Słówko"seksowny"

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Salomea

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Salomea »

Ant pisze:A jaki odieracie sformułowania w stylu, za przeproszeniem, "zaj... d..." itp.?
Moim zdaniem to jest wulgarne określenie i jestem przeciwna używaniu takich słów w stosunku do innych ludzi. :twisted: :twisted: :P
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Ant »

Podobnie jak foki, suczki, sztuki, maniury, niunie itd.
Czczony nie tylko w Chinach
Sza_de
ASiołek
Posty: 89
Rejestracja: 2 sty 2007, 04:33
Lokalizacja: USA

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Sza_de »

Kuba pisze:
Gizmo pisze:Dla mnie "seksowny" to dokladnie to samo co "bardzo atrakcyjny" albo "zwiekszajacy atrakcyjnosc", ewentualnie "pobudzajacy erotyczna wyobraznie". Slowa "atrakcyjny", "zmyslowy" czy "upiekszajacy" juz sie zuzyly w reklamie i nie robia wrazenia, wiec coraz czesciej uzywa sie tego "niegrzecznego" zamiennika. Nawet mydla, dezodoranty czy inne skarpety moga byc sexy - to slowo nie straci mocy, poki zyja seksualni ludzie :wink:.
No właśnie chyba oto chodzi.
Ja bardzo często używam seksowny czy sexy. Naprzykład "Hmm... ten sos do pierożków jest bardzo seksowny" czyli smaczny. :wink:

Natomiast czy myślicie że udałoby się zdefiniować słowo 'aseksowny/na'? Naprzykład:

Seksowne: pomalowane paznokcie u nóg
Aseksowne: ciepłe skarpety
Seksowny: człowiek który wzbudza porządanie okazując swoje ciało
Aseksowna: osoba, która przyciąga do siebie innych przez ukazanie swojego intelektu i ciepła[/quote
]
Nie sadze ze czlowiek ktory pokazuje swoje cialo musi byc seksowny.Dla przykladu podam tu sytuacje ze parku gdzie jakis zboczeniec rozchylil plaszcz.....i wcale a wcale nie byl seksowny.
Natomiast osoba ciepla a na dodatek w ogromna wiedza absolutnie moze byc obiektem pozadania.
pozdrawiam :D :D
"Nie szukaj prawdy, lecz przyjaciol"
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: ewutek »

Sza_de pisze:Natomiast osoba ciepla a na dodatek w ogromna wiedza absolutnie moze byc obiektem pozadania.
Zatem, czy można mówić o "seksownej osobowości"? :rozowe:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

seksowny, seksi (pleksi), mniam mniam, cukiereczku.
Jak to słyszę to mi się śmiać chce. :lol:
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

"Cukiereczek", to mi się kojarzy z moimi ulubionymi anyżowymi lub czekoladowymi cukierkami. Określenie "ciacho" też mi się zresztą kojarzy czysto kulinarnie i nie rozumiem, jak ktoś może takie określenie uważać za wyraz aprobaty dla czyjegoś wyglądu. Jak ktoś nie potrafi powiedzieć, że uważa, iż ktoś wygląda seksi to używa aluzji kulinarnych? :lol:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
nehemia
ASiołek
Posty: 86
Rejestracja: 22 lut 2008, 19:02
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: nehemia »

Ja tam rozpoznaje osoby seksi i nie i nie ma to nic wspolnego z ich uroda nawet lepiej niz wiekszosc hetero czy homo.

Dystans :D
Starfuckers Inc.
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Co jest szczególnego w tym słówku?

nie lepiej określać ładna ładne?
Awatar użytkownika
nehemia
ASiołek
Posty: 86
Rejestracja: 22 lut 2008, 19:02
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: nehemia »

Ognik pisze:Co jest szczególnego w tym słówku?

nie lepiej określać ładna ładne?
nie wiem, jakos mnie ani nie razi, ani nie ma dla mnie znaczenia.
Rozumiem, ze okresla osobe, ktora ma sie ochote zdobyc i zbalamucic i tyle, a to chyba nie to samo co "ladne" :D

Pzdr
Starfuckers Inc.
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

nehemia pisze: Rozumiem, ze okresla osobe, ktora ma sie ochote zdobyc i zbalamucic i tyle, a to chyba nie to samo co "ladne" :D

Pzdr
No to teraz mam wbitego klina w płat myślowy.

To nie to samo co trendy, kool, ekstra czad?

Ja myślałem, że seksi = ładna

Pozdr.
Awatar użytkownika
nehemia
ASiołek
Posty: 86
Rejestracja: 22 lut 2008, 19:02
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: nehemia »

Ognik pisze:
nehemia pisze: Rozumiem, ze okresla osobe, ktora ma sie ochote zdobyc i zbalamucic i tyle, a to chyba nie to samo co "ladne" :D

Pzdr
No to teraz mam wbitego klina w płat myślowy.

To nie to samo co trendy, kool, ekstra czad?

Ja myślałem, że seksi = ładna

Pozdr.
Kurde seksualnych sie spytaj . Dla mnie seksi to ktos kto epatuje seksem. Doda jest seksowna, ale nie jest ladna. Tak sie mnie wydaje, choc im dluzej zyje tym mniej z tego swiata rozumiem.

Z tego co wiem to nie tylko ja sie wykladam na tym slowie
Starfuckers Inc.
Awatar użytkownika
Ogrzyczka (nie-as)
pASibrzuch
Posty: 214
Rejestracja: 18 maja 2007, 20:15
Lokalizacja: Warszawa, fabryka czekolady :)

Post autor: Ogrzyczka (nie-as) »

A ja myślę, że jest taki obszar, na którym pojęcie "sexy" zazębia się z pojęciem "ładna", ale przeważnie to są 2 różne rzeczy...

Zresztą, tak samo jak piękno, "seksowność" też jest w oku patrzącego. Może dlatego np. dawniej w Anglii odsłonięcie kostki było niesmaczne, u Arabów nie wolno pokazywać włosów, a w porównaniu z powyższymi rzut oka na czarną Afrykę powala :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

No tylko, że w niektórych krajach afrykańskich odsłonięte kształty kobiet nie są ani seksi ani piękne.

Póki co nadużywanie tego słówka mnie znudziło. I nigdy nie bawiło. Jest po prostu śmieszne.

Słysząc to mam odebrać jako komplement?

Jeszcze raz powtórzę. Ja tego świata nie rozumiem, a on mnie nie rozumie.
Awatar użytkownika
nehemia
ASiołek
Posty: 86
Rejestracja: 22 lut 2008, 19:02
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: nehemia »

Ognik pisze:No tylko, że w niektórych krajach afrykańskich odsłonięte kształty kobiet nie są ani seksi ani piękne.
Dla mnie sa tak samo seksowne jak piersi Jessici Biel, ladne by byly zas dla mnie gdybym mieszkal w Afryce od urodzenia.
Starfuckers Inc.
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Czyli dochodzimy do sedna sprawy. Jak widzisz ładną kobietę pierwszy raz mówisz, że jest seksowna. Jak do niej się przyzwyczajasz, mówisz że jest ładna. 8)
ODPOWIEDZ