Granice czułości

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: Gizmo »

WendyKroy pisze:jakies problemy nerwowe ze trzeba dziwne ruchy robic czy nowe trendy chcesz wprowadzic?
Nie odpowiedzialas na pytanie :P Po prostu zastanawiam sie, czemu Cie tak zniesmaczaja te pocalunki /nie mylic z "oblizywaniem twarzy" :mrgreen: / - czy dlatego, ze zaangazowana jest w to jama ustna, czy tez nie lubisz patrzec, jak ludzie okazuja sobie uczucie.
I owszem, Eskimosi podobno "caluja sie" nosami - w tak niskich temperaturach, jakie u nich panuja, uzywanie warg grozi uszczerbkiem na zdrowiu :wink:.
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: WendyKroy »

Akurat na arabow to nie ma co patrzec.

Sam juz sobie odpowiedziales na to pytanie zadajac je. Wlasnie dlatego, ze mnie brzydza. Ulica nie jest miejscem na okazywanie uczuc, dlaczego pozwalac na calowanie a nie pozwalac na seks? Nie bardzo rozumiem.
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: Agnieszka »

Mnie oraz tysiące innych ludzi brzydzą psie odchody na trawnikach i chodnikach, ale jakoś nikt nie chce się tą sprawą zająć, więc nie licz na to, że zajmą się niechęcia jednej WendyKroy :P

A właściwie dlaczego na Arabów nie ma co patrzeć? Tacy sami ludzie jak Ty, ja czy Kamikola. Zresztą myślę, że byś się odnalazła w kraju arabskim, bo tam kobieta nawet nie może porozmawiać na ulicy z mężczyzną, który nie jest jej mężem bądź ojcem, czy bratem - więc na pewno nie musiałabyś oglądać par trzymających się za ręce, całujących itp.
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: WendyKroy »

Dlatego to jedyne kultura ktorej nie szanuje.
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: Agnieszka »

Nie szanujesz kultury, w której kobieta nie może na ulicy całować ani trzymać za rękę mężczyzny, jednocześnie brzydzi Cię, kiedy kobieta na ulicy całuje mężczyznę... Hmmm...
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: WendyKroy »

tak bo jestem za ladem spolecznym a nie brakiem szacunku i anarchia
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
Awatar użytkownika
Zibi
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 13 lip 2006, 22:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: Zibi »

Kamikola pisze:(...) Zibi przytoczyła (...) Zibi podała (...)
Ekhm, chciałem jedynie zaznaczyć, że "Zibi" to nie ona, a on, z czego niezmiernie się cieszy i co wcale nie przeszkadza mu doceniać walorów płci przeciwnej... :lol:
Chyba procent aseksualnych kobiet w stosunku do mężczyzn na tym forum jest tak duży, że każdy następny użytkownik jest automatycznie uznawany za członka płci pięknej. Niestety z żalem muszę przyznać, że piękny nie jestem. :wink:
Agnieszka pisze:W wielu krajach arabskich już takie prawa panują.
Akurat na krajach arabskich w kwestiach obyczajowości nie ma się co wzorować. Jeśli ktokolwiek choćby próbował się zapoznać z kulturą arabską i islamem oraz słyszał o prawach szariatu, zrozumie co mam na myśli. Bez wątpienia Arabowie stworzyli wiele piękna i byli przez wieki ostoją nauki i oświaty, ale w kwestiach norm etyczno-społecznych daleko im do cywilizacji.
Prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie...
parmenidas
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2005, 06:29
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: parmenidas »

Zibi pisze:
Kamikola pisze:(...) Zibi przytoczyła (...) Zibi podała (...)
Ekhm, chciałem jedynie zaznaczyć, że "Zibi" to nie ona, a on, z czego niezmiernie się cieszy i co wcale nie przeszkadza mu doceniać walorów płci przeciwnej... :lol:
Chyba procent aseksualnych kobiet w stosunku do mężczyzn na tym forum jest tak duży, że każdy następny użytkownik jest automatycznie uznawany za członka płci pięknej. Niestety z żalem muszę przyznać, że piękny nie jestem. :wink:
Widocznie Zibi twój pierwiastek kobiecy jest bardzo rozwinięty :P
Zibi pisze:
Agnieszka pisze:W wielu krajach arabskich już takie prawa panują.
Akurat na krajach arabskich w kwestiach obyczajowości nie ma się co wzorować. Jeśli ktokolwiek choćby próbował się zapoznać z kulturą arabską i islamem oraz słyszał o prawach szariatu, zrozumie co mam na myśli. Bez wątpienia Arabowie stworzyli wiele piękna i byli przez wieki ostoją nauki i oświaty, ale w kwestiach norm etyczno-społecznych daleko im do cywilizacji.


