Aseksualizm - wiara

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
punkadiddle
As Trefl
Posty: 151
Rejestracja: 1 maja 2008, 16:34

Post autor: punkadiddle »

Do kościoła nie chodzę, asem jestem, jedyne powiązanie to obojętność na coś tam, ale przecież to zupełnie inne rzeczy! To nie tak, że mi wszystko zwisa ;) Jestem niby katoliczka, ale jak na razie interesuję się ogólnie mitologią, a katolicyzm leży zakurzony na półce :roll: Poza tym uważam, że aseksualizm jest lepszy. Dla mnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
camellia
ciAStoholik
Posty: 355
Rejestracja: 21 maja 2007, 23:27

Post autor: camellia »

Ja pochodzę z rodziny katolickiej, ale ani moja matka ani ojciec nie przekazywali mi wiary z jakimś wielkim zaangażowaniem i zapałem. Do kościoła nie chodziłam aż do szóstej klasy podstawówki. Później moje towarzystwo mnie tam, że tak powiem, wciągnęło. Dobrze mi było w życiu, kiedy byłam blisko kościoła. Wiara wiele mi dawała - przede wszystkim nadzieję, że kiedyś będzie lepiej.
Teraz z moją wiarą kiepsko. W sumie chciałabym mieć pewność, że Bóg jest, że czuwa nade mną i mnie prowadzi. Chciałabym mieć w Nim oparcie, a tymczasem przechodzę chyba kryzys wiary. Do kościoła chodzę w niedziele i święta, jeszcze...
Panie, co oznacza to, czym mnie doświadczasz...
metede
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 2 lip 2008, 16:47

Post autor: metede »

tez się urodziłam w rodzinie katolickiej, ale moji rodzice to ludzie ROZSĄDNIE wierzący, którzy nigdy mnie nie zmuszali do uczęszczania na Mszę.
Nie uważam sie za katoliczke, w ogóle religie jako instytucje stworzoną przez ludzi bojkotuję, ale W BOGA MOCNO I GŁĘBOKO WIERZĘ. Dla mnie on jest taki , jak sama sobie go wyobrazam ( zreszta przeciez nikt z żyjących nie wiem jaki On jest).

I przyznaje ( choc pewnie z punktu widzenia przez pryzmat tolerancji, to nie ma sie czym szczycic), że aseksualistów uważam za czystszych i może w jakis durny sposób lepszych ( nie chcę nikogo obrazac) od osób seksualnych, no a tym bardziej od tych aż zanadto seksualnych - mam nadzieje, ze wiecie co mam na mysli ..
Jolina
ASiołek
Posty: 88
Rejestracja: 13 sty 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Post autor: Jolina »

Czarny pisze:Ja urodziłem się w domu teoretycznie katolickim, praktycznie zagubionym w wierze. Mój stary to chyba w ogóle nie wierzy, ale nie jestem pewien. A ja? Ja jestem pewien, że Bóg jest. Nie respektuję tylko totalnych bzdur narzucanych przez Kościół, wyssanych z palca i nie mających nic wspólnego ze Słowem Bożym zapisanym w Biblii, jak na przykład post co piątek, odrzucanie teorii ewolucji i wielu innych.
Kocham Boga, nie lubię Kościoła.
I tak trzymać! :) Macie ludzie świadomość, ze religia, wiara, Kościół (obojętnie jaki) to pojęcia zupełnie różne? Jestem osobą wierzącą, ale wiarę zawsze rozumiałam jako światełko w tunelu, stwoerzone przez troche mądrzejszych ludzi dla pozostałych. Ma nas wspierać, wyznaczać tor, który ma nam pomagać iść prosto, albo w razie potrzeby pomóc na prostą wrócić. Prawdziwa wiara sie nie stygmatyzuje, nie ocenia - As czy nieAs. Każdy światopogląd, który odnosi się do jakiegoś zjawiska negatywnie, tak po prostu, bez powodu, automatycznie odrzucam.

