Porządek musi być? ;-)

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Salomea

Porządek musi być? ;-)

Post autor: Salomea »

Drodzy użytkownicy! Jak zapewne zauważyliście, na forum panuje nieład i nieporządek. :diabel: Miałam okazję podziwiać kilka forumków na których moderatorzy i admini bardzo dbali o czystość. Użytkownicy przestrzegali tam regulaminu. Gdy ktoś offtopował najpierw dostał kilka ostrzeżeń, a potem bana. Za obrażanie innych, "wycieczki osobiste" - ban. Efektem tego jest fakt, że fora te bardzo dobrze się czyta, użytkownicy odnoszą się do siebie z szacunkiem. A fakt, że na jednym z nich klikam i jeszcze nie dostałam bana, świadczy o tym, że nawet chrumkacz jak chce to potrafi. :mrgreen: :wink:
Niestety, żeby tak było, najpierw moderatorzy i admini muszą działać. Nic samo się nie zrobi. :diabel:
Więc drodzy forumkowicze, proszę was o wypowiedzi na temat (braku) porządku na forum. Odpowiada wam ten stan? Może macie jakieś pomysły jak zamienić nasz mały śmietniczek w czyste miejsce? :diabel: :wink:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Powiem tak: jestem jak najbardziej za porządkiem, ale może na początek zacznijmy od łagodniejszej metody pt. ostrzeżenia. Na jednym z forów, gdzie byłam swego czasu dość aktywną uczestniczką (i moderatorką) drugim po ostrzeżeniach sposobem walki z niepokornymi było odkurzanie polegające na wywalaniu offtopicowych postów niepokornych userów do śmietnika - jak ktoś nie rozumiał żółtej kartki, to tracił możliwość przeczytania swoich głupot ;) Dopiero trzeci stopień to ban - najpierw okresowy, potem permanentny. Było ok, aczkolwiek atmosfera się po pewnym czasie popsuła xD I zrobiło się trochę sztywnawo xD
Generalnie, jako że jestem moderatorką, mogę się przyłożyć do porządkowania - od roboty się uchylać nie będę ;)
Salomea

Post autor: Salomea »

Agnieszka pisze:Generalnie, jako że jestem moderatorką, mogę się przyłożyć do porządkowania - od roboty się uchylać nie będę ;)
Bardzo dobry pomysł. Chętnie wezmę z Ciebie przykład, naucz nas sprzątać. :roll: :mrgreen:
Może wszyscy powinni jeszcze raz przeczytać regulamin. :roll: Żeby potem nie było pytań "a co jak takiego zrobiłem/am?" . Też przeczytam, bo go nie pamiętam. :mrgreen: :wink:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Ja go w ogóle przeczytam :shock:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Salomea pisze:Bardzo dobry pomysł. Chętnie wezmę z Ciebie przykład, naucz nas sprzątać. :roll: :mrgreen:
He he, a myślałam, że to moderatorzy biorą przykład z administratorów :P :P
Salomea pisze:Może wszyscy powinni jeszcze raz przeczytać regulamin. :roll:
Dobry pomysł ;) Tylko GDZIE jest ten regulamin? Z tego co pamiętam był tłumaczony z angielskiego, poprawiany, wygładzany, ale nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek na forum się pojawił w wersji ostatecznej (albo mam sklerozę, co też jest możliwe :P)
Salomea pisze:Żeby potem nie było pytań "a co jak takiego zrobiłem/am?" . Też przeczytam, bo go nie pamiętam. :mrgreen: :wink:
Można też wprowadzić motyw pt. przy ostrzeżeniu komentarz: naruszenie regulaminu pkt taki i taki.

Btw, w jednej z wersji phpBB by Przemo jest taki fajny wbudowany system ostrzeżeń - potem przy danym użytkowniku pokazuje się ilość ostrzeżeń i ich powody. Wy juz chyba macie możliwość zmiany wersji forum, czy nie? Żeby można było korzystać z takiej funkcji?
Salomea

Post autor: Salomea »

Agnieszka pisze:He he, a myślałam, że to moderatorzy biorą przykład z administratorów :P :P
Różnie to bywa. Jeśli admin nie wie co dalej, to może naśladować moderatora, który wie co czyni. :mrgreen:
Agnieszka pisze:Btw, w jednej z wersji phpBB by Przemo jest taki fajny wbudowany system ostrzeżeń - potem przy danym użytkowniku pokazuje się ilość ostrzeżeń i ich powody. Wy juz chyba macie możliwość zmiany wersji forum, czy nie? Żeby można było korzystać z takiej funkcji?


Chyba można taką funkcję zainstalować, ale ja do tego łapki nie przyłożę. Z tym proszę do Ardeli. A może Ant będzie chciał pogrzebać w ustawieniach? :roll: :diabel:

Regulamin można zobaczyć przy rejestracji, ale czy ktoś to czyta? :diabel: Dlatego wrzuciłam go do ogłoszeń. :wink:
Ostatnio zmieniony 5 mar 2008, 15:32 przez Salomea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Przeczytałem! chociaż rzadko czytam jakiekolwiek regulaminy. Najbardziej mi się podobała część o Trollu i mASs mediach. nareszcie nie będzie jasia śmietany, antka_emigranta i czułego wojtka z Onet.pl
mASs media-dobre. Jak jakiś dziennikarz będzie mnie chciał zacytować będzie mi musiał zapłacić, słono. A co. Nie jestem na wybiegu. :evil:
Salomea

Post autor: Salomea »

To teraz musimy się pilnować, ja muszę. :diabel: Chyba sobie wydrukuję regulamin i powieszę nad komputerem. :diabel: :wink:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Jedno pytanie - czy życzycie sobie, abym powycinała offtopy z 'normalnych' tematów? :P
Salomea

Post autor: Salomea »

Ja sobie życzę. :mrgreen:
A wzięłaś miesięczny urlop? :wink: Jeśli tak, to działaj. :mrgreen:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Spoko luz, księgowa zawsze zdąży. Zaraz trochę pokombinuję, jednym tylko się martwię - da się wyodrębnić temat z danego tematu, albo pojedyncze posty, ale myślę sobie, jakby je tu wkleić do młynka offtopowego - bo tak patrzę na opcje moderowania i nie widzę możliwości łączenia. No chyba że admini mają taką możliwość, to daj znać - wtedy tymczasowo porobię po prostu odrębne tematy w śmietniku, a Ty je dokleisz do młynka :P Jest w opcjach administratorskich możliwość doklejania tematu do tematu?
Salomea

Post autor: Salomea »

Nie wiem, może ja już jestem trochę ślepa, ale nic takiego nie widzę. :roll: Ale możesz sama sprawdzić. :diabel: Dziś przez parę h będziesz pomarańczowa. :diabel: :mrgreen: A może chcesz ten kolor na zawsze? :diabel: :mrgreen:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Salomea pisze:Nie wiem, może ja już jestem trochę ślepa, ale nic takiego nie widzę. :roll: Ale możesz sama sprawdzić. :diabel: Dziś przez parę h będziesz pomarańczowa. :diabel: :mrgreen: A może chcesz ten kolor na zawsze? :diabel: :mrgreen:
Jak dają, to bierz, jak biją, to uciekaj - zgodnie z tą zasadą wyznawaną przez mojego dziadka - chcę ;)
Salomea

Post autor: Salomea »

No to ludziki powitajcie nowego admina. :diabel: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Cześć.
ODPOWIEDZ