebie nawzajem.
OK...nie powiem, że jest mi wasz trochę szkoda, bo nie wiecie co was omija i co tracicie z życia ogólnie i z życia seksualnego i partnerskiego. Takie same mam zdanie co do społeczności homoseksualnej...po poprostu jest mi szkoda. Ale nie jest tu po to aby was nawracac ani was bluzgac...wręcz przeciwnie....chce poznac waszą seksualnośc a dokładnie aseksualnośc. 3mta się Smile
ok, a mi jest troche szkoda ze tobie jest szkoda, he he

po co masz sie zamartwiac niepotrzebnie biedaku, he he :P :P :P
Obcy
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46

Post autor: Obcy »

Ja wcale się nie zamartwiam, bo przecież ten problem mnie osobiście nie dotyka - ja sam innego przekroju problemy. Ale dzięki heh...
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Post autor: damian-dec »

:wink: no ok, wystarczylo nie uzywac wiec tego slowka "szkoda" :P :P :P i pewnie nie wywolalo by to takiego zamieszania, he he :diabel: :P
ODPOWIEDZ