pozdrawiam
udanej wieczności-J
Awatar użytkownika
Lorien
jASkółka
Posty: 118
Rejestracja: 20 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lorien »

jestem praktykujacą katoliczą, z katolickiego domu, wierzę w Boga i szanuję Kościół, mimo iż mam problem z odniesieniem się do kwestii seksu tzn. przed ślubem mi nie wolno, po ślubie muszę, a jako aska odrzucajaca całkowicie możliwość współżycia nie moge zawrzeć ważnego ślubu kościelnego. mimo to, jestem pewna iz Ktoś się mną opiekuje o czym świadczy szereg różnych zdarzeń w moim życiu. co do osób duchownych to, mimo iż nie jestem całkowicie świadoma jak silny jest popęd u ludzi seksualnych, podziwiam osoby seksualne które dobrowolnie utrzymują celibat, ale nie potępiam całkowicie tych którzy nie moga w nim wytrwać.
nie czuć, nie myśleć , nie pamiętać...
Viktoria Marie
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2008, 21:43
Lokalizacja: Płock

ja mam podobnie

Post autor: Viktoria Marie »

ja mam podobnie :) Wierzę i kocham Boga,jestem katoliczka - trochę denerwują mnie księża i ich niesłuszne wywodu na temat innych rodzai orientacji.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

metede pisze:I przyznaje ( choc pewnie z punktu widzenia przez pryzmat tolerancji, to nie ma sie czym szczycic), że aseksualistów uważam za czystszych i może w jakis durny sposób lepszych ( nie chcę nikogo obrazac) od osób seksualnych, no a tym bardziej od tych aż zanadto seksualnych - mam nadzieje, ze wiecie co mam na mysli ..
Zauważyłam, że osoby, które piszą o "lepszości" as-ów, to z reguły zadeklarowani mocno wierzący, natomiast aseksualni ateiści sprzeciwiają się takim określeniom :roll:.
Czemu uważasz, że ludzie odczuwający popęd seksualny są gorsi? Czy dlatego, że postrzegasz całą seksualność jako coś złego, grzesznego? Ja tak tego nie widzę i dlatego nie wiem, co masz na myśli :roll:.
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Wszak to, czy ktoś jest lepszym człowiekiem, czy gorszym nie ma związku z jego seksualnością. Ja człowieka nazwę gorszym, gdy zgwałci dziecko, zabije bezbronnego szczeniaka, zrani głęboko czyjeś uczucia w celu osiągnięcia jakiś egoistycznych korzyści, et caetera.
Aseksualista jest po prostu wolny od pewnych popędów, namiętności, co nie zmienia faktu, że może być niewolnikiem innych popędów i innych namiętności...
Dla przykładu - nie potrafię odmówić sobie papierosa i od czasu do czasu większej ilości alkoholu. Czy to znaczy, że i tak jestem czystsza, tylko dlatego, że nie uprawiam seksu?
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Ja nie wyznaję żadnej religii
Ostatnio zmieniony 16 paź 2009, 15:14 przez Motylciemny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Post autor: damian-dec »

ja tam jestem zdecydowanie antyKOSCIELNY :P :P --- a religia narazie sie nie interesuje.

a co do aseksualnosci i religi--to tak mi wychodzi ze idealnie nadawalibysmy sie (w znaczeniu ASY) do zakonow itd,hehe.

ale ja na razie DZIEKUJE :P
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

damian-dec pisze:a co do aseksualnosci i religi--to tak mi wychodzi ze idealnie nadawalibysmy sie (w znaczeniu ASY) do zakonow itd,hehe.
A idź, nawet ludzi nie strasz takimi okropnymi pomysłami! :shock: :shock: :shock: :P
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Post autor: damian-dec »

:lol: :lol: :lol: ---a z checia bym poszedl i rozwalil od srodka nie jedno takie zgromadzenie, he he :diabel: :diabel: :diabel: :diabel:
Awatar użytkownika
arin
mASkotka
Posty: 141
Rejestracja: 9 sie 2008, 19:08
Kontakt:

Post autor: arin »

Od czego by tu zacząć, sam nie wiem. Może zacznijmy od tego, że nie uprawiam seksu, jednak nie jestem ASem. Wychowałem sie w rodzinie... średnio katolickiej. Ojciec udaje że wierzy, matka wierzy. Ja sam prowadziłem z nią "bój" (w formie grzecznościowej), poniewax jestem agnostykiem. Chciałem by przekonała mnie do Boga, niestety wszystkie jej argumenty obaliłem. Najciekawszy był o stworzeniu świata... ale nie o tym.

Jeśli wiara miałaby związek z seksem to uważam, że większość tu powinna być wiernymi wyznawcami, ponieważ (o ile sie orientuje) seks jest czymś złym w religii (to prawda, zależy w jakiej), a z tego co widze raczej tak nie jest.

Owszem, katoliczka AS może mieć dobrze z początku ale co później? Do ślubu dobrze żeby zachowała czystosć ciała, ale po ślubie powinna 'spożytkować' miłość. Co wtedy? Na siłę czy tego nie robić?

Jak dla mnie to ewangelie są nie do końca prawdziwe, a już napewno nie są darem od Boga. Jak wiecie, było wiele ksiąg, a wybrali takie, które akurat im najbardziej odpowiadały.

Pójde nawet dalej (mimo że to nie związane z tematem). Bóg mówi, że ten kto ma mniej, dzieli sie radością itd. będzie bliżej jego w niebie. To ja sie pytam czemu księża kupują sobie samochody, czyżby nie chcieli być bliżej Boga?!

Tym oto pytaniem retorycznym kończę swoją rozprawę na temat seksu i Boga, dziękuje i czekam na komentarze :)
Nic na siłę, każdy ma swoje zdanie
Głodny wiedzy społecznej i poznania siebie.
Lubie hh, metal symfoniczny, rock, klasyczną, alternatywną i jeszcze by sie coś znalazło.
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

arin pisze: Jeśli wiara miałaby związek z seksem to uważam, że większość tu powinna być wiernymi wyznawcami, ponieważ (o ile sie orientuje) seks jest czymś złym w religii (to prawda, zależy w jakiej)
Seks jest bardzo dobry, Chrześcijaństwo popiera seks, pod warunkiem, że:
Bez zabezpieczeń. :diabel:
Z partnerem płci przeciwnej :diabel:
Po ślubie :diabel:
I niech nawet nie myślą o miłości analnej i oralnej. :diabel:
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
arin
mASkotka
Posty: 141
Rejestracja: 9 sie 2008, 19:08
Kontakt:

Post autor: arin »

Weep pisze:Seks jest bardzo dobry, Chrześcijaństwo popiera seks, pod warunkiem, że:
Bez zabezpieczeń. :diabel:
Z partnerem płci przeciwnej :diabel:
Po ślubie :diabel:
I niech nawet nie myślą o miłości analnej i oralnej. :diabel:
1. Kalendarzyk, przerywany czy licząc na szczęście?
2. Kapłani są dobrze, ludzie (którzy nie mają nic przeciwko homoseksualizmowi) są źli, wcielenie szatana, nawet jak daja na cele charytatywne, żyją zgodnie z prawem i pomagają bliźniemu :lol: :lol: a jak jeszcze nie chodzą do kościoła to trzeba ich wyciąć jak w średniowieczu albo chociaż wyklnąć.
3. Jak widać w tych czasach nie każdemu chce się czekać do ślubu 8)
Oczywiście "miłość chrześcijańska".
Nic na siłę, każdy ma swoje zdanie
Głodny wiedzy społecznej i poznania siebie.
Lubie hh, metal symfoniczny, rock, klasyczną, alternatywną i jeszcze by sie coś znalazło.
ODPOWIEDZ