Porządek musi być? ;-)

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Porządek musi być?

Post autor: DZIEWICA8 »

No to teraz ja się wypowiem.
Ja uważam, że nie powinno się upominać czy też karać ludzi za offtopy nieszkodliwe, czyli takie, które są nikogo nie obrażają i nie są skierowane przeciwko konkretnym użytkownikom forum. Nie są też żartem ze spraw przykrych, smutnych lub też poważnych. Takie offtopy są w porządku, zawsze można trochę się z nich pośmiać. :offtopgut: :offtopgut: :offtopgut:
Uważam też, że absolutnie nie wolno obrażać innych użytkowników, ani wyśmiewać z nich i z ich wypowiedzi. Nie wolno też żartować ze smutnych spraw na przykład choroba, cierpienie. Nie powinno się też żartować ze spraw, które są przykre, nieprzyjemne, wstydliwe dla osoby, które je opisuje (autora). Nie powinno się też żartować ze spraw poważnych na przykład tych związanych z religią. Nie powinno się też odnosić ze złością lub ironią, do osób, które grzecznie o coś pytają i nie atakują, ani nie obrażają konkretnych osób. Autorów takich wypowiedzi trzeba zdecydowanie upominać, a gdy to nie pomaga, to karać. :offtopic: :offtopic: :offtopic:
Takie jest właśnie moje zdanie na ten temat.
DZIEWICA8
Ostatnio zmieniony 6 mar 2008, 12:56 przez DZIEWICA8, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Weź tylko pod uwagę to, że jednak faktycznie nieszkodliwe offtopy ciągnące się przez kilka stron mogą skutecznie zniechęcać użytkowników do czytania forum. Bardzo skutecznie :roll:
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Porządek musi być?

Post autor: DZIEWICA8 »

Agnieszka pisze:Weź tylko pod uwagę to, że jednak faktycznie nieszkodliwe offtopy ciągnące się przez kilka stron mogą skutecznie zniechęcać użytkowników do czytania forum. Bardzo skutecznie :roll:
No tak! Rozumiem to. Jednak uważam, że te nieszkodliwe offtopy nie powinny być traktowane na równi z tymi szkodliwymi, a także autorzy offtopów nieszkodliwych nie powinny być karani na równi z autorami offtopów szkodliwych. Te nieszkodliwe można przenieść do specjalnego działu, a te szkodliwe powinno się usuwać. Ja osobiście nie bardzo lubię pisać offtopy, wolę pisać konkretnie i na temat, jeśli jednak ktoś je lubi, to ja nie mam nic przeciwko jemu. Po prostu, tak właśnie uważam na ten temat.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

DZIEWICA8 pisze:Jednak uważam, że te nieszkodliwe offtopy nie powinny być traktowane na równi z tymi szkodliwymi, a także autorzy offtopów nieszkodliwych nie powinny być karani na równi z autorami offtopów szkodliwych.
Myślę, że każdy z obecnych 'trzymających władzę' będzie w stanie rozpoznać nieszkodliwy offtop, kiedy go zobaczy :wink:
Salomea

Post autor: Salomea »

Przypominam o tym:
Kadarka pisze:Forum mnie totalnie rozczarowało...

Durne przepychanki słowne na poziomie sol26 i podobnych forumowiczów.

Szkoda mojego czasu.
Żegnam.
I o tym:
Gizmo pisze:Ale poooojeeeeechaaaliiiiii.. Ile tego jest? Osiem stron czystego offtopa? O_s_i_e_m, kurde?! :shock:

Mam pytanko, czy moderatorzy mogliby zacząć przenosić takie wiekopomne dyskusje do młynka offtopowego? :diabel:
Wyjaśniam, czemu nagle się czepiam :P Wczoraj opowiadałam znajomej o forum, poprosiła mnie o linka.. A ja się przez moment zastanawiałam się, czy to nie będzie mała żenada, kiedy zobaczy co się dzieje w 'gorących' tematach. :roll:
Jak widać offtop nie wszystkich zachwyca.
Awatar użytkownika
Sol26
pASibrzuch
Posty: 231
Rejestracja: 29 lut 2008, 16:09
Lokalizacja: zabrze

Post autor: Sol26 »

"Forum mnie totalnie rozczarowało...
Durne przepychanki słowne na poziomie sol26 i podobnych forumowiczów."



