kto wam się podoba?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: kto wam siê podoba?

Post autor: Ardelia »

ewutek pisze:"przyćmienia/częściowego zniwelowania" ewentualnych (bądź też całkiem sporych) niedoskonałości. :D
"calkowite przewartosciowanie" Agi i twoje "przycmienie zniwelowania" to dla mnie jednak 2 rozne pare kaloszy... :mrgreen:
mi chodzilo o calkowita zmiane wartosci. pod tym wzgledem teza Agi sie u mnie nie sprawdzila: zaden moich ulubiencow nie miescil sie dotychczas n.p. w grupie "macho" (ani z wygladu ani z charakteru). nawet gdy byli super szarmanccy i inteligentni, nie zaiskrzylo nic miedzy nami jesli nie wydawalo mi sie ze posiadali pewien wdziek wizualny oraz empatyczny/wrazliwy charakter...

ale nie chce tu rozdziabgac temat - jesli ma ktos konkretne pytania lub uwagi do mnie, to dalsza dyskusje potoczmy najlepiej na czacie. :)
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: kto wam siê podoba?

Post autor: ewutek »

Ardelia pisze:"calkowite przewartosciowanie" Agi i twoje "przycmienie zniwelowania" to dla mnie jednak 2 rozne pare kaloszy... :mrgreen:
Racja, dla mnie też :lol:
mi chodzilo o calkowita zmiane wartosci. pod tym wzgledem teza Agi sie u mnie nie sprawdzila
No właśnie. Tak deliberujemy, a autorka najwyraźniej rzuciła tezę i rwijcie ludziska włosy "Co autor miał na myśli?" :lol:
Od siebie jeszcze dodam, że w moim przypadku całkowite przewartościowanie (dajmy na to wad w zalety) pod wpływem wspaniałości opozycyjnych cech nie zaszło nigdy i uważam, że tak się nie stanie w przyszłości (chociaż nigdy nie mów nigdy). Póki co dzielnie trzymam się swojej "koncepcji przyćmienia", która w zależności od siły fascynacji maleje/wzrasta.
nawet gdy byli super szarmanccy i inteligentni, nie zaiskrzylo nic miedzy nami jesli nie wydawalo mi sie ze posiadali pewien wdziek wizualny oraz empatyczny/wrazliwy charakter...
Można by powiedzieć, że Twoja "matryca" (kryterium selekcji) bazuje na podkreślonych przeze mnie wzorcowych wartościach, bez których nie widzisz szansy na zbudowanie solidnego związku.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: kto wam siê podoba?

Post autor: Agnieszka »

Jeju jej, znowu narozrabiałam :roll:

Chodziło mi o to, że nawet jeśli człowiek ma preferencje dotyczące wyglądu (słowo 'wygląd' padło w tej "tezie"), to w momencie kiedy pozna kogoś, kto go zauroczy pod względem intelektu, charakteru i innych cech wewnętrznych, dochodzi do przewartościowania upodobań dotyczących cech zewnętrznych.

Ta "teza" została postawiona w kontekście słów Maleństwa, że niższych facetów nie bierze pod uwagę, czy też Maleństwa i Salomei, że 'długie włosy :kocha:'. Żeby nie było wątpliwości, nie krytykuję tych upodobań, bo sama mam jakieś tam własne, tak tylko mi się nasunęła myśl dotycząca wyglądu.

Żeby już nie pleść więcej bzdur, kończę, wstydu oszczędzam :P :oops:
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Re: kto wam siê podoba?

Post autor: Honzol »

hmm..prosty ze mnie czlowiek, wiec powiem poprostu:
milosc to najpotezniejsze uczucie, rozciagajace sie ponad ta przestrzen i ten czas,.. a co dopiero ponad kawalek wysychajacego miesa,kurczacych sie kosci i galaretowatych oczu.

powyzszy tekst niby wyklucza jakakolwiek fascynacje fizycznascia czlowieka,
ale czy na pewno :?: raczej nie e... .. .
np: moja pasja jest chodzenie po gorach, przemierzanie gorskich szlakow zdobywanie szczytow, wiec druga polowka to ta osoba z ktora ta sczescie dziele. Dziewcze ktore kocha te klimaty tak jak ja napewno nie bedzie miala proporcji przykladowo: 160 cm wzrostu i 120 kg wagi (prawa fizyki)
:?

pzdr
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Awatar użytkownika
Horgrim
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2008, 19:53

Post autor: Horgrim »

usuwanie
Ostatnio zmieniony 29 lis 2014, 19:20 przez Horgrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Przybyłem, zobaczyłem i oczom nie wierzę
Gość

