Dla forumowiczek.

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Zibi
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 13 lip 2006, 22:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: Zibi »

Być może akurat Ty tego nie szukasz (masz już to zapewnione?), ale wiele kobiet jak najbardziej, świadomie bądź nie do końca. A tak poza tym chodziło mi raczej o...
Idę o zakład, że średnio u 95% mężczyzn wygląd partnerki jest w pierwszej trójce zdecydowanie najważniejszych cech, podczas gdy u kobiet nie wiem czy więcej niż u połowy. A jeśli nawet, to odgrywa znacznie mniejszą rolę(...)
a jak sama napisałaś...
espeja pisze:Może Was to zdziwi, ale mimo mojej seksualności nie stawiam na piedestale cech wiążących się z seksem (tzn np. wyglądu)
A zresztą samą przyznałaś:
espeja pisze:to są cechy dla mnie ważne; oczywiście to jeszcze nie wszystko:)
:wink:
Prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie...
Awatar użytkownika
espeja
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 3 sie 2006, 18:47
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: espeja »

no tak, co do tego wyglądu zapewne masz rację. ale jeśli chodzi o to poszukiwanie stabilizacji, bezpieczeństwa itd to nadal się nie zgadzam:) prosty przykład- obecnie w moim związku to ja zarabiam, a partner nie- i nie jest to dla mnie najmniejszym problemem...
Ciekawość pierwszym stopniem do zrozumienia świata:)
Awatar użytkownika
Zibi
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 13 lip 2006, 22:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: Zibi »

Wszystko się zgadza. Ponieważ sama jesteś w stanie sobie zapewnić środki utrzymania, nie oczekujesz ich od partnera. Inaczej było przed wiekami, często w innej sytuacji znajdują się również kobiety obecnie. Zastanawiałaś się dlaczego kobiety często szukają starszych od siebie mężczyzn (a mężczyźni odwrotnie - młodszych kobiet)? Nie pisz, że tak nie jest, gdyż znam mnóstwo przykładów z mojego otoczenia, jak i z relacji znajomych czy z internetu. Zwykle tłumaczy się to dojrzałością emocjonalną, wiadomo, my dojrzewamy później. Ale przecież to się wiąże z większą stabilizacją, a poza tym zwykle starszy facet (czasami dużo starszy) jest już "ustawiony". Oczywiście Paris Hilton nie potrzebuje wsparcia finansowego, Ty również, ale to nie zmienia faktu iż cechy świdczące o dojrzałości będą was pociągać. Nie jest tak?
I jeszcze jedno. Ktoś kto pozostaje w udanym związku niejednokrotnie opisuje swój ideał w sposób zadziwiająco zbliżony do obecnego partnera. Ciekawe, nieprawdaż? :wink:
Prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie...
Awatar użytkownika
espeja
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 3 sie 2006, 18:47
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: espeja »

Zibi pisze: Zastanawiałaś się dlaczego kobiety często szukają starszych od siebie mężczyzn (a mężczyźni odwrotnie - młodszych kobiet)? Nie pisz, że tak nie jest, gdyż znam mnóstwo przykładów z mojego otoczenia, jak i z relacji znajomych czy z internetu.

Nie zamierzam zaprzeczać :) sama znam pełno przykładów związków tego typu.
Zibi pisze: Oczywiście Paris Hilton nie potrzebuje wsparcia finansowego, Ty również, ale to nie zmienia faktu iż cechy świdczące o dojrzałości będą was pociągać. Nie jest tak?