Widać czytałaś tylko "wybrane" teksty na całym ogromnym forum....a szkoda :( Można tu również porozmawiac na inne tematy a to że i Ja jak i kilku innych forumowiczów lubimy sobie podokuczać mysle że nie powinno tak razić? Nie zawsze trzeba rozmawiac tylko na poważne tematy , czasami trzeba się odstresować . Ja na codzień musze być powazna i "mądrze" mówić więc to formu między innymi dało mi możliwość wyluzowania sie. Jeżeli Tobie się to nie spodobało to trudno. A co do mojego "poziomu".....hhhmmmmmmm......mam wysoki poziom - nie znasz , więc nie możesz ocenić :)


pozdrawiam
"Ludzi nie łączy miłość tylko strach przed samotnością"
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Post autor: damian-dec »

oj, musze sie wstawic za Sol26.
!!!
jest niewinna :wink:
owszem grubo przesadzilismy z tymi offtopami i pier*dolami na forum,
ale z gory zalozylismy taka konwencje--dobrze sie bawilismy,o czym swiadczy m.in. sama ilosc postow.
oczywiscie wybralismy najmniej odpowiednie miejsce do tego-nieswiadomie- za co ja sam za siebie przepraszam. :wink:
pare osob zreszta bardzo negatywnie to odebrala i zaczela sie "krwawa jatka", ktroa wymknela sie ostatecznie spod kontroli-efekt koncowy jaki byl-kazdy widzial :wink:

ale suma sumarum ma to taki pozytywny skutek, ze admin. zrobili wkoncu porzadek na forum--a wszyscy wiedza ze offtopy byly wczesniej prawie wszedzie.

nie ma wiec co sie zloscic :peace:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

A swoją drogą, Damianie i Sol, możecie nadal prowadzić ożywione dyskusje w podobnej jak dotąd konwencji - miejsce na to jest w młynku, jak słusznie zauważyła Salo ;) :mrgreen:

Mała uwaga do osób korzystających z działu Szukam partnerki/partnerka. Dział ten generalnie służy zamieszczaniu ogłoszeń i odpowiadaniu na te ogłoszenia przez osoby zainteresowane nawiązaniem bliższej znajomości z osobą ogłaszającą się, więc proszę o unikanie nic nie wnoszących do tematu 'dowcipnych' komentarzy. :diabel:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Sol26 pisze:Widać czytałaś tylko "wybrane" teksty na całym ogromnym forum....a szkoda :( Można tu również porozmawiac na inne tematy a to że i Ja jak i kilku innych forumowiczów lubimy sobie podokuczać mysle że nie powinno tak razić? Nie zawsze trzeba rozmawiac tylko na poważne tematy , czasami trzeba się odstresować . Ja na codzień musze być powazna i "mądrze" mówić więc to formu między innymi dało mi możliwość wyluzowania sie. Jeżeli Tobie się to nie spodobało to trudno. A co do mojego "poziomu".....hhhmmmmmmm......mam wysoki poziom - nie znasz , więc nie możesz ocenić :)
W sumie zawsze jeszcze zostaje czat, na który nikt nie wchodzi :roll:
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
opuncja
nASturcja
Posty: 282
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: Dolina Kaktusów

Post autor: opuncja »

A ja próbowałam wejść wiele razy ale coś mnie blokuje :evil: :| :cry:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Jak blokuje? Wejść z jakiegoś klienta IRC próbwowałaś?
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
opuncja
nASturcja
Posty: 282
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: Dolina Kaktusów

Post autor: opuncja »

Próbowałam wchodzić przez naszą stronkę, ale wyświetlał mi się tylko komunikat: Unable to connect : java.net.SocketException : Socket is not connected: connect
Może coś u mnie z javą nie tak :|
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

:blink:

Może spróbuj jakiegoś mIRCa czy innego klienta IRC? ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Nie wiem, gdzie poruszyć tą sprawę, więc piszę w tym wątku.
Sprawa jest czysto teoretyczna, dotąd nie miałem takiej sytuacji i teraz też nie mam, ale chciałbym wiedzieć. Powiedzmy, że chcę zamieścić post w wątku, w którym od, przyjmijmy, dwóch miesięcy nikt nic nie napisał. Niestety, okazuje się, że ostatni wpis również jest mój. Czy w takiej sytuacji pisanie jednego postu pod drugim jest wykroczeniem?

ZAZNACZAM, że nie mam tu na myśli wątków "świetlicowych" typu ulubiony film/książka/piosenka, ale sprawę poważną lub związaną z możliwością spotkania się z kimś.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Moim zdaniem nie jest, o ile napisanie nowego postu (pod własnym postem) jest uzasadnione np. wnosi coś nowego, lub zawiera informacje, z którymi chcemy, aby zapoznali się inni. Bo niby jak mają zauważyć jak nic na łososiowo nie zaświeci...
Mnie się czasem zdarza, szczególnie w dziale "Spotkajmy się" :).
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
ODPOWIEDZ