Rodzaj ASowatości.

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Jestem ASem ponieważ:

Byłam/byłem w związku, ale seks popsuł wszystko
8
11%
Seks wogóle mnie nie interesuje... związek? Czemu nie?!
43
57%
Nie szukam związku, ani seksu, wolę być sam(a)
15
20%
Inne...
10
13%
 
Liczba głosów: 76

Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Rodzaj ASowatości.

Post autor: Zixxar »

Interesuje mnie Wasze zdanie na temat aseksualizmu, jaki był powód, dlaczego uznaliście, że jesteście ASami.

Zauważyłem że część z Was wspomina o swoich nieudanych związkach, ponieważ seks zepsuł wszystko...
Inni znowu zarzekają się, że życie jest wystarczająco ekscytujące i piękne bez seksu, jest wiele ciekawszych zajęć niż uganianie się za seksualną partnerką/partnerem.

Osobiście twierdzę, ze "solidniejsze podstawy" ma podejście nr. 2, ponieważ od początku do końca wiesz, że jesteś ASem. Opcja nr. 1 mówi "Nie wiedziałam/em, spróbowałam/em, nie wyszło więc jestem ASem..."
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Opcja "nie szukam związku, ani seksu".
Dlaczego uznałam, że jestem Asem? Nie wiem. Doznałam iluminacji :P Spłynęło to na mnie pewnego pięknego dnia.
Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, tak samo jak nie wiem, dlaczego lubię banany, a nie znoszę śledzi, czy też dlaczego interesuję się Japonią, a nie Kenią. Tak po prostu jest - ja to wiem i to mi w zupełności wystarczy. Nie muszę przeprowadzać prób ani testów dla potwierdzenia stanu rzeczy.
Awatar użytkownika
Iluzjonistka
frikASek
Posty: 240
Rejestracja: 20 kwie 2008, 19:34

Post autor: Iluzjonistka »

jak najbardziej odpowiedz nr 2.
głupota ludzka mnie przeraża
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

"Jestem ASem ponieważ"? To chyba za duży skrót myślowy, no nie? Ludzie nie stają się ASami "ponieważ" nie szukają związku i seksu ;)
Nie odrzucam opcji bycia w związku, nie wybrałam samotności. Żadna płeć mnie nie pociąga, więc u mnie takiej opcji po prostu nie ma ;) (chyba można rzec, że to samotność wybrała mnie, hehe :mrgreen: )
Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zixxar »

Gizmo - wybierz więc opcję "Inne..." :)
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Daję "inne"...

Nie mam nic przeciwko towarzystwu osób które j jakichś powodów lubię, z którymi mogę pogadać i które przede wszystkim mi się nie narzucają - ale takiego towarzystwa aktywnie nie szukam.

Podobnie jest z sexem - nie szukam, więc chyba nie potrzebuję.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Na dzień dzisiejszy jak najbardziej podpisuję się pod opcją nr 2.
Odnośnie ludzi, którzy kiedyś byli w nieudanych związkach z powodu seksu, moim zdaniem można by takowych podzielić na dwie grupy:
- osoby, które były w związku, ale seks popsuł wszystko GDYŻ są Asami, a spróbowanie seksu jedynie ich asowatość potwierdziło
- osoby, którym coś w dziedzinie seksu się nie powiodło, WIĘC postanowiły żyć w celibacie, aby nie narazić się na kolejną porażkę
Tak więc opcja pierwsza w jej pierwszym wariancie wcale nie musi wykluczać tego, ze ktoś jest asem . A ludziom zdarza sie uprawiać seks z bardzo wielu powodów, chociażby dlatego, by sprawdzić swoją orientację seksualną.
agaaa
łASuch
Posty: 159
Rejestracja: 1 maja 2008, 17:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: agaaa »

"Nie szukam związku, ani seksu, wolę być sam(a)"

Nie szukam związku ani seksu, ale nie wolę być sama. Aczkolwiek i tak ta odpowiedz najlepiej do mnie pasuje :)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Rodzaj ASowatości.

Post autor: DZIEWICA8 »

Zaznaczyłam odpowiedź: "Nie szukam związku, ani seksu, wolę być sam(a)"
Tak jest w moim życiu aktualnie, nie chcę szukać partnera do związku, ani też okazji do seksu, a nawet więcej, zamierzam unikać świadomie sytuacji, w których mogło by dojść do seksu lub stworzenia związku. Zresztą nigdy takich okazji zbytnio nie szukałam. Spotykałam się wprawdzie kiedyś czasem z chłopakami, a z dwoma to nawet przez krótki czas chodziłam (jako para: chłopak i dziewczyna) ale przeważnie zapoznawała mnie z nimi koleżanka, chociaż ja jej nawet o to nie prosiłam. Dziś jestem już całkowicie zdecydowana na życie w samotności i inne możliwości nie wchodzą w grę.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Avla
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 27 maja 2009, 18:06

Re: Rodzaj ASowatości.

Post autor: Avla »

"Seks wogóle mnie nie interesuje... związek? Czemu nie?!"
Zixxar pisze:Interesuje mnie Wasze zdanie na temat aseksualizmu, jaki był powód, dlaczego uznaliście, że jesteście ASami.
Po prostu zawsze się czułam inaczej niż wszyscy. Teraz gdy znalazłam to forum wiem, że nie tylko ja się tak czuję.
:D

Związek :oops: , ale tylko z Asem.
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Opcja nr 2. Nie zamykam się na ludzi, jak ktoś ze mną wytrzyma, to proszę bardzo, a jak nie, to też nie będę płakać.
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

opcja 3

od dluzszego czasu czulem ze jestem typem samotnika :?
zwizek bylby dla mnie wieziemiem i ograniczeniem ;) typ singla jak najbardziej reszta oczywista :mrgreen:
ODPOWIEDZ