Powiem tylko, że to, co odnosi się do większości, nie musi odnosić się wcale do mnie:) Akurat mój facet jest bardziej typem "chłopca" niż dojrzałego mężczyzny, ale to właśnie mnie w nim pociąga:)
Zibi pisze: I jeszcze jedno. Ktoś kto pozostaje w udanym związku niejednokrotnie opisuje swój ideał w sposób zadziwiająco zbliżony do obecnego partnera. Ciekawe, nieprawdaż? :wink:

Zgadam się! I uważam że to naprawdę świetnie, nawet jeżeli ten "ideał" miałby się zmieniać z każdym nowym partnerem.. To naprawde miłe widzieć i być widzianym przez ukochaną osobę przez "różowe okulary":)
Ciekawość pierwszym stopniem do zrozumienia świata:)
Awatar użytkownika
kibic
łASuch
Posty: 152
Rejestracja: 2 gru 2005, 10:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: kibic »

O rety ale burzę wywołałem tym tematem i przy okazji stłukło się nawet kilka talerzy :) .
Morze teraz ja dorzucę kilka kamyczków do ogródka. Tak się ostatnio zastanawiałem jakie cechy według mnie powinna posiadać interesująca dziewczyna, najważniejsze to powinna być: ZMYSŁOWA, UWODZICIELSKA, PONĘTNA. Czyli taka której się nie przedstawia swojemu chłopakowi :D . Myślę że niektóre dziewczyny będą wiedziały o co chodzi.

Pozdrowienia ze słonecznego balkonu – wasz Kibic :rozowe: .
wasz k i b i c
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: Agnieszka »

kibic pisze: jakie cechy według mnie powinna posiadać interesująca dziewczyna, najważniejsze to powinna być: ZMYSŁOWA, UWODZICIELSKA, PONĘTNA. Czyli taka której się nie przedstawia swojemu chłopakowi :D .
A co As będzie robił ze zmysłową, uwodzicielską i ponętną dziewczyną? Grał w szachy czy scrabble? :P
Awatar użytkownika
kibic
łASuch
Posty: 152
Rejestracja: 2 gru 2005, 10:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: kibic »

Agnieszko te trzy cechy, które według mnie powinna posiadać dziewczyna lub kobieta, mogły by spowodować że stałbym się osobą seksualną. Nawet jedna z tych cech w dzisiejszych czasach jest u płci przeciwnej mile widziana. Dzisiejsze dziewczyny czy kobiety, mam wrażenie że przez pęd za samorealizacją straciły swoją kobiecość i wdzięk. Stały się osobami które są kobietami tylko z wyglądu. Chyba dzisiejsze szybkie życie spowodowało że czasami sprawiają wrażenie zmęczonych i walczących z otoczeniem. Może jestem staroświecki ale należę do facetów którzy wolą być umiejętnie uwodzeni, krok po kroku niż na jakiejś imprezie podrywani przez możliwość pójścia do łóżka. Niestety komercja dzisiaj wciska się do każdej dziedziny w życiu. Nie zawsze liczy się płaski brzuch i wydatne piersi, ważne jest też aby ta osoba miała fajną duszę.
wasz k i b i c
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: Agnieszka »

Ja bym powiedziała, że obie płcie się zmieniły - ale w dyskusję o wdzięku i uwodzeniu czy też tzw. kobiecości wolę się nie wdawać. Za bardzo kojarzy mi się to z podziałami.
Awatar użytkownika
kibic
łASuch
Posty: 152
Rejestracja: 2 gru 2005, 10:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: kibic »

Agnieszko faceci lubią być wodzeni za nos. Zdobywać i być zdobywanymi.
To jest jakby gra wstępna przed właściwą miłością.
wasz k i b i c
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: Agnieszka »

Nikt im nie broni. Tym niemniej ja nie lubię gierek, więc dobrze się składa, że jestem asem :P
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: Gizmo »

Kibic pisze:Dzisiejsze dziewczyny czy kobiety, mam wrażenie że przez pęd za samorealizacją straciły swoją kobiecość i wdzięk. Stały się osobami które są kobietami tylko z wyglądu
To kim sa w glebi duszy - facetami :?: :shock:
Mozliwosc samorealizacji = utrata kobiecosci? Jak przebiega ten proces?.. Chyba inaczej rozumiemy samorealizacje. Wdziek - to sie ma, albo nie. Ja, jak i wiekszosc wspolczesnych dziewczyn, nie zostalam wychowana wedlug sztywnych wzorcow obyczajowych, co spotykalo jeszcze nasze babcie, czasem mamy (np.: "zakrywaj usta jak sie smiejesz, stawiaj drobne kroczki").. Wspolczesne kobiety zachowuja sie po prostu normalnie.
Zastanawiam sie, co masz na mysli, piszac o tej kobiecosci i wdzieku.. To nie zawsze sa cechy wrodzone :wink:. Niektore dziewczyny przy mezczyznach graja "zwiewne istotki", kokietuja ich, czasem mowia seksownym glosem, inaczej sie poruszaja. To sie zmienia, gdy sa wsrod samych kobiet. Kiedys irytowaly mnie nagle zmiany zachowania kolezanek, gdy podchodzil do nas chlopak, ktory im sie podobal. Potem zrozumialam, ze biedactwa po prostu nie moga inaczej :lol:. Jak sam zauwazyles, uwodzenie jest elementem gry - ta gra kreci sie wokol seksu - czyli nie dotyczy aseksualnych ludzi.
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: WendyKroy »

