MOZG a SEKS

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
DAMA
Zbanowana
Posty: 221
Rejestracja: 6 lis 2008, 11:02

MOZG a SEKS

Post autor: DAMA »

Wiadomo,że płeć jest w głowie podobnie zresztą jak orientacja seksualna,która kształtuje się w okresie prenatalnym podczas ciąży.
Najnowsze badania szwedzkich naukowców (Ivanki Savic i Pera Lindstroma ze szwedzkiego Instytutu Karolinska ) przeprowadzone przy użyciu funkcjonalnego rezonansu magnetycznego i pozytonowej tomografii komputerowej wykazały,że mózgi mężczyzn heteroseksualnych i lesbijek są do siebie podobne jeśli chodzi o asymetrię półkuli prawej i lewej tj. u obydwu grup zdecydowanie większa była prawa. Natomiast u kobiet heteroseksualnych i gejów nie różniły się one wielkością. Ponadto wyniki pokazały,że u kobiet heteroseksualnych i gejów ciało migdałowate jest bardziej rozgałęzione,zaś u mężczyzn heteroseksualnych i lesbijek przebiegają one w podobny sposób. Zresztą podobne wnioski zostały wyciągnięte już dawno,tylko metoda badawcza była mniej doskonała.
Podobno ( piszę podobno,bo jak wiadomo aseksualność jest przedmiotem badań naukowych i nie została udowodniona) mózg aseksualny to taki, w którym płat czołowy,odpowiedzialny za odczuwanie przyjemności seksualnej na skutek niedoboru neuroprzekażników i hormonów nie działa tak jak powinien,powodując brak popędu.
Pojawiły się jakiś czas temu doniesienia (Marca Breedlovea z University of California w Berkeley) jakoby to doświadczenia seksualne decydowały o budowie wybranych obszarów ośrodkowego układu nerwowego. Badania przeprowadzone na szczurach pokazały,że obszary rdzeniowe okazały się większe u tych samców,które nie kopulowały,a mniejsze u tych osobników ,które kopulowały dużo i bez ograniczeń.
Myślę,że przeprowadzenie podobnych eksperymentów na ludziach nie pokazałoby prawdziwych wyników gdyż wątpliwa jest szczerość odpowiedzi we wszelkiego rodzaju ankietach,sondażach ( szczególnie jeśli chodzi o ten intymny aspekt życia).
Jeśli więc zadamy pytanie:
Mózg a seks czy seks a mózg ?
To wyniki dotychczasowych badań naukowych wskazują,że jednak właściwą odpowiedzią jest - mózg a seks. :D
Pozdrawiam
Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Przepraszam, ale nie rozumiem, jaka jest różnica między "mózg a seks" i "seks a mózg". Można ciut jaśniej dla naturalnej blondynki? :P
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
DAMA
Zbanowana
Posty: 221
Rejestracja: 6 lis 2008, 11:02

Post autor: DAMA »

Już wyjaśniam... .Mózg a seks ma oznaczać według przytoczonych przeze mnie badań,że to budowa mózgu decyduje ( i jest odpowiedzialna) za taką a nie inną orientację seksualną,a nie ilość seksu jak to wykazały przeprowadzone badania na szczurach ( które nie zostały potwierdzone na populacji ludzkiej). W związku z tym : Mózg a seks - jest według badań podstawą takiej a nie innej orientacji seksualnej,a nie Seks a mózg ( nie jego ilość ,częstotliwość,bo taka hipoteza też istniała). Pozdr :D
Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
Awatar użytkownika
FRIDA
Zbanowana
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2008, 07:39
Lokalizacja: z Polski

Post autor: FRIDA »

Pewnie,że mózg a seks.Nie ma co ukrywać,że mózg to największa tajemnica ludzkości.To w nim wszystko się kumuluje i orientacja seksualna też.Smieszą mnie ludzie,którzy chcą leczyć homoseksualistów nie mając zielonego pojęcia o tym,że poprzez poddanie ich terapii hormonalnej naruszyliby wszystkie inne funkcje. Jeśli takie postępowanie wynika z niewiedzy to mogę jeszcze to zrozumieć i usprawiedliwić jeśli natomiast z innych pobudek niestety nie.Właściwie to czytając Wasze forum brakowało mi bazy wiedzy na tematy jak ten poruszony. Zadajecie pytania co jest podłożem aseksualizmu,co odpowiada za seksualność lub jej brak,a może warto by stworzyć jakąś profesjonalną bazę wiedzy.To taka moja propozycja na sam początek mojego pobytu tutaj. Dzięki DAMO za poruszenie tego tematu.
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Z drugiej strony ma nasz mozg ma wplyw to dzieje sie na zewnatrz i moze nas to ksztaltowac na jakis sposob. Moze czasem nie jestesmy tego swiadomi ale nie wiemy co uksztaltowalo sie w podswiadomosci
LACORUNA
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 30 wrz 2008, 12:29
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: LACORUNA »