Post autor: Gość »

ja zawsze zwracałam uwage na ladnych facetow,z charakterystycznymi rysami twarzy tak chyba zostalo do teraz
chudzi i wysocy raczej odpadaja:roll:
ale to nie regula bo jak facet mnie urzeknie swoja osoba to przeciez wyglad schodzi na 2 plan
charakter - lubie kulturalnych ,przyjaznych,nie bardzo przylepy... bardziej meski facet musi byc,wygadany, z poczuciem humoru,rozumiejacy mnie bez slow;)

noi aseksualny chyba albo nie dokonca seksualny ;) tak jak ja:D
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Jeśli chodzi o wygląd to bardzo zazdroszczę urody filigranowym rudzielcom.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2010, 09:50 przez Weep, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
damian1900
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 7 lut 2008, 13:56
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: damian1900 »

Mój ideał: 170-178cm wzrostu,czarne włosy,,brązowe oczy,szczupła,pewna siebie,inteligenta,kobieca,niezależna,chciałbym być dodatkiem do jej życia (może miłym :wink: )a nie wypełniać je po brzegi... noi jeszcze malutki,maluteńki szczególik-aseksualistka.
Mam jakieś szanse? he he he
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Ideał?
W zasadzie nie mam ideału wyglądu, po prostu zdecydowanie bardziej podobają mi się dziewczyny o szczupłej i, można powiedzieć, sportowej budowie (ale o tym jest pkt2).

Ideału za to szukam w sferze psyche:
- Po pierwsze i najważniejsze, musiała to by być osoba akceptująca mnie takim jakim jestem - o co w cale nie jest tak łatwo, bo dzięki usilnej pracy nad sobą popłynąłem raczej daleko w stronę ekscentryzmu, a co za tym idzie mam "trochę" inne zasady i priorytety niż zwykły zjadacz kiełbasy. Musiała by również zaakceptować moją skrytość, nieufność i specyficzną uczuciowość, czyli po prostu kocią naturę.
- Po drugie musiała by to być osoba która dotrzyma mi kroku - nie potrzebuję w zasadzie towarzystwa w domu (po coś w końcu wymyślono cRPG :mrgreen: ), ale miło było by mi mieć towarzystwo na wyjazdy i plenery. Niestety mało jest osób dla których dobrze spędzony dzień to 30km z plecakiem pełnym aparatu na plecach
- Po trzecie musiała by to być osoba z którą po prostu fajnie mi się gada, i z którą mógł bym np przedyskutować całą noc.

Niestety po latach prób stwierdziłem, że takich osób jak ja po prostu więcej nie ma - widocznie powstałem w wyniku spontanicznej mutacji :wink: Nie powiedział bym żeby mi to przeszkadzało, ale czasem jest trochę dziwne.
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Dla mnie nie ma ideałów.
Kiedyś, dawno dawno temu koledzy pytali się mnie o mój ideał. Wtedy zmyślałem co nie miara.
Teraz, po tych latach stwierdzam, że to była jedna z większych głupot jakie wymyśliłem.
Jak teraz mnie się ktoś pyta o mój ideał wymieniam cechy charakteru niż wyglądu. Dla mnie nie ma ideałów.
Może inaczej.
Dla mnie idealna partnerka to ta, która mnie zrozumie. A to trudne.
eempatiaa
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2006, 16:34

Post autor: eempatiaa »

..a to jest wątek matrymoniialny?
parisian
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2008, 21:31

Post autor: parisian »

podobanie-tylko w sensie chęci nasladowania. podobaja mi się ludzie aktywni, ambitni.
Kupię zestaw noży do zabijania czasu.
Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Ideał mój. Opis.

Post autor: Zixxar »

Mój ideał kobiety
Powinien mieć same zalety :)
Chcę dziewczynę kochającą
Tak szczerze, bardzo gorąco
By wysłuchać mnie zechciała
Była też wyrozumiała
Niechaj będzie ze mną szczera
Serce przede mną otwiera
By się do mnie uśmiechała
Całym sercem pokochała
Może mieć małe słabostki
Dzieli ze mną kłopoty i troski
By pięknie do mnie mówiła
Po nocach mi się śniła... itd itd :)

Nie będę kończył, za wiele by pisać.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Mój ideał?
Spokojny, bezkonfliktowy introwertyk o niebanalnej osobowości, tolerancyjny, wyrozumiały , cierpliwy.
Koniecznie posiadający jakąś pasję, jakieś ciekawe hobby
Idealny towarzysz do długich rozmów i podróży
Wygląd - wolę wyższych wzrostem ode mnie
Wiek - generalnie lepiej dogaduje się z młodszymi , ale gdyby był starszy też by mi nie przeszkadzało
Awatar użytkownika
Iluzjonistka
frikASek
Posty: 240
Rejestracja: 20 kwie 2008, 19:34

Post autor: Iluzjonistka »

mój ideał z wyglądu ?
tu

a jeśli ochodzi o osobowość. musi być sobą, szacunek do dziewczyny na 1szym miejscu, bystrość i inteligencja, musi być towarzyski, odpowiedzialny, troskliwy, opiekuńczy: )
musze się czuć przy nim swobodnie i bezpiecznie.

wiem że nie ma ideałów no ale cóż... :wink:
głupota ludzka mnie przeraża
ODPOWIEDZ