hhaha no pieknie czyli faceci maja sie realizowac a baba niech siedzi w domu i obiera ziemniaki a bedzie kobieca loooooooool :lol:

nie nic bardziej kobiecego jak realizacja wlasnej siebie.
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
Awatar użytkownika
kibic
łASuch
Posty: 152
Rejestracja: 2 gru 2005, 10:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: kibic »

Może faktycznie słowo samorealizacja zostało tutaj niefortunnie użyte. Chciałem tylko zaznaczyć że ludzie życie dzisiaj traktują jak wyścig - bo trzeba mieć nowe auto, lepszy telewizor, wyremontowane mieszkanie, pięć fakultetów itp. Wszystko to przekłada się na życie prywatne - szybki seks, ślub w pół roku, dziecko też w sześć miesięcy po weselu, a potem okazuje się że te osoby do siebie nie pasują.
Nie wiem jakie jest wasze zdanie ale spotkałem się z dziewczynami, które nawet nie z wyglądu lecz ze sposobu zachowania i choć nie były facetami to bardziej pasowało do nich określenie chłopczyce.
I co z tego że hormony ukształtowały ich ciała, tylko że mózg miały niepasujący do reszty.

Ja nie umiem się szybko przystosowywać do otoczenia, całować się przy pierwszym spotkaniu, trzymać dziewczynę za rękę i na drugi dzień iść z nią do łóżka. Może dla tego gdy widzą moją reakcję uważają że nic tu po nich i odchodzą. Mnie nawet potrafi zrazić do działania zapach jej kosmetyku lub gdy na przykład zbyt blisko mnie siedzi podczas rozmowy.
wasz k i b i c
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: Agnieszka »

Ja nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi. Co masz na myśli pisząc o tym, że mózg nie pasował do reszty? Za dużo myślały? Zbyt ambitne były? Bo na razie z Twoich wypowiedzi wyłania się następujący obraz fajnej dziewczyny: ładnie wyglądać, ładnie pachnieć, trzepotać rzęsami i czekać. Jeśli się mylę, to wyjaśnij, bo generalnie wychodzi na to, że jeśli dziewczyna chce mieć skończone powiedzmy dwa kierunki studiów, bo interesuje ją to czy tamto, to już nie dziewczyna tylko facet nie z tymi hormonami co trzeba. A w takim układzie, czy aby być dziewczyną należałoby wrócić do dziewiętnastego wieku i uczyć się haftu krzyżykowego, a broń boże nie za dużo myśleć?

Nie wiem, czy niezależność i ambicje naukowe to faktycznie dowód na 'zmężnienie' kobiet. A poza tym niekoniecznie te cechy przekładają się na wysokie tempo w życiu uczuciowym :P
No ale w sumie każdy lubi co innego, więc powodzenia w szukaniu ;)
Awatar użytkownika
kibic
łASuch
Posty: 152
Rejestracja: 2 gru 2005, 10:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Dla forumowiczek.

Post autor: kibic »

Wierz mi Agnieszko. Nie wszystko złoto co się świeci. Nie każdy kto wygląda na kobietę lub mężczyznę po prostu nim jest. We mnie też jest trochę dziewczyny. Kolejne sprawności życiowe niezawsze przesądzają o atrakcyjności kogoś.
wasz k i b i c
ODPOWIEDZ