W mózgu, w końcu wszystko się zaczyna ( i kończy ;-) ). Nawet właśnie odczuwanie przyjemności z seksu, czy pobudzenie seksualne - najpierw w mózgu działają odpowiednie ''zwoje'' , które jakby ''odczuwają'' pożądanie a dopiero później następuje reakcja w dolniejszych częściach ciała...
Awatar użytkownika
FRIDA
Zbanowana
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2008, 07:39
Lokalizacja: z Polski

Post autor: FRIDA »

Jeszcze dorzucę swoje 5 groszy. Na dzień dzisiejszy naukowcy są przekonani,że stwierdzone przez nich podobieństwa i różnice w budowie mózgu ( o których szczegółowo napisała już DAMA) to nie skutek wyuczonego w trakcie życia doświadczenia.To ludzka neurobiologia.Dyskusyjne jest jednak nadal to,czy te różnice i podobieństwa są dziedziczone,czy są skutkiem zadziałania hormonów płciowych podczas ciąży. Odpowiedz przyniesie rozwój nauki.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

MÓZG a SEKS

Post autor: DZIEWICA8 »

To bardzo ciekawe, co piszesz Damo: orientacja seksualna człowieka zależy od budowy jego mózgu. Ja wiele razy zastanawiałam się nad źródłem aseksualizmu i tak naprawdę nadal nie wiem gdzie ono leży. Pamiętam, że już kiedyś na naszym forum były podawane informacje, o tym, że mózg mężczyzny homoseksualnego i heteroseksualnego jest zbudowany inaczej. Dobrze byłoby gdyby naukowcom wreszcie udało się to jednoznacznie stwierdzić, ogłosić i żeby wszyscy w to uwierzyli. Wtedy osoby o innej orientacji seksualnej niż heteroseksualna nie byłyby prześladowane, wyśmiewane itd. Nie powstawałyby też tak idiotyczne pomysły jak te z którymi się czasem można zetknąć np. że od przeczytania książek Gombrowicza uczeń może stać się gejem, więc te książki trzeba usunąć z listy lektur, co jeszcze niedawno sugerował nasz " ulubiony" minister. Cyrk na kółkach! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
DAMA
Zbanowana
Posty: 221
Rejestracja: 6 lis 2008, 11:02

Post autor: DAMA »

Dziewico :) kwestia różnic w budowie mózgu pomiędzy osobami hetero a homo została już udowodniona przez naukowców jakiś czas temu. Natomiast całkiem niedawno szwedzcy naukowcy ( których nazwiska podałam)potwierdzili to posługując się bardzo nowoczesną metodą badawczą. To o czym napisałam nie wynika z żadnych moich indywidualnych rozważań i przemyśleń,nie jest też absolutnie żadnym domniemaniem. Po prostu dotarłam do tych informacji,które są dostępne,a ich podstawą są właśnie przeprowadzone przez naukowców badania. Kwestia aseksualizmu nie została jedynie udowodniona.Podobnie zresztą jak nie została udowodniona jak na razie sprawa tego,czy za kształtowanie się orientacji w okresie prenatalnym odpowiedzialne są hormony płciowe,czy jednak jest to kwestia dziedziczenia. Pozdrawiam :D
Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
Awatar użytkownika
FRIDA
Zbanowana
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2008, 07:39
Lokalizacja: z Polski

Post autor: FRIDA »

Dziewica ! To o czym napisała DAMA to nie jest żadne odkrycie Ameryki. O tym wiadomo już od dawna i jest to sprawa udowodniona właśnie przez naukowców. W latach 90 tych i nawet wcześniej była już o tym mowa ! Co jakiś czas po prostu prowadzone są nowe badania oparte na doskonalszych metodach,ale potwierdzają one to co już wiadomo od dawna. Przypuszczam,że DAMA napisała ten post,dla takiej ogólnej informacji. Też zwróciłam uwagę na Twój post, w którym pytasz co jest podstawą orientacji,gdzie jest jej żródło i też zwróciłam uwagę,że nie uzyskałaś tam konkretnej odpowiedzi. Odpowiedż masz powyżej. Nie jest to żadna ciekawostka,tylko wiedza,która funkcjonuje od dawna i uczą tego studentów na Akademiach Medycznych. :)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Mózg a seks