Wręcz przeciwnie, szariat reguluje życie arabów od zarania dziejów. Dzięki temu społeczeństwo ma ustalone zasady życia i współżycia, ich kręgosłup społeczny i moralny nie jest tak pogięty jak nasz.
Awatar użytkownika
Zibi
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 13 lip 2006, 22:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: Zibi »

parmenidas pisze:Widocznie Zibi twój pierwiastek kobiecy jest bardzo rozwinięty :P
To chyba by było nawet dobrze. W końcu kobiety pod pewnymi względami są od nas lepsze. :D
parmenidas pisze:Wręcz przeciwnie, szariat reguluje życie arabów od zarania dziejów. Dzięki temu społeczeństwo ma ustalone zasady życia i współżycia, ich kręgosłup społeczny i moralny nie jest tak pogięty jak nasz.
Czy Ty zdajesz sobie sprawę o czym piszesz i co to jest szariat? Ja osobiście mam gdzieś taki "kręgosłup moralny i społeczny". :|
Prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie...
parmenidas
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2005, 06:29
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: parmenidas »

Zibi pisze:
parmenidas pisze:Widocznie Zibi twój pierwiastek kobiecy jest bardzo rozwinięty :P
To chyba by było nawet dobrze. W końcu kobiety pod pewnymi względami są od nas lepsze. :D
Jak choćby ?
Zibi pisze:
parmenidas pisze:Wręcz przeciwnie, szariat reguluje życie arabów od zarania dziejów. Dzięki temu społeczeństwo ma ustalone zasady życia i współżycia, ich kręgosłup społeczny i moralny nie jest tak pogięty jak nasz.
Czy Ty zdajesz sobie sprawę o czym piszesz i co to jest szariat? Ja osobiście mam gdzieś taki "kręgosłup moralny i społeczny". :|
Nie rób ze mnie głupka bo wiem o czym pisze, to że ty negujesz islam wynika pewnie z antyislamskiego nastawienia (katolicka Polska sic! ) oraz braku wiedzy o kulturze islamskiej skoro na podstawie regułki ze słownika oceniasz jedną z największych kultur na świecie.
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: WendyKroy »

parmenidas :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
Awatar użytkownika
Zibi
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 13 lip 2006, 22:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: Zibi »

parmenidas pisze:
Zibi pisze:
parmenidas pisze:Widocznie Zibi twój pierwiastek kobiecy jest bardzo rozwinięty :P
To chyba by było nawet dobrze. W końcu kobiety pod pewnymi względami są od nas lepsze. :D
Jak choćby ?
Naprawdę muszę Ci to tłumaczyć?
parmenidas pisze:Nie rób ze mnie głupka bo wiem o czym pisze, to że ty negujesz islam wynika pewnie z antyislamskiego nastawienia (katolicka Polska sic! ) oraz braku wiedzy o kulturze islamskiej skoro na podstawie regułki ze słownika oceniasz jedną z największych kultur na świecie.
Wierz mi lub nie, ale religioznawstwo to moja pasja, zaś kulturą islamską interesuję się i jestem pod wieloma względami nią zafascynowany od wielu już lat. Mój katolicyzm jakoś mi w tym wcale nie przeszkadza. Tym niemniej kiedy czytam jak wypisujesz bzdury o jakimś "kręgosłupie moralnym" w odniesieniu do prawa opartego na wierzeniach (objawieniach, nie rozumie czy konsensusie społecznym!), które to prawo, dla przykładu, karze ukamieniowaniem za cudzołóstwo kobietę, mężczyznę zaś za to samo chłostą, to nie wytrzymuję. Jak dla mnie nie masz pojęcia o temacie, w którym się udzielasz.
Prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie...
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: WendyKroy »

Tutaj Zibi ma zdecydowanie racje, az brak slow :shock:
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
parmenidas
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2005, 06:29
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: parmenidas »

Zibi pisze:
parmenidas pisze:
Zibi pisze: To chyba by było nawet dobrze. W końcu kobiety pod pewnymi względami są od nas lepsze. :D
Jak choćby ?
Naprawdę muszę Ci to tłumaczyć?
Jasne.
Zibi pisze:
parmenidas pisze:Nie rób ze mnie głupka bo wiem o czym pisze, to że ty negujesz islam wynika pewnie z antyislamskiego nastawienia (katolicka Polska sic! ) oraz braku wiedzy o kulturze islamskiej skoro na podstawie regułki ze słownika oceniasz jedną z największych kultur na świecie.
Wierz mi lub nie, ale religioznawstwo to moja pasja, zaś kulturą islamską interesuję się i jestem pod wieloma względami nią zafascynowany od wielu już lat. Mój katolicyzm jakoś mi w tym wcale nie przeszkadza. Tym niemniej kiedy czytam jak wypisujesz bzdury o jakimś "kręgosłupie moralnym" w odniesieniu do prawa opartego na wierzeniach (objawieniach, nie rozumie czy konsensusie społecznym!), które to prawo, dla przykładu, karze ukamieniowaniem za cudzołóstwo kobietę, mężczyznę zaś za to samo chłostą, to nie wytrzymuję. Jak dla mnie nie masz pojęcia o temacie, w którym się udzielasz.
Szkoda mi nawet z Tobą o tym pisać, myślisz że przyczytałeś pare książek i już jesteś najmądrzejszy na świecie, ja spędzilem w arabii saudyjskiej oraz syrii ponad 3 lata, więc poznałem kulture islamską od podstaw nie czytając ksiązki które nie mają żadnej wykładni oprócz suchych faktów.

WendyKroy pisze:az brak slow
Nie ma to jak interesujaca wypowiedz.
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Granice czu³o¶ci

Post autor: WendyKroy »

Szkoda mi nawet z Tobą o tym pisać, myślisz że przyczytałeś pare książek i już jesteś najmądrzejszy na świecie
Nie ma to jak interesujaca wypowiedz
:lol: :lol: :lol:
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
ODPOWIEDZ