Post autor: DZIEWICA8 »

Frido i DAMO, piszecie, że wiedza o wpływie budowy mózgu na orientację seksualną człowieka jest od dawna znana, jednak ja dowiedziałam się o tym niedawno, z tego właśnie forum. Wcześnie nie miałam o tym pojęcia. Na pewno niewiele ludzi o tym wie, dlatego powinno się taką wiedzę rozpowszechniać, żeby ludzie nie myśleli sobie,że homoseksualizm to coś w rodzaju fanaberii człowieka, albo coś człowiek może zmieniać na zawołanie tak jak poglądy polityczne, albo coś na co jedna osoba może namówić inną, lub coś zaraźliwego, czy inne tego rodzaju bzdury. Dobrze byłoby, gdyby ludzie zrozumieli, że człowiek nie ma wpływu na swoją orientację i że nie jest to jego wina. Oby tak właśnie było!
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Zawsze trochę bawił, a trochę wkurzał mnie tekst: "Od dziś będę lesbijką." albo "Dla niej zostałabym lesbijką." :roll:
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Koni pisze:Zawsze trochę bawił, a trochę wkurzał mnie tekst: "Od dziś będę lesbijką." albo "Dla niej zostałabym lesbijką." :roll:
Myślę, że jeśli babka jest z natury biseksualna, wówczas ma wybór między facetami a kobietami i może sobie tak powiedzieć :wink:

A swoją drogą, istnieje też teoria o tym, że każdy człowiek jest z natury biseksualny i to czy skłania się w stronę homo czy hetero zależy od róznych czynników, np. wychowania, kultury( starożytna Grecja, Rzym). I podobno niewiele jest osób, które są w 100% homo bądź hetero. Jeśli w skali od 1 do 6 jeden oznacza wybitnie homo a 6 wybitnie hetero, większość ludzi znajdzie się gdzieś bliżej środka niż przy samych końcach.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Nuśka
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 8 sty 2018, 18:09

Re: MOZG a SEKS

Post autor: Nuśka »

A czy to nie jest taka część mózgu, że kobiecy mózg przypomina bardziej męski i wtedy tej kobiecie podobają się drobne słodkie dziewczątka, a sama jest męska i na odwrót facet robi się delikatnym pedziem(bez obrazy, to chyba uniwersalne określenie zniewieściałego faceta, a nie orientacji) i podobają mu się silni mężczyźni? I np. u dominującego mężczyzny nie ma tych zmian?
W ogóle to się chyba nazywa płeć mózgowa. Jest bodajże z dziesięć takich składników składających się na naszą płeć biologiczną, do tego dochodzi jeszcze płeć kulturowa. Takie badania moim zdaniem mogą jedynie dowieść, że nie ma czegoś takiego jak homoseksualizm, bo przecież ta kobieta ma umysł mężczyzny :D :D :D
Nie wiem jakie wnioski wyciągnięto z tych badań, ale jeśli takie, że orientacja jest wrodzona to jak odnoszą się do badań nad ludźmi, którym preferencje płci się zmieniły na przestrzeni lat?
urtika pisze: 11 sty 2009, 22:12A swoją drogą, istnieje też teoria o tym, że każdy człowiek jest z natury biseksualny
Mi się wydaje, że potrafimy czerpać seksualność w sensie wyglądu i zachowań seksualnych z obydwu płci, ale to bardziej jakieś preferencje zachowania i fizyczności nam się podobają i sprawiają przyjemność i nie ma 100% podświadomego nakierowania na płeć. Podniecają nas konkretne zachowania seksualne typowe dla mężczyzn lub kobiet. Tak ja mam przynajmniej np. podoba mi się pole dance, widzę w tym mnóstwo seksu, ale ja nie chce tylko na to patrzeć tylko to robić. W ogóle jakby zaczęła mnie podrywać dziewczyna wyglądająca jak chłopak, a ja bym tego nie zauważyła to czy stałabym się bi? Bo przecież to dziewczyna i co z tego, że nadal ciągnie mnie do tego co męskie, a nie kobiece.
ODPOWIEDZ